Jde to Dobré Wow!

Příběhy plné vzrušení II. : Tantra

Literatura > Cestopis / Erotické / Teorie

Obsah: Tantra pro každého; Tantrický orgasmus pro ženy; Tantrická masáž nohou; Tantra pro 21. století; Otevírání čaker; Oddalování ejakulace pro muže; Kegelovy cviky; Bod G a vaginální orgasmus; Orgasmus a bod P; Technika dechového orgasmu;

V Příběhu tantry od Viliama Politikoviče je Papia tantrická umělkyně, která maluje obrazy vlastní menstruační krví a spermatem mužů, kterých si váží. V tantře jde podle ní o posvátné rituální tekutiny s velikou energií. Lidé prý na Západě tantru chápou zkresleně a redukují ji na užití sexu.

Uvádí se, že ve starých dobách smyslem rituálního fyzického spojení muže a ženy bylo získání směsí spermatu a ženského orgasmického výměšku nebo menstruační krve. Vůbec zde nešlo o prožitek rozkoše.

K tantře patří různé rituály či motlitby, mudry, meditace, jantry (geometrické tvary), mandaly a mantry (zvuky) nebo jóga. Dále práce s protiklady (muž je jang a žena jing) a samozřejmě nauka o sedmi čakrách, kterými prochází hlavní energetický kanál v našem těle.

Neotantra se zaměřuje na rozvíjení sexuality a odstraňování zábran s ní spojených. Potom se ještě zabývá například satori a holotropním dýcháním nebo duhovkami či chodidly jako mapou celého těla. Zapomenout nesmíme ani na tantrickou mašáž a kundaliny jógu, apukunkturu nebo cvičení čchi-kung.

Tantra pro každého

Tantra pro každého je knihou od Solluna Sashi. Tantra je učením a cestou lásky, která spojuje sexualitu a duchovno dohromady a ve své podstatě znamená uctívání Boží matky. Taoistická učení o sexuální energii, orgasmu, spojování protikladů a meditací jsou však blízké učením tantrickým, proto mnozí praktikují obojí současně.

Tantra se člení na cestu pravé ruky, jejíž praktiky neobsahují žádná sexuální cvičení a pracují pouze s energií včetně meditací a cestu levé ruky zahrnující sexuální aktivitu a jiné rituály. Existuje také členění na červenou, bílou a černou tantru. Bílá tantra se zaměřuje na cvičení a meditaci. Červená se věnuje zkoumání sexuálního charakteru. Černá temnými energiemi a manipulací s lidmi.

Mezi tantrické cviky patří Oshovo dýchání do čaker, taneční cvičení Tandava, Pět Tibeťanů, Pozdrav Slunci, symbolika Yab Yum je pozice při milování, kdy žena sedí na klíně muže. Meditace (srdce) Tonglen a meditace Šakti. Tantrické dechové meditace a průvodce mnoha dalšími cvičeními naleznete na: ShashiSolluna.com/Tantric-Tools

Tantrický orgasmus pro ženy

Tantrický orgasmus pro ženy je knihou od Diany Richardson. Přinásí nový pohled na exatickou blaženost, jenž se v ženském těle skrývá, a ukazuje, jak ji osvobodit za pomoci nadčasové moudrosti Východu. Naučíte se, jak cirkulovat orgasmickou energii, proč je důležitější stimulace prsou než vagíny, seznámíte se s technikou vědomého milování a jak mohou ženy napomoct mužské erekci.

V ženském těle sexuální energie proudí z prsou do vagíny (bradavky jsou zlatým hřebem). Když prsa pulzují životem, spontánní výtrysk energie způsobí vibrační rezonanci ve vagině. Teprve tehdy je vagína schopná se otevřít nádhernému prožitku penetrace; je skutečně citlivá a vnímavá. Žena zažije to pravé ano, skutečnou chuť se milovat, ochotu nejen se vzdát a dávat, ale plně se do aktu zapojit jako rovnocenná, i když protikladná bytost.

