Jde to Dobré Wow!

Magie, manipulace a nesmysly

Literatura > Erotické / Sci-fi / Povídka

Iluzionista Derren Brown je především znám strukturou a psychologií svých kouzel. Málo lidí si uvědomuje, že tento člověk ve skutečnosti zpochybňuje víru v nadpřirozeno. Kritizuje skutečnost, že mnozí lidé často stavějí své osobní přesvědčení nad prokazatelné důkazy.

Jeho vystoupení bývají směsicí magie, sugesce, psychologie, manipulace a herectví. Sám o svém řemeslu prohlašuje: „Kouzelník by se měl postarat o to, aby své obecenstvo oklamal příjemným a zábavným způsobem, jinak jako bavič neobstojí.“

Vizualizace Dominy a Ferrari

Vizualizace se uplatňuje v mnoha oblastech jako stavebnictví, technika, strojírenství a geografie. Je využíváno také při moderních metodách jako například počítačové modelování. Vizualizací se zabývá také duchovní oblast, kterou kvůli některým metodám někdy nazývám nikoliv duchovno, ale duhovno.

Jedním z hlavních důvodů umění vizualizace je podstata skloubení duchovní a hmotné existence. Při modelování hmotné podstaty se začíná na hladině energetické. Pokud tedy chcete něčeho v této oblasti dosáhnout, tak musíte mít svůj sen. Důležité je vytvoření obrazu, který by měl vypadat tak, jak bychom chtěli, aby vypadala budoucí realita.

S takovým tréninkem vizualizace začal ve své kanceláři starý mládenec, který se svoji přehazovačkou vypadal jako typický účetní z přelomu 80. až 90. let minulého století. Tento málo charismatický človíček si již několik roků vizualizuje svoji realitu, aby se mu splnil jeho sen mít hezkou ženu. Jeho sen se mu sice později splnil, ale vzhledem k povaze jeho vysněné ženy už pan účetní zapomněl na vizualizaci její příjemné povahy.

Kouzlu vizualizace propadl také pan Pospíchal, když si přál, aby u jeho domu stávalo červené Ferrari. Jenomže si při vizualizaci neuvědomil, že žije v dvojdomku se svým strýcem. Jeho soused později vyhrál ve Sportce 30 milionů. Ferrari tedy u jeho domu sice později parkovalo, ale patřilo jeho strýčkovi, který bydlel společně s panem Pospíchalem v jednom domu.

Senzibilka a těhotná dcera

Trošku to připomíná Nabokovův román s názvem Lolita. Muž si nedaleko jihomoravské vesnice Prusy začal románek s místní mladou holkou, kterou ještě chránil zákon. Obyvatelé sice o poměru věděli, ale nikdo nic policii neoznámil. Všechno probíhalo bezpečně až do doby, když nezletilá dívka otěhotněla. A to jako by nestačilo, že oficiálním znakem této vesnice je čáp bílý.

Matka těhotné třináctileté dívky se zabývala vykládáním budoucnosti z tarotových karet. Vzhledem k tomu, že jsem občas zahlédl u této senzibilky návštěvy policistů v civilu, tak mě ani nepřekvapuje, že otcem této nezletilé dívky se stal bývalý policista, který se do této lokality nedávno před incidentem přistěhoval.

Mnohdy si kladu otázku: „Jak může taková kartářka druhým lidem radit ohledně jejich nakládání s jejich budoucností, když si ani sama neumí prověřit budoucnost svých vlastních potomků?“ Policisté v civilu k této kartářce možná chodívali na výklad karet, ale také zde možná získávali užitečné informace o návštěvnících a okolních drbech.

Deflorace mladé holky

Jednalo se řidiče kamionu ve věku kolem čtyřiceti let s velkou slabostí pro mladá děvčátka, která v něm rozproudila jeho sexuální touhy. Když se mu nějaké takové mladé masíčko dostane pod ruku, tak rozhodně nikdy nezanedbá řádnou prohlídku jejich malých koziček a úzkých kundiček.

Přesně jedna taková lolitka se mu nedávno dostala do jeho náruče. Úplně se mu klepaly jeho ruce, když své oběti hladil její blonďaté culíčky, hlaďoučké tělíčko a špičaté kozičky. Začal ji svlékat a cítil se u toho, jako kdyby rozbaloval narozeninový dárek. Když už přece jen sundal její maličká tanga, tak začal ochutnávat její růžovoučkou kundičku.

Pokračoval v masírování jejího klína svým jazykem, kterým vzrušivě týral její pičku a současně i řitní věneček, jehož se nemohl neustále nabažit. Zabořil svoji bradu do její broskvičky a kundí šťáva mu tekla po bradě. Když už malá tatínkova holčička zasténala a škemrala, tak náš řidič pokračoval s deflorací její panenské blány.

