Jde to Dobré Wow!

Životní prostředí kolem mne

Literatura > Fejeton
Práce ze školy...mno nevím...čekal jsem na příležitost řádného zkritizování, což tady lidem nečiní žádné problémy, takže se dá říci, že jsem se konečně dočkal. Těším se na Vaše názory...

Okolí se okolo mne velice změnilo. Zcela určitě nemohu říci, že se posunulo něco k lepšímu, spíše bohužel naopak. Totiž během období, kdy nad naším městečkem schraňuje ochranou ruku nová starostka (asi 5 let), se zde vystavěla spousta satelitních městeček, dva supermarkety, dvě benzinové pumpy a podle toho co jsem se dočetl v našich regionálních novinách „Újezdský zpravodaj“, se chystá mnoho dalších ambiciózních plánů, které budou mít za následek přistěhování desítek nových rodin a tím pádem i jejich nejmilejších mazlíčků, automobilových vozů. Nechci mluvit jen o znečištění našeho ovzduší, které se zvesela tetelilí nad našimi domy, mluvím především o vozovce, která již tak vytížená, zažije mnohem krušnější chvilky, než-li kdy čekala. Už nyní, kdy je dostavěno několik desítek obydlí v poli za sídlištěm, se v ranních hodinách tvoří znatelně větší kolony. A je to právě tím, jak řidiči zahýbají do obchodních domů, natankovat a stání na nespočtu semaforech. Vždyť ta spousta dětí co se právě přistěhovala, musí dohnat školní docházku a nesmí jim v cestě stát žádná překážka, natož pak hlavní silnice. Malá děcka s potměšilým výrazem ve tváři, stále mačkají na přechodu tlačítko –ČEKEJTE-, aby se mohly dostat co nejdříve na druhou stranu a při té příležitosti ještě zamávají nabubřelým řidičům ve vozech, kteří právě zastavily již na třetích světlech...

Je pak těžké říci, zda to paní starostka myslí s naším městem dobře. Zde musím podotknou, že nemám žádné znalosti ohledně pronajímání a prodeje půdy, ale mé zdání napovídá, že se snaží nahrabat pod sebe nejvíce majetku z pronajatého pozemku. Ale připadá mi to stejně nesmyslné, jako věčné se přizpůsobování se a napodobování Západu. Ano, jistěže, nesmysl to určitě není pro ty co mají do toho co mluvit. Těm se to více než zamlouvá, vždyť v těchto vysokých kruzích nejde o nic jiného, než si získat více a vyšplhat ještě výše.

Hovořit o těchto věcech podle mého úsudku nemá pražádnou cenu, neboť je to tolik omleté téma, že začíná postrádat na “zajímavosti“ pro obyčejné lidi a pro lidi, co by s tím mohli něco dělat, to jednoduše ignorují. Ale snad takové to stálé připomínání se, s tím něco za nějakou dobu udělá a nějaký dávno zapomenutý poslanec či ministr vyhrabe ze svého neošoupaného šuplíku papír na podobné téma, a v jeho potemnělé místnosti se rozsvítí jiskra naděje.

Můj závěr tedy je,...že nejsem se životním prostředím okolo mne spokojen.

Pro přidání komentáře se přihlaste.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 02. listopadu 2013, 11:44
2 -
Vignette
kvalita komentáře: 0 Vignette 09. dubna 2008, 19:13
ale líbilo se mi tohle: "znečištění našeho ovzduší, které se zvesela tetelilí nad našimi domy" :kuk:
Bakllazaan
kvalita komentáře: 0 Bakllazaan 02. března 2008, 11:00
FlowMan: Nemusíš být z toho smutný. Plně to chápu. Už jen proto, že máš v oblíbenejch kristinu:trd:
FlowMan
kvalita komentáře: 0 FlowMan 29. února 2008, 14:47
nevim ..:trd:
Gabriela_2
kvalita komentáře: 0 Gabriela_2 23. března 2007, 20:49
Myšlenku to má, ale zpracování se mi příliš nelíbí.
bashelamba
kvalita komentáře: 0 bashelamba 17. března 2007, 16:34
bacha na shodu podněty s přísudkem.
celkově mi to přijde takový dost hrubý, neučesaný a.. jak to říct.. možná neorganizovaný.
hezky sis postěžoval, ale pod pojmem "fejeton" si představuju něco jinčího. žádný mistrovský dílo, průměrný dílo průměrnýho člověka .)
PS: "Okolí se okolo mne velice změnilo" se mi strašně líbí :tlesk:
kezooor
kvalita komentáře: 0 kezooor 21. února 2007, 16:39
Nejvíce se mi líbí pasáž o potměšilém výrazu :mrk:
thesei
kvalita komentáře: 0 thesei 29. ledna 2007, 19:58
Bakllazaan: nejlepsi na psani je, ze clovek musi hlavne hodne cist, aby neco napsal.. jinak klidne napis, rada si neco prectu. :tam:
Great.escape: to "totiz" byla narazka i na bakllazaanovu povidku, kde se takovych slov vyskytovalo na muj vkus trochu vic, nez by bylo nezbytne nutne.
Great.escape
kvalita komentáře: 0 Great.escape 28. ledna 2007, 21:46
Možná ten váš Újezd znám :) a i kdyby ne.. po přečtení článku mám přesnou představu, jak to tam musí vypadat. Akorát bych to nazval spíš úvahou, než fejetonem. Ale jinak dobrý ;) A to "totiž" používám taky :) :kuk:
Bakllazaan
kvalita komentáře: 0 Bakllazaan 28. ledna 2007, 19:49
thesei : velice děkuji...holt to zkouším a učím se z chyb..:) Myslim že ti asi někdy napíšu o radu ohledně gramatiky a slohu:mrk:
thesei
kvalita komentáře: 0 thesei 28. ledna 2007, 19:39
Drobne chyby v gramatice, slova jako "totiz" (podobne jako vlastne a proste) se daji obejit i jinak. Libi se mi tvuj sarkasmus a to, ze mas co rict.:tam:
vortex
kvalita komentáře: 0 vortex 28. ledna 2007, 18:10
vzhledem k tomu že bydlím ve stejné obci jako ty, i když na druhém konci (vlastně začátku) tak s tebou naprosto souhlasím :) hlavně by měli něco udělat s těma semaforama v běchovicích - tam to taky vězí
  • Bakllazaan Autor
    Bakllazaan
  • 2 bodů
  • 11 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 28. ledna 2007, 17:20
  • 2239 zobrazení
  • 0 oblíbené