Jde to Dobré Wow!

Ty kecy a žvásty si strčte

Literatura > Úvaha / Kritika / Fejeton

 

Ty kecy a žvásty si strčte do prdele

je mi říkáno

 

Před lety, ještě před rokem 1989 mi jeden malíř v Čechách řekl: fotr se nám před lety svěřil, že dostal kdysi takovouto nabídku – pracoval v lékařském výzkumu a jednou ho navštívili dva pánové a řekli – to co Vy děláte, je už dávno vyřešený. Nabízíme Vám práci na zajímavějších věcech. Má to jen tuto okolnost – nikomu nic neřeknete a ztratíte se. Oficiálně budete pohřešovaný.V Brně je tajný výzkumák. Místo občanky dostanete speciální kartičku. Rodinu uvidíte až za dva roky. Potom se rozhodne co dál. Odmítl to. Připomínám dle mínění rozumných lidí, žádná tajná věda a podobné konspirace neexistují.

 

V roce 1983 řada lidí v Československu pozorovala takzvané UFO. Dle astronomů to byl pád nosného stupně jakési družice. Což je samozřejmě pitomost. Po letech mi jeden známý český astronom řekl, že ten pád pozoroval ( myslel tím, že dokázal určit polohu, změny směru atd. ) a dozvěděl se, že v jednom městě žije někdo, kdo ho pozoroval také tímto způsobem jak on. Tak šel za ním domů. Doma nebyl, tak šel za ním do práce. V práci nebyl. Jen si ho tam někdo odchytil a řekl mu, že za tím pánem, kterého hledá byli nedávno dva pánové a od té doby ho nikdo neviděl. Já osobně si myslím, že šlo v případě Českých UFO o havarované nepilotované sovětské průzkumné prostředky. Jeden takový neplánovaně přistál v Praze v roce 1988 a dle novinářů se z něho stala meteorologická sonda. Více zde :

http://www.minulost.cz/cs/incident-ze-skolky

Když jsem to v té době někde řekl byl jsem za debila. Vždyť přece lidi jsou blbí - to všechno jsou meteorologické družice, v novinách to psali, jeden slavný astronom to potvrdil a vůbec je to přece logické mi bylo říkáno.

 

V roce 1986 vybuchl Černobyl a i když takové informace nevyhledávám tak i v případě této události jsem se dozvěděl pár informací. Jeden z mých známých – vědecký pracovník a vysokoškolský funkcionář mi po letech řekl jak jeho kolega, kterému nějak nevycházely v té době výsledky měření a vypadalo to na nějaký jaderný výbuch v Evropě, se šel někam informovat co to má znamenat. Následně strávil dva týdny v nějakém objektu a neví kde. Jiný z mých známých jaderný fyzik se dostal ke zprávě o tom výbuchu a dal mi ji přečíst. Zpráva popisovala doslova bláznovství a opilství členů tehdejší pracovní směny v elektrárně a její hraní si na pokusy. Když jsem jen trochu z té zprávy někde naznačil v rozhovoru, tak jsem byl ihned označen za debila, lháře, naivního lháře, dělám z lidí blbce atd. Něco takového přece není možné. Postupně se v tisku začala objevovat pravda, celá ještě stále nebyla oficiálně zveřejněna. Jen občas se někde napíše nebo natočí pořad o nebezpečnosti té oblasti a nemocných zvířatech, která tam žijí. Skutečnost je taková, že zájezdy do Černobylu jsou nejvíce vyprodanými zájezdy v Evropě  ( například zde :

http://www.hyperslevy.cz/cela-cr/164462-zajezd-na-exkurzi-do-mesta-cernobyl-pro-1-osobu/?gclid=CNTBuO6K4NMCFeGc7QodLX4PXA# ) a zvířatům v oblasti se obzvláště dobře daří, což psal například časopis Vesmír.

 

V roce 1989 jsem na jednom z prvních promítání viděl film údajně natočený zahraničními novináři.Tomu samozřejmě nevěřím.Ten slavný film začínal původně tak, že řadě studentů došlo, že to ve skutečnosti natočili tajní policisté. V diskusi na to upozornili a již nikdy se potom tento film s tím úvodem nepromítal. Promítal se bez něj. Samozřejmě nevěřím na nějakou revoluci v tom roce, protože o změně poměrů bylo rozhodnuto již v roce 1983.

Někdy v 90. letech byl v Brně na návštěvě Lord Protektor. Ignoroval jsem ten fakt, přesto s ním mám jeden nezapomenutelný zážitek. V Brně je ulice Česká, v horní části se křižuje s ulicí Veselou a také s ulicí Solniční. Stojí tam hotel Avion, naproti němu je taková něco jako kovová kašna. Pod ní přijela dodávka, tzv. páté dveře otevřela směrem dolů, rovnoběžně s chodníkem. Na ně obsluha postavila kameru české televize. Byla namířena ze šikma do silnice. Směrem do ulice Solniční. Zprava se postavilo pět lidí. Kamera je zabírala tak, že když mávali rukama, byli na pravém okraji záběru. Po půl hodině ulicí projelo policejní auto. Následně další. V té chvíli na povel začala skupina vedle sebe stojících lidí mávat. Následně projelo další policejní auto. V té chvíli to došlo okolo stojícím a chodícím lidem v tom prostoru. Začali hlasitě projevovat svou nevoli směrem k dalšímu autu s vlaječkou, které přijíždělo. To zastavilo, otevřelo se okno a jeden z davu ( po vybídnutí režisérem ) přišel k oknu. Z něho se vysunula ruka, potřásla rukou komparsu, okno se zavřelo, auto odjelo. Kompars dostal od režiséra finanční odměnu. Večer byl v televizi záběr na auto a na pravém okraji bylo vidět mávající ruky. Vzhledem k úhlu záběru to vypadalo, že mává celá ulice. Kritické výkřiky slyšet nebyly. Naopak bylo slyšet volání chvály a na Bělehrad, tuhle válku vyhrajem. Druhá polovina poslední věty je nadsázka.

 

V roce 2015 na podzim jsem jel večer vlakem z Brna do Vyškova. Vlak jel mimořádně z prvního nástupiště ( takže většina lidí stála na jiném nástupišti ). Nastoupil jsem hned jak prázdný vlak byl přistaven. Ihned za mnou do kupé jinak prázdného vagonu vstoupila vstoupila dvojice – arab a arabka, a hned za nimi dvojice Čechů. Zajímavé bylo, že muži byli všichni výrazně vyšší a větší než já 184/123. Arab si sedl naproti mně a pouštěl si s arabkou nějaký film, podle všeho válečný. Film byl zřejmě v arabštině. Když jsme přijížděli do Vyškova notebook vypnul a bavil se s arabkou vedle něj anglicky. Když jsem se začal chystat vystupovat, řekl arabce dokonalou češtinou toto : to bylo dobré, vytáhněte pistole a postřílejte všechny křesťany. Tak jsem přemýšlel co to mělo znamenat – provokace? Shoda okolností? Reagoval jen na ten film? Proč to řekl česky, když předtím mluvil anglicky? Kdyby mi to někdo řekl tak tomu nevěřím. Jenže takové příhody se staly i jiným lidem. A když to někde řeknu, tak mi lidé píší, že straším lidi.

 

V roce 2016 jsem byl v Belgii a v Bruselu. Na hotelu jsem si pustil televizi a zrovna dávali pořad o imigrantech. Byl to jistě krásný pořad. Mnozí chytří lidé v něm diskutovali. Bydleli jsme kousek od letiště a ráno jsme jeli kolem letiště do Antverp. Za chvíli byla slyšet rána. Po nějaké době začali jezdit po silnicích sanitky, hasiči, policisté. Než jsme dojeli do Antverp, tak jsme se dozvěděli, že letiště bum bum, metro jednou bum, v Bruselu jsou na různých místech nalezeny bomby, železniční trať Brusel Antverpy je uzavřena. Vlakové nádraží v Antverpách bylo poctěno návštěvou vojenské hlídky se samopaly. Město též a navíc policisty. Ti kontrolovali batohy na odstavených kolech. Následovalo několik telefonátů od europoslanců kolik volných míst je v autobuse, a že by chtěli z jejich Bruselu do Čech. Následně byla vnitřní část Bruselu uzavřena, ven se bylo možné dostat jen na zvláštní povolení, veřejná doprava a taxíky nejezdili, v centru se střílelo, což cenzura nezveřejnila. Televize byla též cenzurována. Obětí atentátů muselo být daleko více než se oficiálně uvádělo, protože z Bruselu jezdili do okolních měst – například Antverpy kolony sanitek o počtu desítek kusů, například já jsem v jedné koloně napočítal přes 40 sanitek.

 

Dnes 8. května údajně skončila druhá světová válka. Ve skutečnosti skončila doručením kapitulace sovětské armádě a k tomu došlo 9. května. Tím se zde nechci zabývat. Dle zpráv v tisku to vypadá jakoby Českou republiku osvobodila americká armáda.

 

Okamura :

 

"V Plzni bychom měli spíše oslavovat místní občany, kteří dohodli s Němci převzetí města od wehrmachtu. Američané bohužel reálně nikdy Plzeň neosvobodili – pár jich přijelo do města oficiálně svobodného. A to, že dorazili až do Plzně, bylo dané jedinou věcí – někdo někde jinde musel vybojovat opravdu kruté bitvy u Kursku, u Stalingradu, u Leningradu. Američané vstoupili do Evropy v podstatě poté, až když bylo jasné, že Sověti porazí Hitlera, a hrozilo, že osvobodí Evropu sami. Stalin po dlouhou dobu žádal o otevření fronty na západě, ale takzvaní spojenci boj naopak oddalovali, aby se Rusové co nejvíce s Němci vyčerpali. Ale faktem je, že stejně odpornou politiku vedli třeba i vůči de Gaullově Svobodné Francii a do poslední chvíle podporovali pronacistickou vládu z Vichy.

