Jde to Dobré Wow!

samorostlé dřevo

Grafika > Ruční kresba / Bytosti
samorostlé dřevo - Grafika - hloupy_ivan

Použitá techhnika, software

kresba progresem, papír, ca A1
Pro přidání komentáře se přihlašte.
anomy
kvalita komentáře: 0 anomy 25. září 2017, 10:22
3 -
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 1 hloupy_ivan 02. července 2017, 18:29
Díky. není mi šestnáct a tak se ode mne nějaké raketové proměny čekat nedají. Ale že bych kreslil stejně (blbě, chceš-li) jako před šesti lety si vskutku nemyslím. To, že sem nedávám studijní kresby neznamená, že je nedělám. Snažím se, aby za mými obrázky byl ještě nějaký další smysl a to i přesto, že nemůžu nabídnout nějakou akademickou bravuru, ba ani dobrou fachu. Nemyslím si, že by v mém kreslení bylo mnoho povrchního pozérství, snažím se, pokud to vědomě jde, aby nebylo (někdy si říkám, jestli by mi to šlo tak dobře, kdybych ty solidní kresebné základy měl - myslím, že by to zrovna pro mne bylo o mnoho těžší). Pokud máš dojem, že vyčnívám na tomto webu svým pozérstvím, překvapuje mě to, je to důvod k zamyšlení, ale doufám, že se mýlíš.

Asi je to blbý, ale já si za těma dvěma komickýma drobničkama, na který odkazuješ, pořád stojím. Obě jsou kreslené na místě a myslím, že vystihují dobře to, co mne tenkrát a tam na těch situacích bavilo. Naopak mám za to, že v hodnocení cizích prací se většinou neshodneme - máš z mého pohledu dosti zvláštní měřítka - a tak asi ze mě nikdy nevypadne nic, co by se Ti líbilo. To ovšem zásadně limituje naději, že někdy ještě najdu Tvůj komentář pod svým dílem.
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka 02. července 2017, 17:31
Tak já to tedy opíši. Stejně jako u toho pařezu, u kopce a u dalších podobných věcích skrýváš svoje nedostatky za silnou výtvarnost díla. Nemyslím si, že to je záměr, myslím si, že to děláš proto, že ti tahle pozice osobně víc vyhovuje, ovšem nikam tě neposouvá. viz dílo z roku 2012: http://www.humanart.cz/grafika-72248-ve-vlaku.html dílo z roku 2011: http://www.humanart.cz/grafika-69628-ja-se-mazlit-nebudu.html kdyby si vzal kterékoliv z nich a reuploadnul je, jako že si to nakreslil včera, má to stejnou hodnotu. A není to tim, že bys ve skice stál tak pevně nohama na zemi a doručoval stále stejně vysokou kvalitu. Je to právě tím, že jsi schován v jeskyni pohodlí, ze které když vystoupíš, stojíš tak jako my všichni nahý před svými nedostatky, což ti samozřejmě vyhovuje podstatně méně. Na někoho to třeba uhraješ "jdu črkanci po jádru pudla" a sklidíš obdiv, mě se to nelíbí a působí to na mě jako póza. Je to podobné, jako jiné druhy arteterapie. Tímto se na čas u tvých děl odmlčím, do doby, než se mi zas bude zdát, že mají co nabídnout a že se snažíš. Třeba je to jen muj subjektivní pocit a časem přejde.
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 02. července 2017, 17:14
la-Sicka: Ta věta s učením a "bezpečnou safe-zónou" mi smysl nedává a v kombinaci s postrádaným výrazem už vůbec ne, ale jinak to asi chápu a i když se nevyjadřuješ tak docela zřetelně, máš v něčem pravdu. Vlastně ale moc nevím, jak se to týká tohohle obrazu - je spíš ušmudlanej nebo "zdánlivě záměrně skicovitej". Blbá kombinace obojího? :)

Tím, co jsem odpovídal na předchozí komentář jsem chtěl jen říct, že cílem není studie stromu jako rostliny ani dřeva jako materiálu, ale vytáhnout z něj to, co ten původní tvar evokuje se vší jeho ambivalencí.
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka 02. července 2017, 16:25
hloupy_ivan: ono nejde o materiál jako o výraz. Myslím, že z těchto věcí je u tebe vidět kde se bojíš překračovat hranice a jít do toho učení a radši zůstaneš ve své pohodlné safe-zóně. Buďto to naprosto utáhneš a ušmudláš, což beru alespoň jako pokus o nějaký vývoj, nebo se schováš za hrubé výtvarno a zdánlivě záměrnou skicovitost ve které se cítíš pevný, ale končí s tím, s čím začínají tvoje nedostatky.
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 02. července 2017, 15:53
MMM: to máš celkem asi fuk, o materiál tu jde až v poslední řadě
MMM
kvalita komentáře: 0 MMM 01. července 2017, 12:08
Vypadá to spíš jako šutr, než jako dřevo.
  • hloupy_ivan Autor
    hloupy_ivan
  • 3 bodů
  • 6 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 30. června 2017, 21:52
  • 693 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz