Jde to Dobré Wow!

A teď jim ukážeme Brusel!

Literatura > Cestopis / Sci-fi / Povídka

Film „Proč?“ je inspirován skutečným příběhem, ve kterém skupina mladistvých delikventů zdemolovala vlakovou soupravu. V tomto filmu padla zajímavá hláška: „A teď jim ukážeme Brusel! Brusel! Brusel!“ a „A-Liver-a-Liver-a-Liverpool,“ což jsou odvolávky na tragédii, která se stala na fotbalovém stadionu v Bruselu při finále Poháru mistrů evropských zemí v roce 1985.

V tomto případě se příběh nezabývá fotbalem, protože se jedná o politicky nekorektní cestopis, který má rovněž tragický konec. Zavítal jsem totiž do hlavní metropole, která nás multikulturně obohatila teroristickým útokem na letiště a metro, při kterém bylo zraněno několik stovek osob a celkově zemřelo zhruba 30 lidí.

Německo: Frankfurt nad Mohamedem

Cestou jsme přejeli přes Frankfurt nad Mohamedem, kde jsme měli obrovské štěstí, když jsme narazili i na etnické Němce, kteří zrovna nebyli tou dobou v práci. Dále před jednou budovou klauna stojícího na kostce, který sdělil slovenským jazykem: „Děláme jim blbce.“

Na jedné z čerpacích stanic jsem narazil na automat s minivibrátory, které byly zřejmě určeny pro náročné německé ženy. Ve Frankfurtu se nachází evropská centrální banka, v jejíž blízkosti jsem spatřil několik bezdomovců, kteří spali zabalení v několika vrstvách přikrývek ve výklencích a průjezdech budov.

Jeden z etnických Němců se nás ptal: „Vy jste imigranti?“ Tak mu odpovídáme: „My tady jen projíždíme.“ Znovu se nás vyptával: „Tak jste azylanti?“ Na to samozřejmě zareagujeme: „My jsme pouze turisté.“ Němec se kolem sebe rozhlédl a řekl německy: „Zo viele imigranten,“ což v češtině znamená „tolik migrantů,“ ale hlavně zní podobně jako pojem „zoofilní migranti.“

Přes Holandsko do Belgie

Nedaleko trasy se nacházela nejvyšší hora Holandska, která má 223 metrů. Například takové jedno město na jižní Moravě jako je Vyškov se nachází v nadmořské výšce 252 metrů. Nevynechali jsme samozřejmě také univerzitní město Belgie v Lovani, kde studoval na katolické univerzitě významný tunelář pan PoDlouhý, který zde obdržel titul MBA – Mladý Blbý Arogantní.

Brusel v Belgii

Náš hotel se nacházel poblíž letiště, takže nebylo problémem si prohlížet startující letadla. V neděli jsem v belgické televizi spatřil večer pořad o uprchlících, kteří byli vítáni heslem: „Uprchlíci, vítejte!,“ které se v úterý změnilo na pojem: „Uprchlíci, střílejte!“ Brusel je totiž zajímavý tím, že každé druhé mužské jméno novorozence je Mohamed.

V centru města Brusel se povaloval občas nějaký ten spící bezdomovec, který nám ukazoval tu správnou cestu. Občas zde procházela nějaká hlídka se samopaly a stály zde vojenské automobily. Také jsem zjistil, že poslat někoho do hajzlu nemusí být urážkou, protože se jedná o jednu z čtvrtí v Bruselu.

Na každém rohu se nacházel chlapeček, kterému se říkalo „manekenpis.“ Některé prodejní exempláře vypadali jako „manekenmasturbating.“ V centru Bruselu se nachází centrum NATO. Ačkoliv teroristé nehledají spravedlnost, tak se rozhodli, že svůj útok raději provedou na civilním obyvatelstvu než v sídle, které způsobuje válečné konflikty ve světě. Také europarlament nebyl cílem útoků, protože většina poslanců při jednáních přeci hlasuje pro multikulturní obohacení Evropy.

Vzhledem k tomu, že vše údajně vyřeší trh, tak hotely poblíž letiště v zájmu solidarity zvýšily po útocích o mnoho procent cenu za ubytování, zřejmě proto, že se z letiště nestartuje. Některé části města byly zablokované a metro nefungovalo.

Brusel! Brusel! Brusel!

Při následném čtení těchto odstavců doporučuji pustit si jednu scénku z filmu „Proč?“ V tomto snímku mladí delikventi demolují vlak a vykřikují „Brusel! Brusel! Brusel!“

V úterý podle zveřejněných amatérských záběrů: Policie v ulicích, uzavřené části města, v některých místech volno, v některých místech mnoho policejních aut. Nad částmi města letící drony a zásahy policie. A nyní záběry z metra zřejmě amatérské, jak nějaká mladší žena prochází tmavým metrem. Kolem ní jsou další lidé. Svítí se zde mobily, takže záběry zřejmě natáčí někdo na mobil.

V Schaerbecku zátarasy, auta na rozhánění lidí, vrtulníky nad oblastí. Potom ze záběrů v televizi z „Memorial at place de la Boursen“ kamera zabírala zhruba dvacet lidí. Vypadá to, že některé záběry v televizi hned po atentátu jsou natočeny skrytou kamerou. Někteří zranění byli odváženi autobusem a zabaleni do nažloutlé aluminiové fólie.

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=rbyNFO5MzP4 (Scénka z filmu Proč?)

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=2fURb1IyDBs (RAW: Inside Brussels Airport and Subway Attacks)

Antverpy – Brusel

Po příjezdu z města Antverpy mezi 19 – 20 hodinou se mi v mobilu objevila zpráva, kterou jsem potvrdil: „Označil, že je v bezpečí během krize – Útok v Brussels, Belgium.“

Zřejmě se očekával nějaký problém v Antverpách, protože krátce po atentátu v Bruselu kolem 7 – 8 hodiny ranní byli v ulicích, na vlakovém nádraží vojáci a policisté se samopaly. Podle zpráv bylo přerušeno spojení mezi Bruselem a Antverpami. V jiných Belgických městech Bruggy a Gentu jsem přítomnost policistů nezaznamenal.

V úterý kolem 19 hodiny večer projela jedna sanitka od Bruselu směrem Antverpy. Asi po třech minutách jela stejným směrem kolona sanitek se zapnutými modrými majáky. Napočítal jsem zhruba 25 v jednom a stejné množství v dalším pruhu dálnice. Sanitky neměly rozestupy a jely koordinovaně, takže se zřejmě jednalo o převoz ošetřených zraněných do jiné nemocnice.

Cesta zpátky

Navštívili jsme také města jako Bruggy a Gent. Město Gent má nejvíce historických chránených památek v Belgii. V Gentu je také tzv. Hraběcí hrad (Het Gravensteen), který obsahuje sbírku středověkých mučících nástrojů.

Vzhledem k inspiracím z filmu „Účastníci zájezdu,“ jsem zaznamenal také kontroverzní osobnosti. V autobusu se seznámili dva „spermohlti,“ kteří po celou dobu cesty nazpět diskutovali o různých „sadomasochistických prdelních pomůckách“ a také řešili společnou záležitost, která z mastiček na „řitní věnec“ je v podstatě nejlepší.

Kdybych si vypůjčil některé slovní obraty od jedné "zelené homoklády," které říkám mladý St*opnický, tak bych jejich počínání okomentoval slovním obratem: „Vždyť tohle je přece úžasné. V Bruselu sice zemřelo 30 lidí, ale narodil se nový vztah.“

Závěr

Vzhledem k multikulturnímu obohacení nebylo ve čtvrtek možné navštívit evropský parlament. Z důvodu bezpečnosti byl uzavřen, takže poslanci zřejmě poprvé zažili, co to znamená existenční strach.

Jeden z europoslanců radikální levicové strany uvedl, že kvůli jejich negativnímu postoji k uprchlíkům usilovaly partnerské strany v Řecku a Španělsku o vyloučení této české politické strany z jejich společné frakce.

Pro přidání komentáře se přihlaste.
MMM
kvalita komentáře: 0 MMM 12. dubna 2016, 23:34
FERRIS: Brusel je jen loutka, obávám se.
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 07. dubna 2016, 10:42
MMM: Brusel nám bude zřejmě diktovat i přes mrtvoly :-O
Tohle je od Charlese Bukowského - z básnické sbírky "Příliš blízko jatek."

(ZÁKON)

koukej, řekl mi,
vidíš ty malý děcka, jak umíraj na stromech?
a já na to: cože?
a on povídá: podívej se,
a tak jsem šel k oknu
a fakt, děti visely na větvích,
některý byly mrtvý, některý umíraly
a tak povídám: co to má znamenat?
a ona na to: já nevím, ale by to schválený.
když jsem ráno vstal,
na stromech byli pověšení psi
někteří byli mrtví, někteří umírali
a tak jsem se obrátil na kamaráda a zeptal se:
co to má znamenat?
a on řekl: neřeš to,
už se stalo, odhlasovali to,
je to rozhodnutý,
a den nato to byly kočky,
nechápu, jak je mohli všechny tak rychle pochytat
a pověsit na stromy,
ale dokázali to
a pak přišli na řadu koně a to už bylo zlý,
protože se polámalo hodně větví
a druhý den po vajíčkách na slanině
na mě kamarád u kávy
vytáhl pistoli a povídá:
jdeme,
a šli jsme ven
a na stromech viseli muži i ženy,
většina z nich byla mrtvá nebo
umírala, on nachystal provaz a já řekl:
co to má znamenat? a on na to: neřeš to,
bylo to schválený, je to v souladu s ústavou,
odhlasovala to většina, a svázal mi ruce za zády
a roztáhl oprátku.
nevím ale, kdo pověsí mě, řekl,
až budu hotovej s tebou, vypadá to, že
nakonec z nás zbude jenom jeden
a ten se bude muset pověsit
sám.
co když to neudělá? zeptal jsem se.
musí, opáčil, bylo to schválený.
aha, řekl jsem, tak do toho, ať to
máme
z krku.

Charles Bukowski (Henry Chinaski)
MMM
kvalita komentáře: 2 MMM 06. dubna 2016, 23:09
2 Měla by být nová železná opona. Snad budeme na východní straně, západní bude černá a retardovaná.
Mesje
kvalita komentáře: 1 Mesje 06. dubna 2016, 19:59
3 -
HumanART
Body od neregistrovaných
  • FERRIS Autor
    FERRIS
  • 16.6 bodů
  • 3 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 29 hodnocení neregistrovanými
  • 06. dubna 2016, 13:43
  • 1049 zobrazení
  • 0 oblíbené