Jde to Dobré Wow!
Mobilní převlekárna - Objekty - murthags
murthags

murthags

Dinh Le Duc
  • 8.4 bodů
  • 24 komentářů
  • 4 hodnocení
  • 1 hodnocení neregistrovanými
  • 30. listopadu 2011, 18:21
  • 3273 zobrazení
  • 0 oblíbené

Mobilní převlekárna

Objekty > Design

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Mobilní převlekárna je vyrobena z ocelového plechu o tloušťce 2mm. Je složena ze dvou částí. Stojací část je přitom tvarována do tvaru S a přizpůsobena pro dva sedící z opačných stran.

Použitá techhnika, software

3D objekt v Rhina, render potom ve V-raye, reálný model později vyfotím a možná sem i přidám.
Pro přidání komentáře se přihlaste.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 29. září 2016, 22:14
2 -
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 03. prosince 2011, 15:22
malinovka: No nevím jakou máš představu ale když ty desky dáš za sebou (ne podle délku jako vlnovka) tak člověk vidí před sebou háčky a pověšené oblečení druhému. A co je na to že nebude to skrytý? :D Co se týče háčky, opačně by způsobili větší problém, člověk si sedne na lavice, pak vstane a narazí hlava do objektu, u nás se tomu říká bolest :D Jinak jsem tě ještě nezeptal na to, jak bys to podle sebe vylepšil?

btw dík za bodík, alespoň jsem rád že to bylo pro tebe zajímavé.
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 02. prosince 2011, 22:18
2 To, že jsem se tady tomu trochu věnoval znamená, že se mi to v podstatě líbí. Mám rád úsporné, vkusné a funkční věci. Takže tady máš body.
malinovka
kvalita komentáře: 1 malinovka 01. prosince 2011, 20:43
PanTejmar: :)

