fikacek

fikacek

Jan Fikáček
63 let, Evropa (Zahraničí)
fotograf
Na FF, PřF, MFF UK, FAMU, AVU jsem učil léta filosofii virtuální reality a filosofii teoretické fyziky (viz. http://www.fikacek.cz ). Několik let jsem dělal předsedu Mensy ČR - viz. http://www.fikacek.cz/1178138455-exmensan.html . Chvíli jsem byl omylem profesionálním cyklistikou v Belgii, z čehož je ale vidět, že jsem se dlouhé roky zabýval cyklistikou. :-) V poslední době jsem dělal EU experta na future and emereging technologies, jmenovitě virtual, augmented and mixed realities, nyní EU expert pro počítačovou bezpečnost.

Pro všechny, kteří chtějí dělat podobné fotky jako já, tady napíšu jak udělat první krok. Nicméně, když tento první krok vyzkoušíte, nebuďte zklamaní, že hned nedostanete takové fotky, ja byste chtěli. Ono to chvíli trvá, než se to člověk naučí a navíc moje postupy jsou složitější, a tone mapping je jen základ a pak přichází dost hodin ruční práce. Někdy to dokonce ani není tone mapping. Nejnáročnější fotky chtěly až 12 hodin úprav, když jde vše snadno, stačí hodina. K tomu je ještě příprava před vlastním focením, protože člověk musí vědět za jakého světlo fotit, aby byl výsledek dobrý, atd.

Začněte tedy zde: www.hdrsoft.com. Tam se základ dovíte. Když někdo udělá móc krásnou fotku v tomhle styly, můžu mu pomoci i v dalších krocích.

Zobrazení děl

468 962

Přidaných děl

176

Sleduji

9

Sledující

28

HA Bodů

Díla