Oshův návod k meditaci prsou: Vyberte si klidné, pohodlné místo pro sebe uvnitř nebo v krásné přírodě. Můžete mít puštěnou hudbu, kterou máte rádi, nebo si užívat jen zvuk přírody či naprostého ticha. Svlékněte se a začnětě se jemně zaměřovat na svá prsa. Jemným dotýkáním se prsou a zejména bradavek pomůžete tomuto zaměření přirozeně. Zůstaňte takto dvacet minut, pak pusťte dotek a jednoduše odpočívejte v této jemné energii dalších deset minut.

Tantrická masáž nohou

Tantrická masáž je kniha o vyšším umění erotického doteku od Kalashatry Govindové. Při masáži chodidel (vleže na břiše) je důležité působit nejprve hrubšími a pak teprve jemnějšími dráživými vzruchy, protože množí lidé jsou na chodidlech velmi lechtiví. Nohy a především chodidla jsou velmi citlivá, to ale také znamená, že hlazení nohou může být velmi erotické a sexuálně vzrušivé. V Tantře hrají chodidla zvláštní roli, protože zde, stejně jako v dlaních, leží důležité vedlejší čakry, přes které může být celé tělo zásobováno energií.

Krok č. 1: Nalijte si do dlaní trochu teplého masážního oleje a rovnoměrně jej silnými hladivými pohyby rozetřete do obou chodidel. Potom se soustřeďte neprve na levou nohu vašeho partnera – chcete-li, můžete jeho levou nohu trochu ohnout a dát si ji do klína.

Krok č. 2: Obemkněte nárt a držte jej levou rukou. Pravou dlaní párkrát přejeďte nahoru a dolů po jeho chodidle – ne příliš jemně, abyste partnera nelechtali.

Dlaní a hlavně jejím palcovým valem teď opiště na chodidle silný kruh – a sice jak ve směru, tak i v protisměru pohybu hodinových ručiček. Nezapomeňte při tom krouživým pohybem stimulovat také vnitřní i vnější kotníky a paty.

Uprostřed chodidla – přesně na imaginární spojnici, která vede o prostředníčku k patě – leží důležitá marma. Dělejte na tomhle místě palcem kroužky a stále je zmenšujte.

Konečkem palce nyní opište spirálu směrem dovnitř. Nepoužijte při tom příliš velký tlak: technika nesmí v žádném případě bolet.

Nyní se zhluboka nadechněte. S dlouhým a hlubokým výdechem přitiskněte špičku svého palce přesně na bod uprostřed chodidla. Na konci výdechu zase jemně tento tlak uvolněte. Tento postup opakujte celkem třikrát.

Krok č. 3: Teď masírujte každý jednotlivý prst na noze – začněte s palcem a malíček namasírujte nakonec. Každý prst obejměte palcem a ukazováčkem a opatrně za ně zatáhnětě – asi tak, jako byste dělali malý pohyb při dojení.

Následně malinko zakruže palcem na každém jednotlivém konečku prstu – nejdříve na palci, nakonec na malíčku.

Krok č. 4: Položte svou dlaň znovu na levé chodidlo vašeho partnera a zkuste se měkce přizpůsobit tvaru jeho nohy. Nechte dlaň krátce přiléhat, aniž byste s ní pohnuli. Pak začněte provádět jemné vibrace: za tím účelem prostě necháte svou ruku vibrovat do stran – dokonale uvolněnou a bez jakéhokoliv tlaku. Následně se zase pomalu uklidněte.

Krok č. 5: Položte levou nohu svého partnera zase jemně zpět na podlahu. Posléze zopakujte všechny techniky – od kroku č. 2 až ke kroku č. 4 – také s jeho pravou nohou.

Tantra pro 21. století

Kniha Tantra ve městě od Barbary Carellas popisuje významové slovo tantra v sanskrtu tkát, tedy tkát dva dohromady, kdy láska je hlavním klíčem, který umožňuje protikladům, aby se spojily. Tantra je od ostatních duchovních nauk odlišná tím, že slibuje osvícení během jediného života všem, kdo tříbí rozkoš, vidění a extázi.

Rituální sex byl zhmotněním tantrického pohledu na stvoření světa: Šiva (bůh čirého vědomí) se sexuálně spojil s Šakti (bohyní čiré energie) a zrodil se svět. V samém srdci tantry nacházíme odstranění duality. V tantře nedělíme dobro a zlo, muže a ženu do táborů, které stojí proti sobě.

Tantrická víra, že prožitek sexuálního vzrušení je zážitkem božské energie, byla hluboce revoluční myšlenkou. Tantra nám tedy dává přesvědčení, že sex může být posvátný a celý život může být náplní a oslavou cesty k osvícení.

Otevírání čaker

V sanskrtu znamená čakra jednoduše kolo. Samotná čakrová meditace neboli otevírání čaker patří k základům tantrického učení. Čakry je možné masírovat za pomcí masáže anebo za pomocí manter, kdy do jednotlivých čaker vdechujeme barvy a jednotlivé mantry natahujeme za pomocí dlouhého opakování manter „mmm.“

1. Čakra muládhára. Mantra „LAM.“ Barva: červená. Metafyzické aspekty: uzemnění a přežití. Místo: Nachází se v oblasti hráze mezi řitním otvorem a pohlavními orgány. Podpora: cvičte taiči nebo si masírujte prostatu nebo bod G.

2. Čakra svádihišthána. Mantra „VAM.“ Barva: oranžová. Metafyzické aspekty: sexualita, vztahy, tvořivost a moc. Místo: nachází se v podbřišku; těsně pod pupkem. Podpora: meditace radosti a očistná meditace, hovoření o sexu, masáž vnitřní tkáne, břišní tanec.

3. Čakra manipúra. Mantra „RAM.“ Barva: žlutá. Metafyzické aspekty: sebeúcta, odvaha a důvěra. Místo: nachází se v oblasti solar plexu. Podpora: smějte se, zkuste satori dýchání nebo rebirthing.

4. Čakra anaháta. Mantra „YAM.“ Barva: zelená. Metafyzické aspekty: soucit a láska. Místo: nachází se uprostřed hrudníku, nad prsy. Podpora: sebeláska, jóga soustřeďující se na dech.

5. Čakra višuddhí. Mantra: „HAM.“ Barva: modrá. Metafyzické aspekty: komunikace, tvořivost a volba. Místo: nachází se v krku. Podpora: zpěv, bubnování, meditace či kreativní činnosti.

6. Čakra ádžňá. Mantra: „KŠAM.“ Barva: indigo. Metafyzické aspekty: intuice a moudrost. Místo: se nachází na čele mezi obočím. Podpora: chodit na slunce, praktikovat sexuální magii.

7. Čakra sahasrára. Mantra: „ÓM.“ Barva: fialová. Metafyzické aspekty: rozkoš, vyšší láska a spiritualita. Místo: se nachází na temeni hlavy. Podpora: meditujte, běhejte a dopřávejte si orgasmus.

Oddalování ejakulace pro muže

Na webu stoporex.cz je popsána Start-stop metoda: Uchopte penis a začněte pomalu masturbovat. Když ale budete pomalu cítit, že se blížíte k orgasmu, okamžitě se stimulací přestaňte a počkejte, než největší vzrušení pomine. Tento proces opakujte ještě několikrát. Poté si dovolte vyvrcholit. Ideálně by mělo dojít k vyvrcholení až po 30 minutách cvičení. Tuhle metodu byste měli praktikovat alespoň třikrát v týdnu. Kromě oddálení ejekulace tato metoda udržuje penis vitální a zdravý.

Další metodou na výše uvedeném webu je metoda Stlačování: Vše probíhá podobně jako první metoda. Jakmile budete cítit, že se blíží orgasmus, přestaňte s masturbací a pevně penis rukou stiskněte. Počkejte, až začně erekce slábnout a poté pokračujte. Další možností jsou erektilní kroužky, civčení pánevního dna (Kegelovy cviky) nebo znecitlivňující prostředky jako kondom nebo přípravek Stoporex Prolog a Delay Sprey.