Každej nemůže bejt umělec/tvůrce. Navíc by to tu ty mý práce akorát hyzdily.
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 0 Michal-Tejmar 01. prosince 2011, 18:25
malinovka: pěkně v řadě zasebou jako jedna vlnovka, to bude přehlídka panečku :-D. No pálí ti to, pálí, škoda že se to neprojevuje i v tvorbě tady, ne, jenom rejpu, dobrý komenty.
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 01. prosince 2011, 02:23
Jinak ještě podotknu, že ta ostrá hrana, co je vidět napravo zhruba ve výšce kolen, bude pěkně nebezpečná...
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 01. prosince 2011, 02:20
murthags: Lavice zamezuje tomu, aby se člověk alespoň trochu schoval. Proto bych to možná nenazval převlékárnou a i slovo mobilní není na místě, ikdyž je mobilní možná v tom, že není připevněne ke stěně. Pod slovem převlékárna si představím spíše kabinku. Ale já vlastně nevím, protože jsem tohle slovo snad nikdy v praxi nepoužil. :)
Budou umístěné za sebou, tak že když se bude člověk převlékat bude koukat z bezprostřední blízkosti na někoho kdo se převléká před ním u další převlékárny a nebo myslíš za sebou ve smyslu na délku, jakože vznikne taková dlouhá vlnovka?
Jinak ty háčky - nebylo by praktičtější, aby vyseli opačně? Aby pověšené oblečení nezabíralo prostor v uličce, ale viselo v oblouku nad lavicí?
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 01. prosince 2011, 00:42
malinovka: jen pokračuji, rád bych si doladil svůj produkt. Nesouhlasím s tebou, že by ten lavice tam překážel, každý potřebuje si při převlékání si trochu sednout a alespoň si obouvat boty. Jinak je jasné zde vidět, že nejsou tu zámky, takže převlíkání bude rychlé bude určen třeba pro šatny na sportovním hřiště, sauny,... Do prostoru to bude umístěné za sebou, desky nezakryje všechno ale není to jedno když to bude rozdělený šatny podle pohlaví?
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 01. prosince 2011, 00:32
murthags: OK OK, to že je to z jednoho archu je určitě fajn pozitivum. Budu ale pokračovat. Vadí mi, že se tam člověk vůbec neschová a to právě kvuli lavici. Pokud je S plech naohýbaný už z výroby, lavice zde už spíš překáží, ikdyž uznávám, že je někdy dobrý si při převlékání sednout. Nemohla by být ta lavice řešená jinak? Tak jak je teď, naprosto zamezuje tomu, aby se člověk alespoň trochu zkryl. Máš nějak vymyšlené, jak bude tenhle mobiliář umisťovanej do prostoru? A pro koho je vůbec určený, do obchodu s textilem nebo kam? To je důležitý.
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 01. prosince 2011, 00:17
malinovka: tak zaprvé, pokud vím skladování převlekárny není až tak běžný činnost :D provádí se spíš po výrobě při dovážení zboží spotřebiteli. Za druhé, fór tady je v tom, že je z jednoho formátu, výroba je jednodušší a není třeba vyrobit jednotlivé části a pak je svařovat dohromady. Za třetí: dodám další informace, celkem to zabírá 1100x400mm v místnosti, což není hodně ani málo, hodí se jako zpestření od běžného skříně.
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 0 Michal-Tejmar 01. prosince 2011, 00:15
aha, to je škoda, ale zase je fakt že pokud by se to ohýbalo až při stavbě tak si tim tak akorát někdo ustřelí hlavu.malinovka:
malinovka
kvalita komentáře: 1 malinovka 01. prosince 2011, 00:04
murthags: Takže to s tou skladovatelností nebude až tak slavný, jak píše panTejmar. Ano, bude to dobře skaldovatelný, protože to bude po rozložení stohovatelný, ale to se vyplatí až třeba od pěti kusů. Pokud by subjekt vlastnil třeba jen dvě takové převlékárny, nevyplatilo by se mu to ani rozebírat, protože by na tom zase tolik prostoru neušetřil. V tomto případě by to bylo výborné, kdyby bylo potřeba třeba 30 převlékáren. Kdo ale tolik převlékáren využije a zároveň je potřebuje převážet a skladovat, kde by se to používalo?
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 30. listopadu 2011, 23:52
malinovka: ne je to hotová ohýbaná deska, při sestavování stačí vsunout lavice do otvoru.
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 30. listopadu 2011, 23:50
murthags: Právě neni patrné, jestli to po rozložené bude stále ve tvaru S nebo je to zamýšlené jako rovná deska, která se zkřiví až při sestavování.
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 30. listopadu 2011, 23:48
malinovka: proč by se ta deska měla napružit zpět? pokud bude správě ohýbaná tak nebude to problém, zkonzultoval jsem s kantorem, dokonce mi doporučil tenčí plechy páč tohle je už hodně silný. Jinak zkusím zítra ještě vyrendrovat ještě nějaké detaily jestli stihnu. Návrh byl jenom rychlovka na rozptýlení takže detaily jsem ještě nedomyslel.
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 30. listopadu 2011, 23:43
PanTejmar: To právě nevím. Pokud ano, tak by mě zajímalo, jak bude řešený to, aby to člověk, nebo více lidí, sestavilo a také to, jak bude držet deska ve tvaru S a nenapruží se zpět — 2 mm plech je 2 mm plech.
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 30. listopadu 2011, 23:43
malinovka: lavice se zvedne nahoru a následně vytahuje ven. Máš z toho dva části. Věšáky jsem modeloval se zkoseným úhlem takže by se dalo normálně skládat za sebou ty desky s mezerou maximálně 7mm. Jediný nevýhoda v tom zatím vidím, že ten materiál bude hodně těžký na manipulace.
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 30. listopadu 2011, 23:41
Měl bys to prezentovat více náhledama a třeba i techncikým rozkresem, takhle se to těžko chápe jak to bylo zamýšlené.
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 0 Michal-Tejmar 30. listopadu 2011, 23:40
malinovka: podle mně oddélníková deska a druhá do L, jestli to dobře chápu (?)
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 30. listopadu 2011, 23:38
Jak to bude se skladovatelností? Jak to bude vypadat, když se to rozloží?
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 30. listopadu 2011, 23:31
PanTejmar:jj, prohýbat to trochu bude ale deformovat by se nesmělo, 2mm ocelový plech je dost silný na to aby to tam vydržel :tam:
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 30. listopadu 2011, 23:10
2 PanTejmar: murthags: Tak to jo, díky:)
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 0 Michal-Tejmar 30. listopadu 2011, 23:03
2 ModraMina: možná proto aby držela bez vnějších zpěr, což je esteičtější. Je ale fakt že by to úkryt poskytnout mohlo a asi i mělo. Ta lavice je tam asi hlavně jako prvek, který to drží pohromadě, že? jinak si myslím že by tam být vůbec nemusela, a pokud je rovněž z plechu dva milimetry, tak se nejspíš bude při sezení prohybat. Jinak mi to přijde super, jednoduchý čistý a jestli jsem to dobře pochopil tak po rozložení neuvěřitelně skladný, takže.... pár testů z hotovým prototipem, pro dolazení případnch problémů, a hurá s tim na patentní úřad :-D:tlesk:
murthags
kvalita komentáře: 0 murthags 30. listopadu 2011, 23:03
ModraMina: Zapoměl jsem dodat, že zadání bylo využití daný formát a s minimální nevyužití plochou a bez využití dalšího materiálu. Proto je to tak suchý, jinak by každý napadne lepší převlekárnu :kuk:
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 30. listopadu 2011, 21:16
Já tomu designu nerozumím:tam: . PRoč je ta deska do S, beztak člověka při pohledu ze strany prakticky neschová, takže stejnou práci by vykonala i rovná deska, navíc s výhodou, že by byla využitelná, naozdíl od S, po celé šířce.
HumanART
Body od neregistrovaných