 

Konec Okamura.

 

Pokračuje Groušl :

 

Pražské povstání proti německým okupantům 5 5. 1945 působilo velmi rychle i mimo Prahu. Ve stejný den v Plzni české síly získaly silné pozice. Němečtí starostové Wild a Sturm byli zajištěni našimi vlastenci. 6. 5. 1945 v 9hodin ráno vstoupil do Plzně americký vojenský oddíl »B« 16. pancéřové divize pod velením plukovníka Nobleho.

Ten měl nařízeno zastavit se napředměstí Plzně, ale vida příležitost, rozkázal svému oddílu, aby obsadil Plzeň. (Archiv JNV Plzeň, -7-1. plk. Noble). Revoluční národní výbor v Plzni zveřejnil 6. 5. 1945 výzvu »Na pomoc bojující Praze«.

Občané Plzně na výzvu reagovali bleskově. Velení USA bylo z české strany požádáno o zapůjčení automobilů pro přepravu dobrovolníků do Prahy a také o některé zbraně. Velení americké armády nejenže takovou žádost odmítlo, ale odjezd dobrovolníků na pomoc Praze zakázalo. Ukazovalo se, že zájmy USA jsou jiné než českých občanů - bojovníků proti německým okupantům.

Počínání Američanů v Plzni bylo podivné a vedlo k narůstání pochybností, o co jim vlastně jde. Po příchodu vojenských jednotek USA do Plzně zrušilo jejich velení Revoluční národní výbor v Plzni. Občané Plzně velmi tvrdě tento čin kritizovali a neuznali jej. Američané museli nakonec ustoupit, ale jejich počínání se nezměnilo. Všimněme si některých kroků, které americké vojenské velení v Plzni nařídilo a realizovalo:

- Jen americký velitel má právo určovat strukturu města Plzně.
- Ulice musí být vyklizeny, obyvatelé mohou do ulic jen v rozsahu dvou hodinza den.
- Bylo zakázáno vydávat a rozšiřovat české noviny a české informační letáky.
- Američané plzeňským bojovníkům proti německému fašismu zabavili vysílačky, zbraně, fotoaparáty, a dokonce zabavili i zbraně československým důstojníkům a policistům.
- Veškerá písemná povolení, žádosti, stížnosti… prostě veškeré písemnosti musely být napsány v českém i anglickém jazyce.
- Americké velení neustále opakovalo a kontrolovalo své nařízení, že německým důstojníkům se nesmí nic stát, protože jsou pod americkou kontrolou.
- Občané Plzně se mohli vzdalovat z města jen do vzdálenosti šestikilometrů…

Americké velení zakazovalo činnost Národních výborů jako orgánů nové lidové moci. To omezovalo naši suverenitu a poškozovalo plnění Košického vládního programu, který byl schválen 5. 4. 1945.

Americké pojetí svobody prozrazoval také politický obsah vyhlášky amerického velitelství ve Strakonicích ze dne 9. 5. 1945 (č.j. 6684). Okresní hejtmani»budou provádět všechna nařízení amerického vojska a to do té doby, dokud nová česká vláda nebude uznána vládou USA…«. Přitom vláda ČSR byla v Košicích 5. 4. 1945 uznána všemi antifašistickými velmocemi a dalšími zeměmi.

Pohled do jednoho policejního hlášení

Pod č.j. 400 pres./1945 bylo uváděno mj. toto: »Po obsazení Plzně americkou armádou vznikla řada nesnází, které se postupem času vyvinuly v problémy. Vojáci obsazují samovolně opuštěné byty bez ohledu na jejich zajištění, vnikají do nich i násilím… na otevřených táborech německého vojska v okolí Ejpovic naskýtá se týž obraz. Zde byly národnímu hospodářství způsobeny milionové škody, hlavně na motorových vozidlech, na kterých se přijela vzdát německá armáda, ustupující od Prahy. Američané velkou část vozidel zničili.«

A pokračuje se dále:

- U Ejpovic Američané zničili velké zásoby prádla a potravin.

- Za starou hrnčírnou v Plzni do obrovské jámy svážela americká nákladní auta velké zásoby potravin, konzerv, nábytku… to polévali benzínem a zapalovali…

- V Chebu zničili Američané velké sklady látek, psacích strojů, radiopřijímačů, konzerv a automobilů…

- V Kraslicích zničili vojáci USA sklady hudebních nástrojů.

- Na zámku Pozorka u Kladrub bylo velké skladiště hlídáno československými hlídkami. Američané hrozící zbraněmi naše hlídky vytlačili, skladiště polilibenzínem a zapálili.

- Z Aše bylo do Mnichova uneseno pět odborníků na výrobu technického porcelánu.

- Z tachovského muzea zmizely cenné památky - olejomalby, staré zbraně vykládané stříbrem. S tím vším zmizel také major armády USA Hoower.

- Ve Stodě se americké vojenské velitelství zmocnilo násilím 40 vagonů látek, zabavených Němcům, tyto zásoby Američané spálili.

- Národní výbor v Chebu 14. 5. 1945 oznámil, že americké vojenské velitelství nařídilo odvézt 45 vagonů obilí do Německa…

Fakta a některé údaje jsou použity z textů K. Bartošky a K. Pichlíka »Pokus o hospodářskou kolonizaci ČSR«, Praha 1969, str 11 a další, Připravil J. GROUŠL

Já k tomu dodávám : nikdo nikoho neosvobodil. Vojáci bojovali protože museli, jinak by byli bez soudu zastřeleni pro porušení přísahy atd. a to platilo pro všechny strany ( a samozřejmě je svinstvo, že vojáci hrátky velkých hráčů na poli mezinárodní politiky zaplatili svým životem ). SSSR měl za cíl úplně porazit Německo aby se Němci nemohli za nějakou dobu chystat na Rusy. Západní spojenci neměli za cíl osvobodit Evropu, ale chtěli zachránit po otevření druhé fronty co nejvíce německých vojáků a použít je v další válce proti SSSR, za tím účel byl také zachráněn Hitler. O tom věděl také Stalin a dával to v řadě rozhovorů se západními vůdci najevo. Ostatně když se Stalinem dohodli poválečné sféry vlivu a střední Evropa spadala pod SSSR tak proč by se snažili ji osvobodit, spíše bylo vhodnější ji poškodit bombardováním. Tohle se jistě ve školách nastupující kindermanagement ( slavný i v zahraničí ) neučí a je to jen důkaz mé nekonečné hlouposti. A co se týká amerických ztrát to již radši nebudu rozvádět co mi o nich řekl jeden vojenský historik, stručně řečeno a s nadsázkou – autonehody v opilosti, zastřelení místním obyvatelstvem pro rabování, znásilňování atd.

Pozn. : Teheránská konference byla vůbec prvním setkáním hlavních představitelů SSSR, USA a Velké Británie během druhé světové války. Setkání Stalina, Roosevelta a Churchilla (tzv. Velké trojky) se konalo 28. listopadu – 1. prosince 1943 v íránském hlavním městě Teheránu. Na tomto setkání byly projednávány otázky, které do značné míry rozhodly o poválečném osudu střední a východní Evropy. Této konferenci předcházela konference v Káhiře a následovala ji konference v Jaltě a ještě později v Postupimi.

 

Předmětem jednání byla především spojenecká strategie na evropských bojištích, konkrétně pak otevření západní fronty. Churchill navrhoval rozšířit působnost spojenců v oblasti Středomoří a připravit si tak podmínky pro vylodění na Balkáně. Tento návrh nevylučoval možnost zároveň i spojeneckého vylodění na západě Evropy, a navíc by omezoval sovětskou působnost ve střední Evropě. Pro Stalina, který v té době již operoval podle plánu na vytvoření satelitních zemí ve střední a východní Evropě, byl tento návrh neakceptovatelný a Roosevelt se bez váhání přiklonil na sovětskou stranu, která navrhovala pouze vylodění v severní Francii na jaře roku 1944 za podpory dalších operací na jihu Francie. Měla následovat koordinaci operace spojenců v Evropě se sovětským generálním štábem.

 

Dalším důležitým bodem jednání se stala polská otázka, kde Stalin požadoval východní část Polska, v podstatě v tom rozsahu, který získal podle paktu s Německem v roce 1939. Spojenci souhlasili a bylo dohodnuto, že Polsko jako kompenzaci získá část německé říše na západě. V podstatě tak bylo rozhodnuto o polských východních hranicích na tzv. Curzonově linii. Spojenci i SSSR se dále zavázali v co největší míře podporovat Titovy partyzány v Jugoslávii zásobami a výzbrojí a Sovětský svaz měl po ukončení války v Evropě vstoupit do války s Japonskem.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Teher%C3%A1nsk%C3%A1_konference

 

