Jde to Dobré Wow!

Přebal románu Nová Planeta

Grafika > Cover / Ilustrace / Ruční kresba
Přebal románu Nová Planeta - Grafika - DevCageR
Přebal románu Nová Planeta - Grafika - DevCageR

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Brzké vydání sci-fi románu Nová Planeta od Martina Vopěnky u Nakladatelství Mladá fronta mi dovoluje odtajnit ilustraci přebalu.

Použitá techhnika, software

PhotoShop + Cintiq
Pro přidání komentáře se přihlašte.
Tosenovsky
kvalita komentáře: 0 Tosenovsky 11. září 2015, 16:58
0.7 -
DevCageR
kvalita komentáře: 0 DevCageR 11. září 2015, 09:08
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka 10. září 2015, 21:50
DevCageR: Tak nevím, třeba jsem to špatně napsala... Naopak to jako scifi působí. Jako plitké nezajímavé sci fi. "Co" jsi se asi nedozvěděl, protože jsi to nepochopil, jinak myslím si, že jsem to popsala dostatečně. Pokud to mám napsat stručně: Je to plochý, prvoplánový, nezajímavý. Statický, bez vtáhnutí do děje. Pokud mám použít příměr, představ si romantickou knihu co se jmenuje: "Letní romance" popisek má "romantika z léta" a na obrázku je růže ležící na pláži. Gratuluji, další neuvěřitelně nudná knížka která nikoho nezajímá, protože nedokáže obalem přesvědčit že jde o něco víc než další tuctovou romantiku z léta. Stejně jako tvuj přebal nedokáže přesvědčit že nejde o další nudné sci-fi o planetě (kupodivu v dalekém vesmíru).
DevCageR
kvalita komentáře: 0 DevCageR 10. září 2015, 09:10
la-Sicka: Díky... ale tomuhle komentáři vlastně vůbec nerozumím. Vůbec jsem nepochopil sdělení...

Beru si z toho to, že to mimo jiné nepůsobí jako sci-fi, což je přesně to jak to působit má a je to v kontextu příběhu, který vůbec není čistokrevným sci-fi. Nerozumím moc ani přirovnání k silně popisným obálkám Pratchetta - zde se to zdá být o osobních preferencích. Ale věřím, že je tedy na obálce něco špatně, to beru. Co jsem se z komentáře vlastně ale nedozvěděl.
la-Sicka
kvalita komentáře: 1 la-Sicka 03. září 2015, 22:28
Sorry, ale tohle se mi moc nelíbí. A není to jen tvoje chyba. "Nová planeta - příběh z daleké budoucnosti"... Ani obálka, ani popisek mi neoslovují absolutně nijak. Není to problém samotné ilustrace, kreslíš docela hezky, ale spíš fakt, že ta obálka je úplně cizí. Říká se sice, nesuď knihu podle obalu, ale pokud jde o příběh, měla by ta knížka semnou komunikovat už když se na ní kouknu. Měla by mi oslovit, zaujmout. Vem si příklad z obalu Harryho Pottera nebo knížek Terry Pratchetta. Zvlášť v druhém případě když ten obal vidíš, musíš si říct: "Sakra, tohle vypadá zajímavě, to bych chtěl vědět o čem je."

A pak máš vedle toho obálku. Nová planeta - jako bych nevěděla náhodou, že jde o sci-fi, ještě mi tam připíše "Příběh z daleké budoucnosti" - Už tohle samo o sobě mi dává vědět, že to bude blbý (ať jo nebo jo). K tomu (a teď to nemyslím osobně) je naprosto anonymní výjev anonymní krajiny z budoucnosti ve který stojí anonymní postava s levitujícím kamenem nebo semínkem nebo co to je v ruce.
werusnika
kvalita komentáře: 0 werusnika 01. září 2015, 21:48
1.5 -
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 01. září 2015, 21:18
2 -
  • DevCageR Autor
    DevCageR
  • 4.2 bodů
  • 4 komentářů
  • 3 hodnocení
  • 01. září 2015, 09:27
  • 1067 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz