Jde to Dobré Wow!

Skauting a já

Literatura > Úvaha
Pro mnoho lidí je skauting něco, co jim přijde hloupé a divné a už jsem se i setkala s výsměchem od lidí, co neví. Ale pro ty, co chápou skautské poselství a ví, že je v tom mnohem víc než získávání bobříků, to je něco neskutečného. Však skauti pokládali své životy za to, aby se mohli dál svobodně scházet. A za hloupost se života nikdo nevzdá...

Skauting a já

Občas se člověk zamýšlí nad tím, co je pro něj opravdu důležité, na čem mu záleží nejvíce a čeho by se nikdy nevzdal. Skládá si v hlavě žebříček nejcennějších hodnot v jeho životě. Pro mne je jednou z nich skauting.

 

Bylo mi sedm let. Byla jsem malý roztomilý andílek s ďáblem v těle, proslulá svou vychytralostí, zbrklostí a nekončící hyperaktivitou. Poslouchala jsem, jen když jsem chtěla, což bylo málokdy a většinou jsem dřív mluvila nebo konala, než myslela.

Jednoho dne jsem překročila práh skautské klubovny a pomalu jsem začala přemýšlet. Začalo mi spoustu věcí docházet a já se dozvídala čím dál víc informací. Naučila jsem se spoustu skvělých her, praktických věcí a věděla jsem, že se mi určitě jednou budou hodit. Po roku stráveném v oddíle mě čekal můj první skautský tábor. Mám za to, že jsem ho celý profňukala, protože se mi stýskalo po mamince. Druhý tábor už byl lepší, na ten vzpomínám dodnes - na můj světluškovský slib. Ale nejvíce se mi do paměti vryl tábor třetí, kdy náš jehlan za naštěstí deštivé noci málem lehnul popelem. Od té doby jsem měla se skautem utrum. Mamka mě nechtěla pouštět na skautské schůzky a já musela přestat chodit. Ovšem jednou skautem vždycky skautem.

S úderem 14. roku mého života se ke mně zatoulala vzpomínka na mé skautské dobrodružství z dětství a opět jsem pocítila touhu začít chodit na skauta. Vedoucí mě vítaly s otevřenou náručí a bez váhání mě zapojily do podílení se na vedení oddílu. Musela jsem oprášit své znalosti z dětských let a spoustu věcí se doučit, ale nakonec jsem obstála, takže můj příběh má tak happy end.

 

Dnes když se zamyslím, co pro mě skauting znamená, odpověď se jasně a čitelně vyjeví vytesána do kamene: „VŠE“. Nedokážu si představit svůj život bez skautingu. Je to část mého nitra, koluje mi v krvi a vyplňuje prázdná místa v mém životě. Jako bych už od narození měla v těle malinký skautský odznáček všitý do mého srdce. Ukazuje mi správný směr a udává tempo. Díky němu mám možnost poznávat nová místa, zažívat skvělé zážitky, učit se novým věcem a poznávat nové přátele.

Skauting je čest, láska, přátelství, dobrodružství a rodina. Být součástí něčeho takového je opravdu nádhera.

Pro přidání komentáře se přihlaste.
She-Wolf
kvalita komentáře: 0 She-Wolf 11. června 2014, 19:06
Kai: Děkuju :)
Kai
kvalita komentáře: 0 Kai 11. června 2014, 09:10
2 -
  • She-Wolf Autor
    She-Wolf
  • 2 bodů
  • 2 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 09. června 2014, 20:04
  • 650 zobrazení
  • 0 oblíbené