Umberto Ecco kdysi napsal, že dnes se nemusí nic utajovat, stačí když se do světa vypustí množství takových polopravd a lží, že kdyby někdo náhodou tu pravdu hlásal tak bude považován za blázna. A ještě jednu věc by měl mít každý kdo posuzuje tento text na paměti. Malým dětem se musí vysvětlovat svět tak aby mu rozuměli a tak aby se přitom mluvilo jejich jazykem, zkušenostmi, znalostmi, aby se v něm cítili bezpečně. Podle mě je problém v tom, že totéž platí i pro řadu dnešních dospělých. A tak společnost není řízena a ovládána pravdou, ale virtuální realitou – tím co je kdo ochoten za pravdu považovat. Změní se výsledek mocenských pozic nadnárodního kapitálu a je třeba na to reagovat.To se, ale nemůže říct občanům, kteří věří na demokracii, na vládu jedné strany, proletariátu atd. Čemu budou věřit? Tak třeba revoluci. To je starší příklad. Dále stačí pár příkladů z posledních dnů. Ministr má odstoupit kvůli korunovým dluhopisům. Přitom je zavedl jeho předchůdce, používá je stát a sponzoři jeho kritiků. Jde o předvolební kampaň tak pravda nikoho nezajímá, ale blábolů na to téma je všude plno. Druhý příklad je ještě zajímavější. Nějaká blbka řekne na veřejnosti : kamarád říkal, že státy a hranice neexistují, na to se dnes nehraje. Někdo ji odpoví, ale co budeš říkat až Tě znásilní? Při vhodném úhlu pohledu vznikne zajímavá fotka a máme novou Pavku Korčaginovou. Co na tom, že stát, který již dle její pravdy neexistuje platí policii, která ji při té provokaci chránila. Nedávno jsem vytvořil a zveřejnil text, který měl několik účelů. Prvním bylo zda dokáži vytvořit konspirační text – není to tak těžké. Druhým bylo zjistit jak na něj bude reagováno a třetím jak bude reagováno na to co je v něm pravdivé ( není asi pravdivé tvrzení na osud.cz, že Angela Merkelová je Hitlerova dcera ). Další a poslední účel byl vytvořit konspiraci o Evitě a Evě Braunové a zjistit kolik lidí tomu bude věřit. Aby to měli všichni snadnější usnadnil jsem všem jeho posouzení velkým množstvím odkazů na úvod, sdělením, že jde o recesi a dalšími skutečnostmi. Zveřejnil jsem ho na různých místech, někde jsem ho i zařadil do rubrik takovým způsobem, že to muselo být každému jasné. Konspirační text se vytváří tak, že se převezme nějaký blábol ( složený z pravd a nesmyslů ) nějakého konspirátora, doplní se velkým množství odkazů na cokoliv, třeba i odbornou terminologií a k tomu se přidá vlastní blábol. Časem ho někdo převezme. Takže jaký je výsledek. Statisticky :  ze dvou set lidí ( po dosažení toho počtu jsem to přestal sledovat ), kteří ho zaregistrovali ho přečetlo i s odkazy osm lidí. Z těch osmi lidí mi čtyři řekli, že na tom něco může být a dodali další argumenty pro a proti, těm čtyřem se na tom současně něco nezdálo a ptali se zda jsem si to nevymyslel. Z těch zbývajících čtyř co to četlo mi jeden řekl, že argument, že Hitler používal islámské jednotky je špatný, protože stejné jednotky používali i jiné státy – například Britové. Zbývající tři v podstatě pochopili o co jde – že je jedno co je pravda, ale čemu budou zmanipulovaní lidé věřit je důležité, a že to může být také toto, už z toho důvodu, že částečně to pravda je. Zbývající to buď přečetli částečně nebo vůbec nepřečetli. Přesto všichni a nejsou důležité jejich počty věděli buď, že je to kompletně pravda ( i s mým výmyslem o Evitě a Evě Braunové, kde je možná pravda jen to, že Eva Braunová dožila svůj život v šedesátých letech v SSSR ), anebo ihned věděli, že to pravda není ( na to by, ale bylo potřeba přečíst původní literaturu, na kterou se ty konspirace odvolávají a to pochybuji, že někdo udělal ), a je otázka co podle nich není pravda – zda jednotlivá tvrzení nebo celek z těch tvrzení poskládaný. A aby bylo jasno nechtěl jsem si z někoho udělat legraci, jen jsem chtěl vědět výše uvedené a zkusit zda dokáži napsat konspiraci. Není to můj první pokus. Před lety jsem jako spoluautor napsal scénář k amatérskému filmu, který si dělal legraci ze záhadologů. Udělal jsem k němu pověst, že jsem ten film našel. Dost lidí tomu věřilo, přesto, že jsem v tom filmu mluvil a pohyboval se v něm ( zájemce si může na internetu najít film s názvem Záhady krysařova kraje ). Potom je otázka motivace k tomu abych dělal takové věci. Je to jednoduché – umění pro umění, umění vytvářené tak, že jeho kritici na něm posuzují jen to zda je vše podle zlatého řezu, módy, toho jak je to učili ve škole atd. není umění, ale řemeslo, a kdo si chce na umělce aspoň hrát by měl reflektovat současné problémy.

 

Zatleskejte si.

 

 

 

 

Pro přidání komentáře se přihlašte.
FERRIS
kvalita komentáře: 1 FERRIS 12. května 2017, 21:38
Jo a ten Brusel můžu sám potvrdit. FB se mne žádal v roce 2016 o potvrzení, jestli jsem v bezpečí. Ten teroristický útok v Belgii byl opravdovým multikulturním obohacením !!!
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 12. května 2017, 21:32
Tohle jsou anglické lexigramy: Adolf Hitler

FATE OF HITLER: TO DIE OF LEAD TO HEAD (shot)
(Hitlerův osud: zemřít olovem do hlavy (zastřelen)
TO DIE OF HOT FIRE (cremated at Fort)
(Zemřít horkým ohněm – zpopelněn v pevnosti)
THE DEATH OF HITLER FATED
(Hitlerova smrt předurčena)
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 12. května 2017, 21:30
3 JJ, Lord Protektor aka Václav Havel :-D Dávám plus, protože každej hňup, kterej má díru do vlastní prdele a vystudoval andragogiku, tak nám lidem, kteří děláme za minimální mzdu kážou něco o lidských právech.

Mám poslední dobou pocit, že největšími schizofreniky jsou feministy, které na jedné straně uznávají práva žen, ale na druhé straně podporují Islám, který jejich práva zakopává. To je jako kdybych pracoval v Ústavu pro studium totalitních režimů a schvaloval proces s Miladou Horákovou :-D :-D :-D Prostě dávám plus, i když si myslím, že s tím Hitlerem to bylo jinak. Ještě písnu.
MMM
kvalita komentáře: 0 MMM 11. května 2017, 00:07
Mesje: Díky, fb beru. Ačkoliv je mi trochu cizí. Ale učím se.
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka 10. května 2017, 23:11
Mesje: jo? A copak dělam? :che:
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 10. května 2017, 23:02
MMM:asi tak - kvůli bodům to nepíši, stačí mi když nad tím přemýšlí, a jak vidím tak přemýšlí-jak to zařadit do té škatulky, kterou znají ze školy, z novin atd., takže jsem spokojen, protože já samozřejmě též přemýšlím nad tím co píši a vidím, že konkrétní lidé reagují přesně tak jak jsem si myslel, že budou reagovat, ale hlavně vidím jak ta svoboda názorů, pluralita atd. Nechápal jsem padesátá léta atd. Po roce 1989 je mi jasné jak to vzniklo, stejně tak jak to vzniká a je dnes. Ale to když tak dám jinam než sem. Jestli chcete pošlu Vám fb.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 10. května 2017, 23:01
MMM:asi tak - kvůli bodům to nepíši, stačí mi když nad tím přemýšlí, a jak vidím tak přemýšlí-jak to zařadit do té škatulky, kterou znají ze školy, z novin atd., takže jsem spokojen, protože já samozřejmě též přemýšlím nad tím co píši a vidím, že konkrétní lidé reagují přesně tak jak jsem si myslel, že budou reagovat, ale hlavně vidím jak ta svoboda názorů, pluralita atd. Nechápal jsem padesátá léta atd. Po roce 1989 je mi jasné jak to vzniklo, stejně tak jak to vzniká a je dnes. Ale to když tak dám jinam než sem. Jestli chcete pošlu Vám fb.
MMM
kvalita komentáře: 0 MMM 10. května 2017, 21:12
hloupy_ivan: Nevím, komu jinému napsat. Na úvodním obrázku se u tohoto díla neukazuje počet získaných bodů. Předpokládám, že jde o omyl.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 10. května 2017, 19:05
hloupy_ivan: Skutečně si vážím Vaší odpovědi. To z toho důvodu, že tak nějak bych si představoval reakce. Nechci Vás zatěžovat dlouhou odpovědí, mělo to ještě více souvislostí,které bych mohl uvádět. Toho na co jste upozorňoval jsem si samozřejmě vědom, nicméně protože ten voják z povolání má celkem dost vysoké postavení a mnoho tím, že na veřejnosti řekl co slyšel, riskuje, považuji tu příhodu za docela pravdivou. Nežádám, že ji musí každý také považovat za pravdivou. Nepíši ty texty z toho důvodu abych lidi o něčem přesvědčil a nejsem na žádné straně. Stačilo by mi kdyby o tom co jsem napsal někdo přemýšlel nebo to zavrhl na základě faktu. Co se týká Ruska, mohu Vám jen pro doplnění napsat zkušenost, kterou píši jinde a při jiných příležitostech. Mám známého, který byl několik let manažerem u německé firmy v Rusku. On říká : je jedno jaký je Putin, to není důležité, ale drží na uzdě ty generály, kteří říkají - nastartujem tanky, dojedem až na břeh kanálu a dotáhnem výsledky druhé světové do konce. Takže já říkám, že pokud budou lidi snadno manipulovatelní, takbudem závidět těm co zemřeli, protože doba je dnes velmi složitá. Také nemám nic proti islamistům, dokonce