Jde to Dobré Wow!

Konzistentní

Literatura > Krimi / Dětem / Pohádka

 

 


Konzistentní

To je slovo, které rád používám. Je to ideální slovo pro každou situaci. Kdybych použil jiné tak bych buď nebyl považován za někoho kdo tomu rozumí, nebo by znělo příliš odborně. Druhá strana by se zeptala a já bych musel vysvětlovat. Takže je konzistentní soubor následujících tvrzení? Před rokem 1989 byly před obchody fronty. Dnes fronty nejsou - máme vyšší životní úroveň než před rokem 1989. Před rokem 1989 byla jistota plného talíře, ale neměli jste svobodu, kterou dnes máme. Tu poslední větu vnímám tak, že tu jistotu plného talíře nemáme, ale máme svobodu. Aby bylo jasné, pro mě to konzistentní ( to jest vnitřně logicky nerozporné) není. Navíc mě ty tvrzení uráží. Zcela jasně kladou na vyšší morální nebo jinou úroveň generace žijící v dnešní době, které údajně preferují duchovní hodnotu svobodu před materiální potřebou plného talíře oproti generacím před rokem 1989. Radši ani nebudu uvažovat o tom, že dnešní společnost se nazývá konzumní. Zajímala by mě ta svoboda. Například jak se měří. Vím jak se měří inflace - jako index cen spotřebního koše, jsou v něm špendlíky a lokomotivy. A jak se měří svoboda? Často se dává do souvislostí svoboda a kreativita. Je zajímavé, že od tzv. 60.let klesají počty vynálezů, klesá kreativita v uměleckých dílech. Napsal bych toho více, ale je mi často říkáno, že mám psát co nejkratší texty, že dnešní mladí dlouhé texty, to jest více jak jeden odstavec nechápou.

Pro přidání komentáře se přihlašte.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 21. února 2017, 00:18
Sebastian-Wortys
kvalita komentáře: 1 Sebastian-Wortys 20. února 2017, 18:13
2 "Zajímala by mě ta svoboda. Například jak se měří." - Svobodu je potřeba měřit z různých hledisek (a uvědomovat si, že žádné z nich není samo o sobě dostačující). Např. kolik lidí za rok vycestuje do zahraničí. Kolik lidí podniká. Kolik lidí je členem nějaké neziskové organizace. Jaký je poměr nějakým státním orgánem přijatých a zamítnutých žádostí... A osobně bych to neredukoval na jedno číslo, protože svoboda má mnoho různých forem, které lze právě mnohohlediskovostí trochu poodhalovat...

"dnešní mladí dlouhé texty, to jest více jak jeden odstavec nechápou." - Nevím, zda je to pravda. Ale podstatnější dle mého je, že oproti dobám minulým je informační boom mj. textů. A čím větší je poměr textů oproti lidí schopných je číst, tím víc je nepřečtených textů. A jednou ze strategií, jak mít čtená díla, je mít krátké stručnojasné texty.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 23. listopadu 2016, 21:01
Kai: děkuji
Kai
kvalita komentáře: 1 Kai 23. listopadu 2016, 09:14
3 ...
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 22. listopadu 2016, 18:59
kjuzi: děkuji
kjuzi
kvalita komentáře: 1 kjuzi 22. listopadu 2016, 13:01
3 Pěkné :)
FERRIS
kvalita komentáře: 1 FERRIS 20. listopadu 2016, 19:56
3 Od té doby, co znám slovo "kurva," tak dovedu pojmenovat všechno za každé situace !!! ;-) V 90 letech se mluvilo o tom, že korupce a zlodějiny jsou daní ze svobody ;-)
HumanART
Body od neregistrovaných
  • Mesje Autor
    Mesje
  • 16.3 bodů
  • 7 komentářů
  • 4 hodnocení
  • 15 hodnocení neregistrovanými
  • 19. listopadu 2016, 23:11
  • 987 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz