Jde to Dobré Wow!

Svoboda slova

Literatura > Úvaha
Když sem napíšu, že je to práce do školy, tak se na to nikdo nepodívá:)). Tak to nepíšu. Vím, že o tomto tématu se toho napsalo spousta. Proto jsem taky úvahu nerozváděl bůhví do kolika stran. Stručně a snad jasně. O to jsem se snažil. (Chtěl bych

 

Svoboda slova
 
 
 
   Často opakované slovo (především v dnešní době) lidí, kteří ho mnohdy jen slepě opakují po neklidném davu. Tento dav je povětšinou neklidný z důvodu –odepírání- oné svobody, a bylo by krásné říci, že jejich rozohněnost je oprávněná, leč pravda je na kolena krutě srážející.
   Nebudu jistě mluvit jen za sebe, když řeknu, že svoboda slova by se měla projevovat tím, že budu moci říci v jakoukoli chvíli, jakoukoli věc, bez obav z negativních postihů. Žel bohu je toto spíše utopická představa z časů a dob minulých, kdy lidé bortili absolutistické a budovali demokratické státy a v hlavách měly spoustu unáhlených myšlenek a představ. Kdyby byly jejich plány do puntíku plněny, méli bychom zde plno rozzlobených lidí, kterým by nezbylo nic jiného, než-li vylít si vztek doma na partnerce/partnerovi. Někde jsem četl velmi chytrou větu, která se perfektně hodí do této situace; „Svoboda slova končí v tom místě, kde začíná mé právo nenechat se urážet“. Což je bezesporu pravda. Měl bych snad chodit po ulici a slýchat pobuřující slova a urážky? Internet je zářný příklad toho, jak by vypadal svět s naprosto neomezenou svobodou slova. Na tomto médiu se denno denně přesvědčujeme, že pod opojnou mocí anonymity se leckterý „hrdina“ odváží urážet, či jinak napadat jiné osoby, protože moc dobře ví, že krom tzv. BANu jsou naprosto nepostihnutelní.
   Všeobecně platí pravidlo; Já mohu sdělit světu jakoukoli volnomyšlenkářskou polemiku, leč bude to mít jisté následky. Do jisté míry tu svoboda slova je mezi námi, jen tu vždy vedle ní bude i modrý majáček poučující nás o našich právech. A všechno je to kvůli jednomu z nejstarších lidských pudů – nenechat si nic líbit. Navždy naše rasa bude odsouzena mluvit a oblékat se tak, aby to vždy bylo přijatelné pro okolí.
Pro přidání komentáře se přihlašte.
ArthurChyba
kvalita komentáře: 0 ArthurChyba 21. prosince 2007, 14:54
Buď rád, že se nad to lidi povznést neumí...víš jaká by to pak byla nuda? Nemůže být všechno krásné, protože pak by se stala krása normální a přestala by existovat...:)
Bakllazaan
kvalita komentáře: 0 Bakllazaan 21. prosince 2007, 12:56
ArthurChyba: ano.vím o čem mluvíš ohledně těch sprostých slov, že svobodu nam zaručuje stat a pod. To jsem také mohl zmínit...ale to bych mohl rovnou přepisovat celý LZPS:)...měl jsem více zdůraznit že Svobodu slova nám umožňuje stát. Já chtĚl spíš upozornit na tu relativnost tý svobody právě v těch momentech co jsi zdůraznil.
Ovšem že bych dostal do zubů od každého kdybych se nějak svobodně vyjádřil o jeho trapném příčesku. Je to trochu škoda, že se lidi nemohou více povznést nad takové véci, ale to by jsem sem tahal východní učení a z toho by mohla být nekonečně dlouhá + k ničemu
debata.
ArthurChyba
kvalita komentáře: 0 ArthurChyba 21. prosince 2007, 11:22
časů a dob minulých? dennodenně se píše dohromady, atd.; Jinak úvaha vcelku fádní, trochu mě nadzvedlo použití termínu rasa, ale co no...když už jsme u toho, možná bych s tebou v lecčem polemizoval, protože ty jsi nastínil svobodu slova jako možnost říct cokoli bez ohrožení z negativního postihu, ale pak jsi to vztáhnul i na negaivní reakci idividua. To nejde...tuto svobodu nám zaručuje stát, je to především politický nástroj, který ti umožňuje říct, že demokracie stojí za hovno, ale nezaručuje ti, že když řekneš neonacistu: ,,Ty prase jedno debilní.", že nedostaneš pár ran ( kdy6 se podíváš do LZPS zjistíš, že je to také obsažené v druhém oddílu - Politická práva. Ale pravda je, že je to problematické...už třeba u nacistů, fašistů a podobně laděných blbů se dostává LZPS do konfliktu. Na jedné straně svoboda slova, na straně druhé např. Hlava III. o právech menšin. Takže asi tak...mmch, je jen na tobě, jak se budeš oblékat, nesmíš být pouze nahý, jinak to je jedno...právo na to máš. Dokonce můžeš mluvit třeba jen ve sprostých slovech nebo říkat, co se ti zlíbí, ale to samé právo má kdokoli jiný, takže ti může oponovat. Ale zakázat to nemohou ( u sprostých slov by mohli z důvodů mravního ohrožení dítěte )
gorik
kvalita komentáře: 0 gorik 20. prosince 2007, 22:12
dobře se to čte:)
vortex
kvalita komentáře: 0 vortex 20. prosince 2007, 20:00
ach ten trend, to je zkáza lidstva
  • Bakllazaan Autor
    Bakllazaan
  • 0 bodů
  • 5 komentářů
  • 0 hodnocení
  • 20. prosince 2007, 19:54
  • 3056 zobrazení
  • 0 oblíbené
new © 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz