BlueJacking

Ostatní

Bluejacking je využití bezdrátové technologie Bluetooth pro zasílání různých nevyžádaných zpráv ve formě vizitek nebo obrázků na jiná zařízení. Označení je pravděpodobně odvozeno od slov Bluetooth a hijacking. Přijímající nemůže identifikovat, od koho zpráva pochází. Osoba používající bluejacking je nazvána bluejackerem.

Technologie Bluetooth je používaná zvláště u mobilních telefonů, PDA a počítačů. U mobilních zařízení je dosah kolem 10 metrů, u počítačů až 100 m.

Bluejacking je nejlepší vyzkoušet v místech, kde je největší koncentrace lidí (nákupní centra, kinosály, konference, veletrhy a výstavy). Nejprve se v mobilním přístroji nastaví přezdívka, kterou bude bluejacker používat. Potom se vytvoří nové telefonní číslo a místo jména se napíše vzkaz (doporučená délka je do 14 znaků). Zkušení bluejackeři nedoporučují posílat další detaily.

Po aktivaci bezdrátové technologie bluetooth se v mobilním telefonu zvolí možnost zaslání vizitky. Jako přenosové médium vybere bluejacker právě bluetooth. Mobil posléze vyhledá v dostupném okruhu jiná zařízení (včetně notebooků s aktivním bluetooth).

Pokud je vyhledané zařízení přístupné všem, tzn. nevyžaduje spárování a autorizaci, může přijmout vizitku zaslanou bluejackerem.

Bluejackeři posílají různé vzkazy. Mohou to být jednoduché pozdravy, předstírání poruchy, pochvala příjemce („Si rostenka jako hrom“), žertovné vzkazy („Mas rozeplej poklopec“, „Nalezen virus“). Nepsaný kodex bluejackera říká, že není vhodné posílat více než dvě zprávy jedné vybrané oběti. Cílem bluejackera je se pobavit, ne však oběť obtěžovat.Více na: [odkaz]

Přidal: Nezn.uživatel

Zpět
new © 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz