Jde to Dobré Wow!

12 druhů orgasmů u žen

Literatura > Biografie / Erotické / Povídka

Motto: „Přived jsem více holek k orgasmu, než Hitler k fašismu.“

O existenci několika druhů orgasmů se vedou neustálé debaty. Samozřejmě, že pocity při dosažení vrcholu rozkoše se individuálně liší. Proto je nutné zabývat se tímto seznamem několika druhů rozkoší.

Źenské vyvrcholení je samo o sobě hotovou vědou. Na a právě podle britské sexuální koučky Audrey Andrewsové, která publikuje na webu Female First existuje až dvanáct druhů ženského vyvrcholení.

1. Klitoriální orgasmus

Klitoris je nejcitlivějším orgánem v ženském těle, který má až 8000 nervových zakončení, což je o polovinu více, než má žalud. A právě proto je tohle nejběžnější a nejsnáze dosažitelný druh orgasmu a více než 90 procent žen ho zažilo stimulací klitorisu. Klitoris je fascinující součástí ženské anatomie. Jeho jediným účelem je poskytnout potěšení.

Pouze třetina žen zažívá klitoriální orgasmus při pohlavním styku, proto je důležitý orální sex. Výzkum zjistil, že ženy, které mají klitoris, který je blíže jejich vaginálnímu otvoru, tak mají větší šanci dosáhnout orgasmu během pohlavního styku, než ženy, které mají větší vzdálenost mezi těmito dvěma částmi těla.

2. Vaginální orgasmus/bod G

Bod G (nebo přesněji Gaffenbergův bod) je název pro malou, na nervy bohatou oblast nad přední stěnou pochvy. Jedná se o kontroverzní téma, protože někteří sexperti trvají na tom, že bod G je mýtus. Orgasmu lze dosáhnout masírováním této oblasti kruhovým pohybem „pojď sem.“

Existuje řada žen, které dosahují orgasmu prostřednictvím penetrace. To však nepřímo souvistí s délkou pohlavního styku i s klitorisem. Čím blíže je poševnímu chodu, tím větší je pravděpodobnost prožití vaginálního orgasmu prostřednictvím penetrace.

3. Smíšený orgasmus

Dosahuje se ho při stimulaci klitorisu zvenčí i zevnitř. Nejjednodušší je to tedy jazykem a prsty. Provedete to tak, že klitoris stimulujete orálně a oblast G bodu prsty. Sekvenční orgasmus spočívá v tom, že si žena po orgasmu chvíli odpočine a následně se vrchne do druhého orgasmu. Naopak sériové orgasmy žena zažívá ihned za sebou bez pauzy.

4. Mokrý orgasmus

Oblast bodu G je ve skutečnosti vnitřní část klitorisu. Je velice citlivá. Oblast je u močové trubice v přední straně pochvy, kterou obklopuje houbovitá tkáň. Bod G nejsnáze najdete tak, že vsunete prst (dlaní nahoru) do vagíny a napodobíte gesto „pojď sem.“ Jedná se o výron či dokonce výstřik tekutiny z horní části vagíny, který je doprovázen nejen extrémním vzrušením, ale i křečemi na pokraji mdlob. Většina žen takový orgasmus popisuje jako maximální prožitek.

5. A bodový orgasmus

A bod, který leží hluběji ve vagíně za oblastí bodu G. Tento bod se nachází na vnitřním konci vaginální trubice mezi děložním čípkem a mocovým měchýřem v oblasti pupíku. Lze jej stimulovat hlubším proniknutím nebo pomocí hraček. Je nutné být opatrný, protože tento bod je blízko děložního čípku, který je dost citlivý a může být poraněn nehty.

6. U bodový orgasmus

Bodem U se označuje oblast kolem vstupu do močové trubice, tedy v erektilní tkáni kolem vyústěni uretry. Močová trubice je ve skutečnosti obklopena některými skrytými částmi klitorisu. Při stimulaci proudí krev do erektilní tkáně, která obklopuje otvor, což může vést k ejakulaci nebo stříkání. Močová trubice může být velmi náchylná k infekci, proto si před vložením čehokoli prověďte dezinfikování. Tohoto typu orgasmu dosáhnete nejlépe během orálního sexu, kdy partner bude U bod stimulovat jazykem.

7. Prsní a bradavkový orgasmus

Existuje řada žen, které mohou dosáhnout orgasmu za pomocí doteku svých bradevek. Vědci dokonce zjistili, že při stimulaci klitorisu a bradavek se aktivuje stejná oblast mozku. Uvolňováním oxytocinu se spouští, když si svá prsa hladíte, masírujete nebo cucáte.

8. Anální orgasmus

Mnoho žen může dosáhnout orgasmu během análního sexu, jen se o tom v populární kultuře příliš nemluví. Anální stěny jsou bohaté na nervová zakončení a patří mezi nejcitlivější erotogenní zóny v těle. Existují sice ženy, které mají rády silnější penetraci, ale pro mnoho žen to může být bolestivé a to zejména, když není připraven lubrikantem, hračkami a stimulcí prsty.

 

9. Cervikální orgasmus

Je to jeden z nejsilnějších orgasmů, které může žena zažít. Cervikálního orgasmu lze nejlépe dosáhnout hlubokou vaginální penetrací. Sexuální terapeuti doporučují zahřát se předem v několika různých pozicích a udělat to psím stylem, abyste se dostali co nejhlouběji.

10. Rozšířená sexuální odezva

Ženy, které zažívají rozšířenou sexuální odezvu (ESR – Expanded Sexual Response), mohou mít vícenásobné, prodloužené a intenzivní orgasmy. Ačkoliv tomu vědecká komunita ještě plně nerozumí, tak vědci se domnívají, že ESR je způsobena aktivací pudentálního, pánevního hypogastrického a vagusového nervu současně.

11. Coregasmus

Ženy mohou dosáhnout orgasmu během cvičení na bříše. K jeho dosažení je třeba současně silně napnout břicho a hýždě. Poprvé se o těchto orgasmech zmínil slavný sexuolog Alfred Kinsey v roce 1953 a tyto orgasmy mají tendenci nastat, když cvičíte na svaly pánevního dna, které při dobrém tréninku vyvíjejí tlak na klitoris.

12. Orgasmus během spánku

Takže i ženy mívají vlhké sny. Podle vědců 37 procent všech žen alespoň jednou v životě vyvrcholí ve spánku. Ve spánku je člověk maximálně uvolněný a nestará se o to, jak vypadá ani o svůj výkon v posteli. Ve spánku může vaše mysl prozkoumávat vaše nejdivočejsí sexuální fantazie i tajná sexuální přání, aniž byste se cítili uspěchaní nebo odsuzovaní.

Závěrem

Pokud jde o sex, tak má Československo jedno prvenství, protože první akademický sexuologický ústav na světě byl založen v Praze v roce 1921. Od třicátých let ho vedl významný vědec Josef Hyne, jenž přizval k výzkumu ženského orgasmu i sexuoložky, takže se v tomto oboru poměrně záhy etablovaly i ženy. Výzkumem orgasmu se začali v Československu opětovně zabývat v 50. letech. 

Pro přidání komentáře se přihlaste.
Kai
kvalita komentáře: 0 Kai 31. května 2024, 09:28
---
  • FERRIS Autor
    FERRIS
  • 0 bodů
  • 1 komentářů
  • 0 hodnocení
  • 21. května 2024, 12:08
  • 195 zobrazení
  • 0 oblíbené