Jde to Dobré Wow!

Mé politické kompetence

Literatura > Krimi / Úvaha / Kritika

 

 

Mé politické kompetence

 

V oblasti rozvoje Vyškova mám na co navazovat. Má vzdálená příbuzná Viktorie Veselá v roce 1753 vypálila celý Vyškov. Za starostování mého prastrýce Josefa Veselého byla zbourána část Vyškova. Podle sociologických výzkumů vyplývá, že ve volbách jakéhokoliv druhu nikdy není zvolen ten nejchytřejší a nejschopnější. Zkrátka nikdy ne ten v gaussově křivce úplně napravo. Vždy je zvolen někdo přibližně uprostřed mezi průměrem a nejschopnějším. Ani já nejsem nejschopnější. Chodil jsem do zvláštní školy, kterou jsem neabsolvoval. Stalo se to tak, že při návštěvě mateřské školky zvané pro mě symbolicky Trpínky jsem odmítal na zahradě školky vyrábět bábovičky a podobné pro mě nejedlé konstrukce z písku. Vzpomínám si, že mě tehdy zaujali mravenci nosící kukly v trávě. Protože jsem měl v rodině učitelku, začala si mě brát na své tehdejší pracoviště v Dědicích, což byla shodou okolností zvláštní škola. Zde jsem si ve školním kabinetu četl v dětské encyklopedii, jejímž autorem byl Bohumil Říha. Když jsem ji několikrát přečetl byl jsem občas přemístěn do třídy. Vzpomínám si zejména na hodiny zeměpisu, kdy se mi povedlo udělat ukazovátkem díru do světa, to jest jeho kartografického vyjádření. Po zvláštní škole jsem navštěvoval základní školu.

 

Nedávno jsem si uvědomil, že jsem v opozici vůči současným nepořádkům a přitom jsem ještě nesepsal svůj odboj vůči minulým nepořádkům.Takže můj odboj začal již v první třídě základní školy. Soudružka učitelka nám jednoho dne dala za úkol donést zítra do školy korunu na povinné zakoupení knihy pověstí o Leninovi. Po té nám začala vyprávět nádhernou pověst o tom jak soudruh Lenin psal z vyhnanství na Sibiři soudruhům do Leningradu, který se tehdy jmenoval Petrohrad, dopisy tajným inkoustem složeným z mléka a citronu.Text napsal mezi řádky napsané normálním inkoustem, po zahřátí se objevil tajný text. Zeptal jsem se, kde vzal soudruh Lenin na Sibiři citron. Poslali mu ho soudruzi řekla učitelka. A to se během tak dlouhé cesty z teplých krajin nezkazil, zeptal jsem se. A kolik citronů potřeboval na napsání jednoho dopisu, doplnil jsem svůj dotaz. Více jsem nestihl. Dostal jsem černý trojúhelník. Je zajímavé že cenzorům uniklo používání černých trojúhelníků v prvních třídách základních škol. Ve filmu nebo na fotografii ho vidět nesměl nejen nezletilý a já jsem jich přitom měl v sešitě celou sbírku. O několik let později také v nějaké třídě nám bylo řečeno, že v kapitalistických státech je kapitalistický výrobní způsob a proto tam mají zahnívající kapitalismus a v socialistických státech je socialistický výrobní způsob a proto socialistické státy doženou a předeženou kapitalistické. K tomu jsem dodal a vybudují zahnívající socialismus.

 

Více politických kompetencí nemám.

Pro přidání komentáře se přihlaste.
FERRIS
kvalita komentáře: 1 FERRIS 11. srpna 2016, 17:43
3 Z přestavby vybudovali akorát tak možná majetkový puč ;-) Prý se v Sovětském Rusku stavěly také betonové lodě .-D :-D :-D Asi stejně pravděpodobné jako, že máme v České republice demokracii ;-)
Mesje
kvalita komentáře: 1 Mesje 07. února 2015, 00:41
Miru: děkuji
Miru
kvalita komentáře: 2 Miru 06. února 2015, 21:43
1 -
HumanART
Body od neregistrovaných
  • Mesje Autor
    Mesje
  • 15.2 bodů
  • 2 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 30 hodnocení neregistrovanými
  • 20. června 2014, 13:56
  • 1225 zobrazení
  • 0 oblíbené