Jde to Dobré Wow!

Želvy Ninja

Literatura > Recenze
Další recenze na jeden filmek, tentokrát dokonce pár dnů předem :)


Želvy Ninja

(Tenage Mutant Ninja Turtles)

Akční, Fantasy, Komedie

USA, Hong Kong 2007, 87 min

Kevin Munroe

Mitchell Whitfield, James Arnold Taylor, Mikey Kelley, Nolan North,

Chris Evans, Sarah Michelle Gellar, Patrick Stewart


 

Nadělaj z vás Třísku

  

Čtyři Želvy! Čtyři bratři! Geneticky zrozeni ve stokách New Yorku. Pojmenováni po největších renesančních umělcích. Vytrénováni na Ninjy.  Vyhráli mnoho bitev a porazili mnoho zrůd. Někdy, někde ve vývoji želvy se muselo něco po....

Jak jinak si vysvětlit, že skoro geniální Donathelo pracuje jako operátor a nechává se urážet od starých dam, Michelangelo se nechává na narozeninových oslavách oTřískávat převlečen za ... ehm Želvu, Raphaelo si hraje na nočního mstitele a Leonardo v Jihoafrických džunglích trénuje, aby se stal lepším vůdcem, jak mu přikázal starý krysák Tříska.  Zdá se však, že všichni budou nuceni opět spojit své síly, protože po New Yorku začaly běhat velikánské obludy, které loví jiné velikánské obludy, a všechno to má na svědomí jakýsi Max Winters, který má spoustu peněz, spoustu ninja poskoků a který už tu straší dobrých 3000 let. No a teď se to tam začne všechno mydlit.


Hned na úvod upozorním, že jsem v životě neviděl jediný díl seriálu Želvy Ninja (rodiče mi ho zakazovali). Nečekejte ode mne proto žádnou nostalgii. Do nového Želvího dobrodružství se oboju, co to jen pude.

Začneme s neduhy, a že jich je opravdu hodně.
1) Film je komplet 3D a nutno podotknout, že modely lidí jsou opravdu HODNĚ odfláklé.  Mimika je obstojná, zbytek je však velmi podprůměrný, a ani o nějaké originalitě, co se vzhledu týče nemůže být ani řeč - 99% lidí vypadá jako z Úžasňákových a Max Winters je pan Úžasňák jak vyšitej. Ani ostatní postavy (především 13 démonů a kamenní bojovníci) nejsou nijak extrémně úžasní a úvodní bitva je sice poměrně slušná, a dá se na ní koukat, ale vypadá jak z nějaké PC hry.
2) Příběh je zcela na prd. Technicky vzato, Želvy Ninja jsou přesně tím, čemu se říká "totální kravina". Na druhou stranu to ale tak úplně nevadí, protože v tomto případě jde především o akci, a ta je více než slušná, nicméně rozhodně by bylo lepší, kdyby to celé drželo pohromadě, což nedrží v žádném případě. Někdo se mydlí tadyhle. Pak se připlete k tomu, že se někdo mydlí támhle, načež uteče a zmydlí se s ním tudlenc.
3) Vypnout mozky. U filmu nepřemýšlet. O logické lapsy zakopáváte na každém kroku (hrdinové si protiřečí a nějaký logický vývoj věcí "Mimo přímý děj filmu" taky nikdo neřeší.
Jenomže když se podíváte na konec článku, uvidíte takové hodnocení, jaké uvidííte, takže Želvy Ninja na mne musely přes to všechno výše zmínené nějak zapůsobit. A čímže to?

1) Veškerá prostředí, technické věci (Auta, Letadlo) i Želvy (a Tříska) jsou vyvedeny naprosto famózně. Animace je skvělá, render je jako živý, mimika nemá chybu... Každý z Želváků má svojí vlastní osobnost, výraz, styl pohybu, a působí až nečekaně životně (bohužel na úkor výše zmíněných ostatních postav).
2) "Děj"se opravdu hloupý, ale nějak o něj celkem nejde. Je nastíněná pouze jakási zápletka, nebo spíše situace a vše co se dále děje, s ní nějakým způsobem (ne)souvisí. Film je možná až příliš krátký a celé to naprosto parádně odsejpá a na plátně se pořád něco děje, přičemž se na to kouká moc hezky (jen někdy jsem se troškuhůř orientoval v prachu, spoustě létajících cihel, nijnů, Želev, a vůbec všeho). Neztrácí se čas s nějakým zbytečným vysvětlováním, prostě se nasadí tempo a to se drží až do konce filmu. Při tom všem se však podařilo najít místo pro skutečný vrchol (velikananánská bitva v parku) a i v průběhu filmu je několik naprosto skvělých momentů. které vás uzemní (Leonardo vystupuje z letadla, Leonardo a Raphaelo se mydlej v dešti, Raphalovy noční eskapády, včetně souboje s červenou potvůrkou, a v podstatě i celý úžasně stylový dlouhý úvod - tedy v kuse prvních skoro 20 minut) a celé je to ještě okořeněno spoustou humoru. Velikánskou spoustou. Od začátku víte, že Želvy nemůžete brát tak úplně vážně, a závěrečný výtlem (Mikee to rozlousk') je toho definitivním důkazem. Želvy Ninja jsou jednohubka, kterou si za dva měsíce milerádi dáte znova, protože vám proletí všemi smysly a zanechají ve vás potutelný úsměv a dobrý pocit z toho, že jste zase jednou zabili hodinu a půl s nějakou kravinou a náramně jste si to užili. Otázka je, jestli to stojí za tu stovku, co dáte v kině za lístek.
 


P.S. Velmi zajímavá hudba Klause Badelta, na VA soundtracku jsou bohužel jen dvě jeho skladby. 

 
Pro přidání komentáře se přihlaste.
Emi
kvalita komentáře: 0 Emi 22. prosince 2020, 21:05
3 3) Vypnout mozky. U filmu nepřemýšlet. O logické lapsy zakopáváte na každém kroku (hrdinové si protiřečí a nějaký logický vývoj věcí "Mimo přímý děj filmu" taky nikdo neřeší.
P.S. Velmi zajímavá hudba Klause Badelta, na VA soundtracku jsou bohužel jen dvě jeho skladby.


arion
kvalita komentáře: 0 arion 08. července 2007, 00:22
recenze:trd:
  • Great.escape Autor
    Great.escape
  • 3 bodů
  • 2 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 16. dubna 2007, 00:58
  • 2363 zobrazení
  • 0 oblíbené