Jde to Dobré Wow!

Realita

Literatura > Úvaha
...kategorii "debata" jsem nenašel. Jen můj názor. Zajímalo by mě, co si myslíte...
Realita je smyslová projekce holé skutečnosti, kterou nám zprostředkovává mozek na základě podnětů, přijatých  ze smyslových receptorů. To, co vnímáme, jsou zlomky fyzikálních skutečností, vizuálně a jinak pocitově přizpůsobené tak, aby byly vstřebatelné organickým bytostem, žijícím v tomto (zdánlivě) trojrozměrném vesmíru. Realita podle mě není "to, v čem se pohybujeme", ale to "JAK vnímáme to, v čem se pohybujeme." Absolutnímu pohledu na ní nelze podle mě dosáhnout - "všechny hmotné oči" jsou zatíženy právě tou svou nešťastnou hmotnou povahou." Ven z toho bohužel nijak nejde, neb existence bez hmoty je ničím :o(
Toť můj názor na tuto problematiku. A co váš?
Pro přidání komentáře se přihlaste.
tuc0
kvalita komentáře: 0 tuc0 18. října 2007, 10:38
Cogito, ergo sum :sry:
danmark
kvalita komentáře: 0 danmark 17. října 2007, 08:39
Tak na toto téma je přehršle teorií - už jiní borci přišli s tím, že být znamená býti vnímán, že je vlastně tolik světů, kolik aktérů, kteří je vnímají a tak dokládají jejich existenci. Že existuje jen to, co vnímáš, a tak dále... Jasně, že hmota je limitující, ale zas to ber tak, že co jedinec (a beru teď vše živé, nejen lidi) je součástí jednoho komplexu, v rámci toho jsou také neoodělitelné póly "dobra" a "zla", jež jsou provázané a jsou v každé jednotce (člověk) více či méně v rovnováze. Ale nemyslím si, že neexistuje existence bez hmoty (nejsem totiž ateistou) - ale když člověk prd ví, jsou tyhle úvahy fakt těžký,

přesto jsem rád, žes to sem zakomponoval :-)) D.
bashelamba
kvalita komentáře: 0 bashelamba 17. října 2007, 06:14
helemese, tady nejsou šici pražáci, jo? hehe : )
ultrainferna
kvalita komentáře: 0 ultrainferna 16. října 2007, 21:03
bashelamba: jj, máš pravdu,,,není snadné se vyjadřovat ohledně takovýchto věcí :o) Pravděpodobnost našeho setkání není zase tak malá, jak by se mohl zdát :o) Já jsem taky z Liberecka :mrk:
bashelamba
kvalita komentáře: 0 bashelamba 16. října 2007, 20:22
eeek. hele, jestli se někdy někde potkáme, tak si na todle téma klidně můžem popovídat, ale psát o tom, to nejni vono vůbec, čéku to neleze přes prsty : )
ultrainferna
kvalita komentáře: 0 ultrainferna 16. října 2007, 20:18
bashelamba: jj...ta barva - lidské vnímání je totiž subjektivní - co člověk, to vočiska :jo:
Co se existence bez hmoty týká - nevím, nevím - museli bychom definovat hmotu asi :o) Já osobně bych řekl, že hmota je předpokladem pro existenci.
bashelamba
kvalita komentáře: 0 bashelamba 16. října 2007, 20:13
já věřím na existenci bez hmnoty : )
a od té doby, co jsme brali ve fyzice všechny ty věci okolo světla a barev a tak, tak nevěřím na to, že ta zelená, kterou vidím já, je stejná jako zelená, kteru vidí všichni ostatní! ta moje zelená je o moc zelenější!
realita neexistuje. páč "realitu" vnímáš jako něco, co nějak prostě je a jinak to prostě už bejt nemůže, co maj všichni stejný a co je surově střídmý. a to nejde : )
  • ultrainferna Autor
    ultrainferna
  • 0 bodů
  • 7 komentářů
  • 0 hodnocení
  • 16. října 2007, 20:02
  • 1441 zobrazení
  • 0 oblíbené