Jde to Dobré Wow!

Foolproof society

Literatura > Sci-fi / Dětem / Pohádka

 

 

Foolproof society

 

Blbovzdorná společnost

 

Každý inteligentní systém se chová tak aby zachoval sám sebe. Zvířata a možná i rostliny to mají v genech. A je zde otázka : má lidská společnost někde, například v memech, v ústavě, v deklaraci, smlouvách atd. zachycen požadavek a následně pravidla umožňující svoje zachování - oneselfpreservativ? Některé požadavky sebezachování společnosti jsou vyjádřeny v ekologii, ve filozofii a jinde. Z požadavku sebezachování plyne také požadavek blbovzdornosti systému. Znamená to například to, že by neměly být schvalovány zákony, které mohou zničit společnost, sociální skupiny, jednotlivé občany. A když už se tak stane tak by měl být vymyšlen systém, který by žádal aby se sebezničující pravidla vztahovala jen na ty kdo je chtějí používat a současně aby byla dána možnost bez sankcí ta pravidla nepoužívat. Například někdo je toho názoru, že státu se nemají platit daně. Silnice, železnice, dopravu atd. údajně vyřeší trh a podnikatelé. Než by politické strany ztrácely voliče jejich ochranou před jejich vlastní blbostí měli by každému umožnit realizovat se jako idiot.V dnešní době přece není nemožné dokázat stanovit poplatek, nebo vyčíslit náklady za užívání železnice, silnice atd. těm kdo nechtějí jejich existenci financovat prostřednictvím daní. Podobně by to mohlo být s tzv. důchodovou reformou a dalšími populárními nesmysly. Jednoduše napsáno proč by se zákony, které chce vládnoucí skupina měly vždy a beze zbytku vztahovat i na opozici a nevládnoucí skupiny? Podle mě je možné aby řada zákonů a možností vyplývajících ze zákonů platila pro obě skupiny podle jejich požadavků. Nemusí se vždy jednat o kompromis nevyhovující nikomu. Zkrátka žádám sebezachovávající ( oneselfpreserved ) se společnost, která je blbovzdorná.

 

 

 

Pro přidání komentáře se přihlaste.
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 17. srpna 2016, 12:25
3 Existuje hodně stupidních myšlenek jako AnarchoKapitalismus (totální privatizace) nebo Neomarxismus, který třídní boj dělníků modifikoval na třídní boj nezaměstnaných, homosexuálů, feministek a nebo menšin. Většinou se těmto lidem z řad liberálně levicových bojovníků přezdívá - zakomplexovaná levice.

Feministky prosazují, že ženy mají právo čůrat ve stoje, kdežto bojují za to, aby muži čůrali v sedě, neboť to je výraz nadřazenosti. Zatím co matky jsou diskriminovány v práci za to, že mají děti, tak feministky bojů třeba proti nahotě.

Rodiny mají problém se střídavou péčí matky a otce, ale stát usiluje o adopci dětí homosexuálům. Je to všechno na palici !!!!
Mesje
kvalita komentáře: 1 Mesje 01. června 2014, 01:03
weckr: Dojeď do Vyškova dám Ti koláč.
weckr
kvalita komentáře: 1 weckr 31. května 2014, 20:15
Já žádám koláč, nemáš koláč? Dal bych si koláč.
HumanART
Body od neregistrovaných
  • Mesje Autor
    Mesje
  • 16.5 bodů
  • 3 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 34 hodnocení neregistrovanými
  • 31. května 2014, 00:21
  • 1235 zobrazení
  • 0 oblíbené