Kegelovy cviky

Kegelovy cviky představují vaši osobní erotickou energetickou pumpu. Spočívají ve stažení svalů pánevního dna (mutulus pubococcygeus), neboli PC svalů. Pomáhají ženám více cítit vzrušení během styku, dosahovat lépe orgasmu a někdy zvyšovat lubrikaci (zvlhčení pohlavních cest ženy). U mužů prodlužovat erekci a zintenzivnění orgasmu. Tento cvik doporučuje fyziosvet.cz:

Zkuste nyní sevřít svěrače, jako byste chtěli přestat vykonávat malou či velkou potřebu. Párkrát si to vyzkoušejte. Dlaní můžete cítit, jestli se vám povedlo svaly pánevního dna aktivovat. K pocitu, že svíráte svěrače zkuste přidat ještě pocit, jako byste chtěli orgány v pánvi zvednou více dovnitř těla, tj. pokusit se oddálit je od své dlaně. Takto zapojíte nejen svěrače, ale i hlavní sval pánevního dna (musculus levator ani, tedy zvedač konečníku).

Následně všechny svaly zase úplně povolte a chvíli je nechte odpočinout. Při cvičení pánevního dna je důležité nezatínat hýžďové svaly a nevtahovat břicho ani nezadržovat dech. Nyní se ještě můžete zkusit do svoji dlaně nadechnout. Snažte se dech směřovat do břícha, podbřišku a až dolů ke svoji dlani. Pokud vám to nepůjde, nevadí, párkrát si to vyzkoušejte.

Bod G a vaginální orgasmus

Kniha Tantra ve městě od autorky Barbara Carellas popisuje umístění bodu G u močové trubice v přední straně pochvy, kterou obklopuje houbovitá tkáň. U většiny žen se však skutečně vyskytuje bod erektilní tkáně, která má o něco hrubší, jakoby žebrovanou strukturu. Bod G nejsnáze najdete tak, že vsunete prst (dlaní nahoru) do vagíny a napodobíte gesto „pojď sem.“

Tkáň kolem močové trubice vlastně tvoří vnitřní část klitorisu. Přesto existuje rozdíl – to, co cítíme v klitorisu, putuje stydkým nervem, zatímco pocity z bodu G jsou stejné jako pocity z močového měchýře přenášeny pánevním nervem. Tím se vysvětluje, proč ženy při stimulaci bodu G pociťují nucení na močení. Některé ženy za pomocí stimulace bodu G dokonce ejakulují.

Orgasmus a bod P

Prostata se nachází za stydkou kostí, těsně pod močovým měchýřem, nedaleko vnitřního kořene penisu. Je ekvivalentem ženského bodu G a jako taková se pojí s pánevním dnem, nikoliv stydkým nervem. Bod P je velmi šikovně umístěn, takže dovede navodit velice příjemné pocity včetně orgasmu.

Prostatu můžete masírovat tak, že prst v lubrikované rukavici zavedete pět až sedm centimetrů do konečníku a budete jím pohybovat směrem k přední části těla. Rukavice doporučuji kvůli ochraně jemné anální membrány před ostrými nehty a hrubou pokožkou. Můžete použít dildo nebo vibrátor, ale nejlépe prostatu najdete právě rukou.

Technika dechového orgasmu

Na webu prozeny.cz doporučují následující sólovou techniku: Lehněte si na záda, položte ruce na břicho a zhluboka se nadechněte nosem. Přitom byste měli mít pocit, že vaše ruce stoupají, když přivádíte vzduch do břicha, a zase klesají, pokud vydechujete. Proveďte jednou, dvakrát, třikrát. Zkrátka tolikrát, než se zcela uvolníte.

Následně si začněte představovat, že s každým vdechnutím vedete kyslík dolů do vašich genitálií a vlivem životodárné energie probouzíte celou pánevní oblast. Podle psychoterapeutky Barbary Bartlík tento typ hlubokého dýchání ve skutečnosti zvyšuje tok krve, zesiluje stav vzrušení a zintenzivňuje potěšení.

Na webu umenimilovat.cz je následující dechová technika: Položte si ruku nebo obě ruce na břicho, nadechněte se a pusťte nádech co nejníž do břícha. Zároveň se dech bude rozpínat i směrem nahoru, až se trochu zvednou klíční kosti. Počítejte nádech – 1, 2, 3, 4 – zastavte na chvilinku – a vydechněte na 4 – zase na chvilinku zadržte dech. Nadechujte a vydechujte nosem.

Závěrem

Kniha Tantra ve městě: Posvátný sex pro 21. století od Barbary Carellas předkládá přes sto jednoduchých cvičení a technik pro jednotlivce i páry a odhaluje svět extáze, který čeká na každého. Naučíte se erotickou masáž i dechový a energetický orgasmus, objevíte léčivou moc sexu i tantrické BDSM. Bez ohledu na své vlastní sexuální preference můžete rozšířit své pojetí rozkoše a otevřít se novým úrovním intimity a sexuálního napětí.

Kniha Tantra ve městě obsahuje masáž erogického procitnutí od Annie Sprinkle (anniesprinkle.org), techniky dechového orgasmu, hmaty při masáži penisu a vagíny či masturbační koučink inspirovaný knihou Masturbation, Tantra and Self Love (Masturbace, Tantra a autoerotika) od Margo Woodsové. Slovem medibace Annie Sprinkle nazývá cvičení, při němž využíváme masturbaci jako meditaci. Kniha Tanra ve měste je první knihou o tantře, která se obrací i na homosexuální, transgenderovou a BDSM komunitu. Kniha rovněž obsahuje návod na deset způsobů, jak oddálit ejakulaci.

Slovníček pojmů:

Mantra – slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci (opakování v mysli). Většinou se jedná o sled slabik, které nesou nějaký význam daný východním náboženstvím, jako je hinduismus či buddhismus, ale také jde o jejich zvukovou hodnotu a podpoření přirozené schopnosti mysli zklidnit se a soustředit se na zvukovou vibraci.

Jantra – geometrický tvar, na nějž může člověk meditovat. Je to forma mandaly, ve které se potkává kruh a čtverec. Dochází tak ke sjednocení protikladů – kruh, jako symbol toho, co nás převyšuje, se setkává se čtvercem, který znázorňuje pozemské materiální snažení. Někdy jsou tyto tvary považovány také za symbol ženské a mužské energie.

Kinestetická osobnost (pohybový a komunikační koncept) – taková osobnost miluje pomalé svůdné hlazení

Manofagie – sexuální pohnutka k požívání (lízání) menstruační krve (lat.: mensis = měsíc)

Menopotie – pití menstruační krve (třeba ze skleničky) jako nápoj (lat.: potio = nápoj lásky, oblíbený nápoj…)

Menomanie – sexuální. náklonnost k menstruujícím ženám

Literatura:

1. POLTIKOVIČ, Viliam. Příběh tantry. V Brně: Jota, 2020. ISBN 978-80-7565-711-4.

2. SOLLUNA, Shashi. Tantra pro každého: cesta od sexu k duši. Přeložil Ivona DOSTÁLOVÁ. Knihy Omega. Praha: Dobrovský, 2018. ISBN 978-80-7390-653-5.

3. RICHARDSON, Diana a KUČEROVÁ, Kristýna. Tantrický orgasmus pro ženy. [Praha]: Synergie, [2017]. ISBN 978-80-7370-439-1

4. GOVINDA, Kalashatra. Tantrická masáž: vyšší umění erotického doteku. Olomouc: Fontána, c2010. ISBN 978-80-7336-617-9.

5. CARRELLAS, Barbara. Tantra ve městě: posvátný sex pro jedenadvacáté století. [Praha]: Synergie, c2014. ISBN 978-80-7370-331-8.

 

Pro přidání komentáře se přihlaste.
qigongdayan
kvalita komentáře: 0 qigongdayan 25. listopadu 2023, 18:54
0.7 Díky super.
Kai
kvalita komentáře: 0 Kai 21. listopadu 2023, 10:43
2 Zajímavé informace...
Ant
kvalita komentáře: 0 Ant 17. listopadu 2023, 02:14
2 Sexuálna výchova...
  • FERRIS Autor
    FERRIS
  • 4.7 bodů
  • 3 komentářů
  • 3 hodnocení
  • 08. listopadu 2023, 15:57
  • 94 zobrazení
  • 0 oblíbené