jsem se nedávno hlásil na brigádu k organizaci, která jim pomáhá, jen se každého kdo je vidí podle mě jednostranně ptám - zda dokáží a chtějí zabránit radikálům mezi nimi, aby se například neopakovala historie se sudetskými němci, čímž nemyslím sudetské němce jako menšinu, ale jako sociální skupinu, která se nechala ovlivnit radikály mezi nimi, já osobně si myslím, že tohle se neřeší, ale to sem nepatří. Ještě na doplnění, pokud myslíte, že se nějak vymlouvám na nějaký experiment, tak není problém dokázat, že takové čas od času dělám. Je to pár let co jsem jako ohlas na některé fámy šířící se po městě, kde mám teď trvalý pobyt na psal text supernadsázku, velice naivní text, každý kdo by si představil místo o, kterém se píše by ihned přišel na to, že ten text je nesmysl. Nevěřil jsem kolik lidí a zejména místních politiků to vzalo vážně. Stačilo opsat jejich slovník z rozhovorů do novin při jiných příležitostech. Nenavrhuji Vám abyste ho četl, je to skutečně ztráta času, ale protože na Humanart chodí i lidé z toho města, dal jsem text také na Humanart, jmenuje se Zbourat zámek. A jsem u toho jádra, všimněte si kolik těch textů co jsem sem dal se týká politiky. Je to menšina. Takže to není moje hlavní činnost. A skutečně nemá smysl to sem dávat, protože jen menšina lidí nad tím přemýšlí, nebo reaguje tak, jak Vaše zatím poslední poznámka.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 10. května 2017, 18:28
la-Sicka: ad lustrování : pár mých známých zveřejňuje svá díla na Humanartu, takže Vás odsud zná a na svém profilu máte napsáno přechod na fb, tak se podívali, zda tam máte nějaká díla, při té příležitosti si všimli, že je tam napsáno Brno, řekli mi to a já jsem se tam podíval, v mé reakci jsem to zkrátil protože mi Vaše činnost nestojí za to abych se unavoval dlouhým psaním, a udělám vyjímku není to poznámka proti Vám, ale proti tomu co děláte.
Kai
kvalita komentáře: 0 Kai 10. května 2017, 09:00
2 Mesje,
ať tak či onak...
la-Sicka
kvalita komentáře: 1 la-Sicka 09. května 2017, 23:26
la-Sicka: hloupy_ivan: *chybný prolink, odpověd samozřejmě směřovala na Mesje. Jinak dílo označené mnou do koše - jako vždy otevřeně přiznávám.
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka 09. května 2017, 23:24
hloupy_ivan: tvůj známej mě očividně nezná a ověřování informací a pravdivost zdrojů není silnou stránkou ani jednoho z tvá. Je krásné si takle zkoušet na někoho sarkasmus, ale doporučuji to dělat jen v tom případě, že věc se kterou útočíš dává smysl, jinak budeš naopak za blbce, Gott-Waldo. Lustruj si mi jak chceš, alespoň víš, proč ne všechny údaje co uvádím jsou pravdivé :P Jinak jak jsem řekla, tohle tu nemá co dělat, jdi si hrat na facebook a odsud se s tím dekuj. Nevidím jediný důvod, proč bys tady tím měl kazit prostředí.
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 09. května 2017, 23:16
-1 Ne, nechci si s Vámi psát o svých, ani o Vašich pravdách, chtěl jsem dát najevo svůj nesouhlas s obsahem Vašich textů a především s tím, že jsou tady. Trochu jsem to, co je mi na nich ošklivé přitom shrnul dohromady, což jistě vhodné nebylo. Tady kupříkladu výslovně o přistěhovalectví nepíšete. Bylo by velkým omylem předpokládat, že vaše další elaboráty budu vyhledávat jinde na internetu, ale snad to byla jen taková řečnická hříčka.

