Jde to Dobré Wow!

Distribuované výpočty

Literatura > Krimi / Sci-fi / Úvaha

 

 

Distribuované výpočty

 

Ve světě se rozmáhá organizovaný zločin, krácení daní, šedá ekonomika atd. Na jedné straně je údajný nedostatek příslušných úředníků, zaměstnanců finančních úřadů, celníků, policistů atd. , na druhé straně rostou lidská práva zlodějů a kriminálníků s bílými límečky, posunuje se tolerance společnosti a veřejnosti k porušování zákonů, korupci, úplatkářství, čištění peněz atd. Myslím si, že existuje řešení. I když řada těchto činů probíhá ve skrytu, občas beze stop, beze svědků atd., přesto tohle vše provází mnoho stop, údajů a faktů zaznamenaných ve veřejně dostupných zdrojích. Morálně čistí spoluobčané by se mohli realizovat tím, že by ta data sbírali, analyzovali a posílali policii. Ve složitějších případech by se dala použít metoda distribuovaných výpočtů používaná v řadě oborů. A nemuselo by se jednat jen o vyšetřování, mohlo by jít i o prevenci.

Pro přidání komentáře se přihlaste.
Frnak
kvalita komentáře: 0 Frnak 20. září 2016, 17:08
texttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttext co to je za hodnotu?
FERRIS
kvalita komentáře: 1 FERRIS 17. září 2016, 16:13
3 Syn právě říká svému otci, že by se chtěl vydat cestou organizovaného zločinu. Otec se ho ptá, jestli ve veřejném nebo soukromém sektoru. V tom přijde máma a říká, že raději ve veřejném, protože politici za ty svoje průsery nechodí sedět.
Mesje
kvalita komentáře: 1 Mesje 16. září 2016, 22:43
Kai: děkuji
Mesje
kvalita komentáře: 1 Mesje 16. září 2016, 22:42
MMM: děkuji
Kai
kvalita komentáře: 2 Kai 16. září 2016, 08:51
3 ...doba si patrně - jak se omluvně říká - žádá své!
Co to je, prosím vás, morálně čistý...?
MMM
kvalita komentáře: 2 MMM 15. září 2016, 22:43
2 Morálně čistý občan je trapný. Bude rád, když bude jen zkorumpován a ne zabit.
HumanART
Body od neregistrovaných
  • Mesje Autor
    Mesje
  • 18.1 bodů
  • 6 komentářů
  • 3 hodnocení
  • 27 hodnocení neregistrovanými
  • 15. září 2016, 19:20
  • 1502 zobrazení
  • 0 oblíbené