Jde to Dobré Wow!

Střední školství...

Literatura > Sci-fi / Povídka / Pohádka

Učitelky jsou v intimním životě údajně nejlepší ženské. To zřejmě proto, že chtějí neustále opakovat. Na střední jsem o takovém doučování nikdy neslyšel, ale bývalý spolužák, který nastoupil na učební obor v Brně mi vyprávěl, že tam vyfrézoval učitelku, která byla sexuálně vysazená na mladé panice.

Soukromá škola se zaměřením na ekonomii

Kromě počítačových předmětů a základů ekonomie takovou školu považuji za totálně zbytečnou. Učit se dějepis a literaturu? Tak tyto předměty by se hodily akorát pro adepty, kteří usilují o účast v soutěži AZ Kvíz. A ekonomie? Tak některé ekonomické teorie byly později v rozporu s výukou na vysoké škole.

V hodinách historie

Tak výuka těchto předmětů probíhala podle osnov proamerických konečníkových historiků. Učili jsme se o tom, že Plzeň osvobodili Američané. Když jsem nad tím přemýšlel, tak...

...několik set amerických bombardérů svrhlo dva týdny před koncem války na Plzeň v roce 1945 přes pět tisíc tříštivých, fosforových a zápalných bomb, což výrazně poškodilo zhruba 29 objektů závodů...

...celkově padlo v Československu 116 amerických vojáků a 144.00 ruských vojáků...

...v Plzni americká armáda rozdávala miliony žvýkaček. Tento žvýkačkový boj rozložil německou armádu a byl dozajista těžký, protože při něm byl zabit jeden americký voják...

Z těchto důvodů se v Plzni musejí dělat mohutné oslavy!!!

Trošku zdravotní nauky

Vždycky jsem se řídil podle hesla, že na hloupou otázku je zapotřebí najít ještě hloupější odpověď:

Při jedné z vyučovacích hodin se nás učitelka dotazovala:

Tak kluci, co musíte udělat, když se Vaše děvče dusí??“

Tak jsem se přihlásil a odpověděl:

Jen ho stačí povytáhnout o pár centimetrů.“

Zaskakování v zeměpisu

Tak jsme se v zeměpisu dozvěděli exkluzivní informaci, že na Novém Zélandu je asi zhruba kolem jednoho tisíce ovcí na metr čtvereční.

Radek se začal smát a říkal: „To nám chcete jako říci, že ty ovce žijí na sobě?“ Učitelka odpověděla: „Omlouvám se, to bude překlep. Napište si tisíc ovcí na kilometr čtvereční.“

Stejně je to hovadina, protože chovatelé říkají, že ovce potřebuje pro obživu minimálně tři sta až pět set metrů čtverečních pastviny, aby se nemusela dokrmovat senem.

Chtělo to taky rétoriku

V předmětu rétorika se nám podařilo vyřešit jednu heraldickou záhadu. Nenapadlo Vás někdy, z jakého důvodu má ve státním znaku český lev dva ocasy?

Učitel přišel s verzí, že lev má dva ocasy, protože se jedná o spojení dvou zemí, kterým Přemyslovci vládli v době, kdy obdrželi lva do svého znaku, tedy spojení Čech a Moravy.

Heraldika ovšem dva ocasy zdůvodňuje trošku jinak: "V heraldice platí pravidlo, že se pohlaví u erbovních zvířat rozeznává tak, že pokud má zvíře svůj nepárový orgán zdvojený (hlavu nebo ocas), tak se jedná o samce."

Jen malinko ekonomismu

Zrovna jsme vstupovali do EU a ve škole nám tloukli do hlavy následující hesla: „Již za dvacet let doženeme Německo“ nebo „rozhodnete-li se vystudovat vysokou školu, tak budete vydělávat padesát tisíc měsíčně.“

Většina spolužáků se dnes živí jako finanční poradci, kteří jezdí v autech na splátky a bydlí u svých rodičů. Ti samostatnější pracují za mizerný plat v továrnách jako dělníci nebo límečci.

Výuka ekonomie probíhala podle zásad Thatcherismu, že zkrátka úplně „všechno vyřeší trh,“ a to zcela sám bez pomoci:

"Takže hned, jak Thatcherová převzala vládu, tak prvním opatřením bylo snižování vládních výdajů, snížení či zatavení podpory krachujícím podnikům a privatizace podniků, které se ještě mohly zachránit.

Státní podniky, které zaměstnávaly třicet procent pracovní síly, tak krachovaly jeden po druhém. Okamžitým výsledkem těchto opatření bylo prudké zvýšení nezaměstnanosti z jednoho milionu na tři miliony (z pěti na dvanáct procent) a redukce státního vlivu."

Na vysoké to popřeli

Na vysoké škole jsme se učili ohledně investiční a inovační politiky o tom, že teorie „všechno vyřeší trh“ je velmi zjednodušená, protože trh je velmi konzervativní. Aby se dostal z kruhu, který ho udržuje, tak potřebuje vnější impuls.

Z toho důvodu je zapotřebí podporovat investiční činnost, aby se podporoval vývoj ekonomiky. Proto je nutné využívat dotace či podporu pro slabé podniky před jejich vypuštěním „do ringu“ mezinárodní soutěže.

Zatímco Německo praktikuje investiční a inovační politiku, tak Česká republika přijala po vzoru Václava Klause model Margaret Thatcherové. Pořád si ještě myslíte, že doženeme Německo?

Individuální studijní plán

Musím jen dodat, že takové řeči akorát těžce lezou na nervy a nemluvím o dalších osobních problémech. Kvůli zdravotním důvodům jsem podal žádost o individuální studijní plán, který jsem do měsíce obdržel v dopise:

Vážený pane Hermane,

sdělujeme Vám, že individuální vzdělávací plán bude pro Vás připraven k převzetí dne 31. 3. XXXX v 15.00 na ředitelství školy.

Zástupce ředitele

 

Také jsem už nemusel sledovat, jak se z kdysi zakřiknutých prňáčků stávaly figurky, které se procházely po škole s melounama v podpaží Možná důvodem proč tam chodili, jako kdyby to tam osvobodili, mohli okolnosti jako čerstvě získané řidičáky nebo jejich ztráta panictví.

Maturoval jsem o rok později, abych s hrůzou viděl, jak se tito čuráčci potom ve skupině chovají. Na mé stužce bylo dopsáno: „Udělám tě rukou i pusou... milá maturito. A jedinou životu užitečnou věc, kterou mě na této škole opravdu naučili, tak byla schopnost vyhýbat se zbytečné práci.

Státní škola se zaměřením na elektrotechniku

V podstatě se zde jednalo o základy elektrotechniky, které byly kombinovány s managementem. Výhodu na této škole poskytovaly počítačové předměty, kde jsem později absolvoval různá školení a státnice.

Pokud jde o sociální kapitál, tak jsem se na této škole seznámil s individuem, které umělo vyrábět výbušniny. Jednomu ze spolužáků podal návod na výrobu dýmovnice. Po praktikování výroby potom vykouřil sousedy v celém paneláku.

Troška sexismu v literatuře

Ve výuce literatury jsme si jednou užili přednášku o sexismu a dekadenci, která se totiž věnovala tématu „Prokletých básníků.“

Učitelka nám začala s výkladem: „...takže Charles Baudelaire ve svém životě okusil hašiš a opium. Také měl poměr s mulatkou, což bylo na tu dobu neslýchané...“

Potom pokračovala: „...pak tu máme samozřejmě spisovatele Arthura Rimbaude a Paula Verlaine, kteří byli kamarádi...“

Možná tak přes prdel“ ozvalo se ze druhé lavice.

Toto byla nepochybně pravda, protože jeden básník při vzájemné roztržce postřelil toho druhého.

Elektrotechnika

V elektrotechnických předmětech jsem se naučil věci spíš rozbíjet než opravovat. Jedním z poznatků byla motoristická sabotáž, když jste alternátor odepnuli ze zátěže v autobaterii, která by odebírala vyráběnou energii, tak jste to tímto pěkně odrovnali.

Také znalosti ohledně rozdílů v definování napětí (volty) a proudu (ampéry), kde napětí je definováno jako práce vykonávána elektrickými silami, kdežto proud vyjadřuje množství náboje prošlého za jednotku času.

Svým způsobem napětí je energie nutná k vytvoření proudu. Střídavý proud způsobuje kontrakci svalů, stejnosměrný zase způsobuje při průchodu elektrolýzu buněk a krve, takže oba dva druhy jsou životu nebezpečné.

Další důležitou znalostí je používání proudového chrániče nazývaného Fíčko, který funguje tak, že pokud dojde k poruše nějakého zařízení a proud začne téct jinudy, než zpět, tak proudový chránič obvod rozpojí. Tímto zařízením chráníme sebe před pokopáním, úrazem a požárem.

Abychom se zranili, tak potřebujeme hlavně dostatečný proud (k tomu také ale potřebujete dostatečně vysoké napětí). Takže paralyzér o napětí několika tisíc voltů (s nízkým proudem) člověk přežije, kdežto střídavý proud při hodnotě třiceti miliampérů začíná být životu nebezpečný.

Konečně vypadnout

Oslavování maturity bylo opravdu skvělé, když jsem zahlédl jednoho ze spolužáků v hospodě šplhat po zdech, aby se z ní už konečně dostal ven. Později venku skončil na zádech a kroutil se jako želva. Další z oslavenců měl na hlavě uvázanou kravatu, nasedl do autobusu, usnul v něm a dojel až na konečnou.

Jen tak pro informaci, že když jsem ještě chodil na první střední, tak někdo z maturantů ohlásil na policii, že je ve škole bomba. Plánované maturity to samozřejmě nepřerušilo, ale jen pozdrželo. Na druhé střední měl zase jeden z učňů problém s psaním, protože se mu po požití LSD tato křída údajně rozpouštěla v ruce.

Pro přidání komentáře se přihlaste.
FERRIS
kvalita komentáře: 1 FERRIS 01. června 2016, 18:30
Mesje: Díky ;-)
Mesje
kvalita komentáře: 1 Mesje 31. května 2016, 21:57
3 -
HumanART
Body od neregistrovaných
  • FERRIS Autor
    FERRIS
  • 14.6 bodů
  • 1 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 29 hodnocení neregistrovanými
  • 31. května 2016, 16:53
  • 945 zobrazení
  • 0 oblíbené