Ano, věnujme se tu indolentnímu hraní na umění a zlatému řezu (zdá se, že se tu o ničem jiném, než o klasických proporcích snad ani nemluví), chcete-li, a pokud vás nic z toho nezajímá, ba pohrdáte tím a cítíte potřebu kompilovat texty o historii takové, jaká byla vždy tajena, pravděpodobně jste se jen spletl a měl byste si najít vhodnější portál s uznalejším publikem, které je lépe ocení.

Mimochodem, všiml jste si, že Vaše historka o manipulovaném hloupém a namyšleném americkém vojákovi je na rozdíl od té mé z druhé ruky a že z ní, narozdíl od té mé, nemrazí, ale je to jen anekdota o hlupácích?
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 09. května 2017, 22:47
la-Sicka: Co se týká politiky ( protože evidentně reagujete na tu charakteristiku textu, která se týká politiky ), tak nabízím diskusi u mě na fb, tady ne. Rád bych také pomohl při Vaší osvětové činnosti a tak Vám přidávám odkaz na další stránky z, kterých jsem čerpal : https://blisty.cz/art/46674.html, já mu Váš vzkaz vyřizovat nechci, přece jen se s ním osobně neznám, na mé známé vojenské historiky Vám kontakt dávat nebudu, přece jen si ode mě něco takového nezaslouží, mimochodem jeden z mých známých si na Vás vzpomněl a upozornil mě a já jsem si před chvílí ověřil : na Vašem fb je psáno : žije v Brně, pochází z Brna. Samozřejmě to nemusí nic znamenat, Gottwaldov se taky přejmenoval na Zlín, tak proč by nemohla Plzeň se přejmenovat na Brno.
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka 09. května 2017, 18:55
-0.5 Shodou okolností jsem z Plzně a mám přímé svědectví lidí, kteří u osvobození byli. Za mě opět, di do prdele ;-)
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 08. května 2017, 23:30
Tento text není pokus. Nevím proč citace Okamury a Groušla by měla být nějak závadná. Použil jsem je proto, že teď se dají na internetu snadno dohledat. Jinak informace, které jsou v těchto dvou citacích mám také z jiných zdrojů. Nevím proč píšete o velkoobjemovém přistěhovalectví pod tímto textem, text byl o dezinformacích a jiné než oficiální realitě. Co se týká mého textu nejde o tření lampy, jde o uvědomění si těch manipulací, kdyby si toho byli lidé již před lety vědomí tak by dnes nebyli některé problémy, například s přistěhovalci. Co se týká rozpadu EU tak jsem nikde toto nežádal vnějakém mém taxtu, a i když s ná nejsme spokojen tak vím, že EU není na světě jediná a ty integrančí snahy jsou s vyjímkou ASie všude, mám i na HU nějaký kratší text na to téma. Můžete si být jistý tím, že mě nic nikam netáhne. V mém věku mám dost zkušeností na to abych věděl, že dějiny se napřed napíší a potom zahrají a o osudu EU je již dávno rozhodnuto. Jde mi jen o to snad přispět k tomu aby se tak stalo bez těch nebezpečných nesmyslů a manipulativních lží, které se dají snadno zneužít. A také s nikým nediskutuji, je to zbytečné - každý má svoji vlastní realitu, pro kterou vybírá fakta, a to je něco co není nic pro mě. A když Vy příklad z oblasti kam mě to údajně podle Vás táhne tak já Vám také příklad zase z oblasti kam to Vás podle mě táhne. Když tady byl myslím, že v roce 2015 ten americký konvoj, tak byl ubytován ve Vyškově v kasárnách. Jeden důstojník se jich ptal ( ne jejich velitele ) proč sem přijeli a vojáci mu řekli : my jsme Vás přijeli osvobodit od Rusů, kteří Vás napadli, a ten důstojník jim řekl, ale vždyť jste určitě cestou žádného Rusa nepotkali, ani jednou jste nevystřelili, jeli jste po dálnici a oni mu odpověděli - Rusové se lekli a utekli. Když to říkal myslel jsem si, že si dělá legraci, že mi chce udělat radost, protože jsem byl na demonstraci proti jejich průjezdu, ale by jsem ubezpečen, že tak ten rozhovor proběhl. Myslím si, že jsme se dostali od zlatých řezů a hraní si na umění k politice a to sem jistě nepatří, i když jsem psal, že v umění by se měla odrážet. jestli mi chcete i dále psát své pravdy můžete si mě vyhledat na fb a psát je tam, to samozřejmě platí pro každého kdo cítí takovou potřebu.
hloupy_ivan
kvalita komentáře: -1 hloupy_ivan 08. května 2017, 21:35
Aha, takže to byl takový výzkumný pokus, vlastně koncept... a citace Okamury a J. Groušla, normalizačního pramene s tím groteskním obsahem, kombinované se vším ostatním je zde zřejmě jako další pokus...
Ano, nekontrolované, velkoobjemové přistěhovalství lidí s úplně jiným kulturním pozadím (včetně náboženského) je problém. Nesrovnatelně větší problém ale přinese to, co vyvoláváte: nemohu se zbavit dojmu, že se u podobných textů jedná o tření lampy, ze které vyleze démon. Nebudeme si přece říkat, že to celé, co čteme výše, že to je nějaká nevinná hra, experiment nebo to aktuální umění.
Jak jsem psal minule, skutečný problém je nedostatek pozitivní ideje u (nás) dnešních Evropanů a ztráta hodnot: ani na jedno z toho ale nejsou snadné recepty.
Po rozpadu Evropské unie v Evropě nikomu lépe nebude, na to můžete vzít jed.

A ještě na okraj taky jednu vzpomínku (už proto, že si nelze nepovšimnout směru, kterým váš text táhne): Kdysi, dokud Krym byl ještě ukrajinský, byl jsem tam na třítýdením přírodovědném kurzu. Ten tehdy probíhal ve spolupráci s moskevskou univerzitou. S velkou částí ruských studentů z více koutů federace jsme vycházeli velice dobře, ale byli tam i takoví, kteří říkali, že "Československo bylo vždycky součástí Sovětského svazu a zase bude." (Ne, Československo tehdy už víc jak deset let neexistovalo.) Mohu Vás ubezpečit, že o takovou družbu nikomu nestojím.
MMM
kvalita komentáře: 1 MMM 08. května 2017, 21:09
2 Než tě zase smažou.
Věci jsou prosté, soudím podle sebe: kdybych byl na jejich místě, měl moc a neměl žaludek v nepořádku, tak bych to tak také dělal. Ovládat naivní masy musí být ta největší prdel pod sluncem. Dívat se na to, jak se zabíjejí pro dvě, tři mnou nainstalované ideologie, tomu se nic nevyrovná. A umění tomu musí sloužit.
HumanART
Body od neregistrovaných
  • Mesje Autor
    Mesje
  • 9.4 bodů
  • 19 komentářů
  • 5 hodnocení
  • 10 hodnocení neregistrovanými
  • 08. května 2017, 15:34
  • 956 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz