Jde to Dobré Wow!
The White Bison - Objekty - Dee
The White Bison - Objekty - Dee
The White Bison - Objekty - Dee
Dee

Dee

Dita Müllerová
  • 6.9 bodů
  • 4 komentářů
  • 3 hodnocení
  • 6 hodnocení neregistrovanými
  • 20. února 2012, 08:01
  • 1669 zobrazení
  • 0 oblíbené

The White Bison

Objekty > Objekt

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Klauzurní práce-měli jsme ztvárnit mýtické zvíře. Vybrala jsem si severoamerickou legendu o bílém bizonovi, zvíře je pro tamní původní obyvatelstvo symbolem štěstí, míru, naděje a prosperity. Příběh vypráví celkem o čtyřech narozeních těchto posvátných tvorů, přičemž ten čtvrtý sebou přináší apokalypsu. Zpodobnila jsem třetího v pořadí, mírumilovné majestátní zvíře, původně ležel na kruhové desce s namalovaným indiánským symbolem života,ale ta se mi bohužel nenávratně poškodila. Modelace byla z hlíny, celé dílo je ze sádry, pokryté opět epoxidem a přestříkané lakem. Celý příběh je o to zajímavější, že se v létě 2011 v Severní Americe skutečně narodil již třetí bílý bizon v pořadí, splňující samozřejmě určité požadavky indiánů na to, aby mohl být prohlášen za svatého:-)

Použitá techhnika, software

hlína,sádra,epoxid,akrylátový lak
Pro přidání komentáře se přihlaste.
zabicka
kvalita komentáře: 0 zabicka 02. března 2012, 15:05
2 sikovna, mne by stacila ta hlava....
Dee
kvalita komentáře: 0 Dee 22. února 2012, 16:02
MMM: Oukej,díky za příspěvěk,souhlasím a beru na vědomí:-)Bylo mi to tak trochu doporučeno udělat to jako hroudu,tak je fajn,že se to povedlo:-)Patinu náš pan profesor nemá rád,takže jsem jí záměrně nepoužila(přece jenom jsem chtěla dostat pěknou známku,že:-)))):che:
MMM
kvalita komentáře: 0 MMM 22. února 2012, 08:48
0.5 Je to bizon, ale není to dle mého mínění moc dobrá socha. Nemohu se zbavit dojmu, že je to hromada hlíny a že sis trochu usnadnila práci.
Bílá barva na sochách vyžaduje trochu patiny, jinak působí ploše. Fotkám moc nepomohl ořez, jen zvýraznil zdání plochosti. Rovněž bych oželel podpis.
slakinglizard
kvalita komentáře: 0 slakinglizard 20. února 2012, 14:07
2 na bizony mám slabost..
HumanART
Body od neregistrovaných