Jde to Dobré Wow!

Absence poslechu hudby, mi pomáhá nevzpomínat.

Literatura > Biografie / Úvaha

Přestala jsem poslouchat hudbu. Nechci vzpomínat.

Nevzpomínám, ale...

Jsem tak blízko slzám. Jít tak do nějakého našeho vesmíru. Jít tak na naše místo, kde bychom byly jen my. Kord zimy a mrazu protíná mi až biblicky srdce rok za rokem. Je možné, že bych milovala všechny tvé tváře? No jo, ty mé utopické city a myšlenky...

Miluji všechny tvé ''já'' a nemohu to změnit, si v tuhle chvíli říkám v duchu. Nemohu to vymýtit a trápím se pro tě. Pláči pro tě, v tuhle chvíli. Každý leden je zrádná svině. Každý leden mě nutí vzpomínat. Když tvé písmo zůstalo na sklenicích od koření... Každý den se na ně (musím?) dívat. I když už to dávno nejsi ty. Jsi jiná.

Miluji to dobré. Miluji vzpomínku na tebe. Miluji vzpomínky na nás, tak palčivě nádherné, ale přece se mi zdají plné života, než-li je dnešek. Miluji tvé oči, pro které ihned ztratím rozum a zapomenu vše špatné a zlé.

Smutkem se měním a tohle přichází plíživě. Tohle na mne vždy někde opodál čeká, jako bych to viděla za každým protilehlým rohem. Jednou za čas se o mne pokouší tahle tíseň a úzkost a já vím, že se s ní vždy na moment setkám. Třeba že už s ní nikdy nepovedu tak dlouhé dialogy, vždy jde všude se mnou a snaží se mě v nestřežený a slabý moment oslovit. Je to snad chronická nemoc.

Neuplyne den, kdy bych na tebe nemyslela. Neuplyne den, kdy bych zapomněla. Neuplyne den, kdybych si na tebe aspoň jednou nevzpomněla. Musím svůj život vrátit na začátek jednotlivých epoch, abych věděla, že jsem je skutečně prožila.

Přestávám poslouchat hudbu. Přestávám vzpomínat. Nechci vzpomínat. 

Nevzpomínám, ale...

nikdy nezapomenu.

 

 

 

Pro přidání komentáře se přihlaste.
Emi
kvalita komentáře: 0 Emi 19. ledna 2021, 20:44
Camay: Reflexe.:)
No už ve čtvrté větě zní veselá píseň, na které se podílel Václav Hybš.:) :D
Ale je to jenom úhel pohledu.. ..(jeden z mnoha). Jsme tu minimálně dva oficiální, čtenáři.
Těšíme se.:)
Camay
kvalita komentáře: 1 Camay 19. ledna 2021, 10:34
Emi: Jestli to za to stálo...to se dočtete v pokračování ;-) Dlouho jsem nic nenapsala. Vše jsem tutlala v sobě s tím, že už to nemá cenu a je to stále dokola... Ale teď to cítím jinak, že co mne napadalo před tím, průběžně, chci napsat. Mám od věcí časem přirozeně odstup, a cítím potřebu to zreflektovat. :-))
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 18. ledna 2021, 20:29
3 -
Emi
kvalita komentáře: 0 Emi 18. ledna 2021, 19:05
3 To intenzivní při vzniku vzpomínky, to je vzpomínka.:)
Když se otočím.. ..stálo to za to? Hmm...?
Yep.:D
  • Camay Autor
    Camay
  • 6 bodů
  • 3 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 18. ledna 2021, 11:08
  • 395 zobrazení
  • 0 oblíbené