Nakonec začal svoji malé holčiče stříkat na bříško své horké semeno. V její kundičce přece jen zůstalo několik kapiček lásky. Jeho voňavá princeznička neužívala vůbec žádnou antikoncepci, takže žádný hezký konec v tomto případě ani neočekávejte.

Siderické kyvadlo

Lidé se obvykle často stávají obětí všech možných romantických nesmyslů spojovaných s tímto siderickým kyvadlem, které funguje na základě autosugesce. To tedy znamená, že s kyvadlem samozřejmě pohybujete sami, což může dosvědčit každý, kdo dokonale sleduje vaši ruku. Mnozí lidé pak dělají chybná rozhodnutí na základě této esoterické pomůcky.

K jeho použití stačí pohybovat jedním směrem pro „ano“ a pohyb jiným směrem pro význam „ne.“ Potom stačí položit otázku, na kterou znáte předem odpověď. Nejspíš zjistíte, že odpovídáte správně. Není to samozřejmě žádná magie, ale pohyb kyvadlem ve směru, který už očekáváte. V případě nepravdivé odpovědi to rozhodně není důvod k tomu domnívat se, že odpověď je na základě pohybu kyvadla jednoznačně ta správná.

Existuje i předseda nevýznamné politické strany, který v televizním přenosu přesvědčoval diváky o tom, že když obětují pět minut svého času s prací se siderickým kyvadlem, tak podle něj údajně zjistí, že v čele tohoto státu snad není jediný představitel, který by nebyl ruským agentem. Tímto způsobem se tedy tento duševně chorý předseda nevýznamné politické strany snaží odhalovat ve svých řadách ruské agenty KGB a GRU.

Spiritistické náboženství selhalo

V roce 1848 vyvolaly sestry Foxovy duchovní mánii, když stály u zrodu uměle vyvolané spiritistické mánie. Později se přiznaly k podvodu, protože ťukání ve zdech prováděly společným hlasitým luskáním prsty. Od té doby začala tato duchařská mánie oblétávat celý svět.

A tohle je podstatou celkového problému hledání pravdy. Lidé se totiž snaží stavět svoje osobní přesvědčení jak u náboženství, zázraků nebo nevysvětlitelných zážitků nad podstatné důkazy. Usilujeme-li o pozorování pravdivosti příběhu, tak by v tomto případě mělo jít subjektivní přesvědčení stranou a měly by nás zajímat jenom objektivní důkazy.  

 

Slovníček pojmů:

Senzibil – označení pro člověka, který má údajně mimosmyslové schopnosti, a je tedy schopen i mimosmyslově vnímat. Sem patří především léčitelé a jasnovidci. Existence takových schopností nebyla vědecky prokázána. Mnozí senzibilové byli většinou brzy odhaleni jako podvodníci a hledání ztracených dětí nebo uprchlých zločinců téměř vždy skončilo neúspěchem.

Deflorace – protržení panenské blány.

Spiritualita – česky duchovnost, znamená životní praxi a způsob vnímání či osobního zacházení s tím, co člověka přesahuje (například s Bohem, s božským nebo transcedencí).

Duchovno – označení osoby, která (religionisticky) je prostředníkem mezi věřícími a Bohem. V oblasti New Age se tento pojem skládá z několika myšlenkových proudů, které mají svoji filozofickou a náboženskou interpretaci. 

Pro přidání komentáře se přihlaste.
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 15. srpna 2016, 13:47
Díky Kai a Mesje ;-)
Kai
kvalita komentáře: 1 Kai 15. srpna 2016, 08:46
3 -
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 11. srpna 2016, 11:19
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 11. srpna 2016, 11:14
Petr Cibulka a jeho neskutečný projev na Pětce - Petr Cibulka v tomto občanu přesvědčuje, jak je prospěšné pracovat se syderickým kyvadlem. Tvrdí, že před touto pomůckou neobstojí žádný ruský agent a dodává, že údajně v tomto státu není jediný představitel, který by nebyl ruským agentem KGB nebo GRU ;-) :-D :-D Diagnóza: Paranoidní osobnost :-O

Mesje
kvalita komentáře: 1 Mesje 11. srpna 2016, 11:06
3 -
HumanART
Body od neregistrovaných
  • FERRIS Autor
    FERRIS
  • 16.5 bodů
  • 4 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 27 hodnocení neregistrovanými
  • 11. srpna 2016, 10:59
  • 1184 zobrazení
  • 0 oblíbené