Články - Vítr dodává toulavým skulpturám zdání vlastního života 5   1

Vítr dodává toulavým skulpturám zdání vlastního života

Články > Inspirace / Plastika

Zanechány samy sobě, pomalu kráčejí po písku. Svými pohyby se podobají živým tvorům, ale nejsou jimi. Strandbeests, stvoření pláže, výtvory holandského umělce, ožívají ve větru.

Články - Z dílny šíleného vynálezce: Lustr jako domácí mazlíček 3   0

Z dílny šíleného vynálezce: Lustr jako domácí mazlíček

Články > Inspirace

Architektonický ateliér MADLAB je opravdu věrný svému jménu. Právě odtud pochází lustr, který vám doslova bude dělat společnost při večeři. Je totiž živý – svým způsobem. Kromě žárovek a optických vláken ho tvoří více než stovka Petriho misek, které obsahují bakterie a jiný zajímavý biologický materiál.

Články - Divoké i něžné portréty Cristiny Hoch 7   4

Divoké i něžné portréty Cristiny Hoch

Články > Fotografie

Cristina Hoch není jen studentkou biologie, ale i nadanou fotografkou. V působivých portrétech, které zobrazují její přátele i rodinu, zachycuje křehkou krásu toho, co mnohými může být vnímáno jako nedokonalost.

Články - Alexej Bednij - fotograf, který si hraje se stíny 7   0

Alexej Bednij - fotograf, který si hraje se stíny

Články > 2D Grafika / Fotografie

Co je stín a co je skutečný objekt, který ho vrhá? Tato skutečnost není často na první pohled na Bednijových propracovaných fotomanipulacích patrná.

Články - Jaké zvuky skrývá zelenina? 1   0

Jaké zvuky skrývá zelenina?

Články > Inspirace / Hudba

Vídeňský Zeleninový orchestr, jak už jeho název napovídá, používá opravdu originální hudební nástroje. Vždyť kdo by si představil, že je možné koncertovat za pomoci obyčejné zeleniny?

Články - Pero, které kreslí ve 3D? Už to není science fiction! 1   0

Pero, které kreslí ve 3D? Už to není science fiction!

Články > Plastika / Hardware

S 3D perem můžete kreslit přímo do vzduchu - aniž byste potřebovali použít papír. Kreslením přímo ve vzduchu snadno vytvoříte 3D náčrtek, plastiku, nebo téměř cokoliv, na co si vzpomenete. Pero totiž samo o sobě funguje jako miniaturní 3D tiskárna.

Články - Myslíte si, že tohle je papoušek Ara? 1   1

Myslíte si, že tohle je papoušek Ara?

Články > Inspirace / Fotografie

Kdepak, ani zdaleka ne. Nejde o příslušníka ptačí říše, ale o savce – konkrétně Homo sapiens. Tuto ženu jako své „plátno“ k propracované optické iluzi využil malíř Johannes Stötter.

Články - Malba na vodní hladinu 4   4

Malba na vodní hladinu

Články > Inspirace / Výtvarné umění

Na co všechno je možné malovat? Vodní hladina určitě nepatří k věcem, které by vám jako první přišly na mysl. Přesto je to možné – a nejen to. Malba na vodní hladinu je stará japonská technika, používaná odedávna ke zdobení papírů mramorovanými vzory. Moderní umělci ji dnes používají i ke tvorbě méně abstraktních obrazů.

Články - Christophe Jacrot - Fotograf, který miluje déšť 3   2

Christophe Jacrot - Fotograf, který miluje déšť

Články > Fotografie

Christophe Jacrot, francouzský fotograf-snílek, se vyžívá ve focení měst zahalených v dešti, bouřce či sněhu. Jeho fotografie mají silný emocionální podtext.

Články - Uhodnete, z čeho jsou složené tyhle mozaiky? 3   0

Uhodnete, z čeho jsou složené tyhle mozaiky?

Články > Inspirace

Podívejte se na následující obrázky a zkuste uhodnout, z čeho jsou poskládané. Napovědět vám může středoškolská učebnice biologie. A pokud netušíte, odpověď najdete v textu pod fotkami.

Články - Vědec obarvil živé mravence 4   1

Vědec obarvil živé mravence

Články > Inspirace

Žena indického vědce si všimla, že mravenci s průhlednými zadečky, kteří vypili rozlité mléko, se obarvili na bílo. Od toho byl jen krok k vědecko-uměleckému experimentu, a Mohamed Babu se této příležitosti jako správný badatel s nadšením chopil.

Články - Táta denně synům kreslí obrázky na sendviče - už pět let! 4   2

Táta denně synům kreslí obrázky na sendviče - už pět let!

Články > Inspirace

David LaFerriere se jednoho dne rozhodl udělat svým dvěma synům radost a na obaly jejich obědů do školy nakreslil obrázek. To bylo v roce 2008... a kresby se tak zalíbily, že se z nich stala rodinná tradice, která pokračuje dodnes. LaFerriere svým synům každodenně kreslí vtipné obrázky na obaly od sendvičů už přes pět let!

zobrazit další autorova díla

Uživatelské info

-

Technika a vybavení

-

Zaměstnání, spolupráce

-

-
© 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz