Zuzanakova

Zuzanakova

Šárka K.
38 let, Vsetín (Zlínský kraj)
grafik
jmenuji se Šárka Kukučková, Zuzaňáková, pocházím z malé vesnice Lhotka nad Bečvou. Vesnice je součástí obce Lešná u Valašského Meziříčí, kde jsem navštěvovala základní školu. Po studiu na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí jsem se rozhodla dále studovat na Univerzitě Obrany v Brně.

Po studiu na vysoké škole jsem v Brně zůstala a chvíli zde pracovala pro několik brněnských společností, převážně jako Projektový administrátor a kontrolor projektu.

Kresbou a malbou se zabývám již od svého dětství a tato záliba vyplňuje skoro všechen můj volný čas. Moje první samostatná výstava proběhla v roce 2013 na zámku Kinských v Lešné u Valašského Meziříčí a podle účasti a pozitivních referencí návštěvníků měla úspěch. Na stejném místě proběhla i druhá výstava v roce 2014. Ta mi dodala ještě více odvahy a kuráže v kreslení i malování pokračovat a své práce dále vystavovat na veřejnosti.

Třetí výstavu jsem se rozhodla uskutečnit v Brně-Komíně, kde jsem žila se svým manželem Jirkou.

Nedávno jsem se vrátila do své rodné vesnice, do Lhotky nad Bečvou, kde jsme si spolu s manželem postavili rodinný dům a spolu zde vychováváme naše dvě děti Klárku a Vojtíška.

Perokresba a malba je pro mne uklidňující činností a možností povolit uzdu své fantazii. Při kresbě se cítím volně, svobodně a oproštěna od každodenní stresující reality.

V mých kresbách a malbách můžete vidět touhu utéci do jiného světa fantazie, podivných stvoření a nereálných scenerií. Výtvarná činnost je pro mě relaxace a určitým způsobem formou meditace.

Veškeré perokresby podmalované akvarelem jsou vytvářeny na základě čiré fantazie. Perokresbou vytahuji obrazce na základě vidění v akvarelové pod malbě. Nikdy tedy dopředu nevím, co všechno na obrázku nakonec bude a jak bude konečný obraz vypadat.

Inspiraci často nacházím v přírodě, kterou se velice ráda obklopuji a velice si jí vážím, dále ve zvířecí říši a ve snech. Miluji kočky, aktuálně bydlíme s třemi kousky, Zrzečkou, Čerticí a Kožuchem.

Velkými vzory a umělci, kteří mne ovlivňují a inspirují mě, jsou Adolf Born a Petr Sís. Jejich práci velice obdivuji. Z oboru malířství je pro mne ikonou Salvador Dálí a jeho snové obrazy.

Mezi další moje oblíbené aktivity a koníčky patří procházky a projížďky na kole v přírodě a při propršeném počasí ráda čtu fantastickou (Terry Pratchett) a sci-fi (Ondřej Neff) literaturu.

Zobrazení děl

8 618

Přidaných děl

14

Sleduji

0

Sledující

2

HA Bodů

Práce & spolupráce

na volné noze
vystavení obrazů, ilustrace, grafika, design, tvorba pro děti