Warning: file(./_sys_files/stats_main.log): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/humanart_cz/www/index.php on line 86
Jde to Dobré Wow!

Psaní trojteček a jejich význam.

Literatura > Jiné
Proč je psát a proč ne? ... Proč nám za ně kritici na podobných servrech nadávaj? Vzpomínka na jeden možná trochu kreativní, trochu víc chaotickej a asi nejvíc opileckej rozhovor mezi mnou a ještě jednou psaním zabejvající se bytostí? Jinak p

První dějiství, první pivo - snad , první cigareta ( to určitě)

 - - - "Opravdu nevím," říkáš mi a vrtíš přitom hlavou. Usměješ se a mluvíš dál, svým tichým jemným, trochu nakřápnutým hlasem. "Už tam nechodím. Radši mě ani nezajímý, jak moc mě tam zkritizovali, postali do hajzlu. Za všechno co dělám špatně."
Napiju se piva, polknu a pohodím hlavou. "Třeba za to, že píšeš trojtečky?"
V tvých ohromných modrých očích se zaleskne oheň, nebezpečí - jen na chvíli a obojí ve vší kráse. "Čim víc, mi budou vyčítat trojtečky tim víc je budu psát. A jestli dopíšu knížku, na první stranu udělám jenom samý tečky."
"Věnování?" usměju se, odkleplnu cigaretu.
"Joo!" vyjekneš a obličej se ti rozzáří. "Věnování tečkám!"
Začnu se smát. Šťastně? Upřímně. "Všude samý tečky. Celá stránka..."
"Klidně tři stránky!" směješ se mnou, oči ti září.

O několik dějiství, piv, cigaret (a kdo ví čeho ještě)
 

"Neni to možný," mluvíš dál, hlavu skloněnou nad svým sešitem do kterýho si vepslala svůj život a vytvořila v něm vlastní svět. Koukám na tebe, chápu tě ani nevíš jak moc. Tak že mě to děsí, ale uspokojuje zároveň.
"Je to možný," zapálím si cigaretu. "Ale hodně těžký."
Prudce zavrtíš hlavou a tvý světlý dlouhý vlasy se na chvíli rozletí do všech stran. "Ne.e. Vždyť ty je jen uděláš, oživíš je to jo. Ale pak už jdou sami. Žijou si vlastním životem. I teď, Darja, Dominik, Rotten. Spí ale uděláš tohle-"
Prudce a vší silou uhodíš otevřenou propiskou do sešitu a v nepostřehnutelným okamžiku v něm zanecháš bod. Upřeně na něj zírám, ty taky a k tomu mluvíš. "Jen se dotkneš tužkou papíru a oni se pohnou, začnou žít, a vedou tě příběhem dál, a ty jen píšeš a sám nevíš co udělají na další řádce. Dokud je nezastavíš."
Usmívám se a mlčím. Vím že máš pravdu.
"Teď žijou!" znovu a stejně divoce poznamenáš linkovaný papír. Zdvihneš tužku. A znovu udeříš." A teď zase. Zase si dělají co chtěj."
"A hele," zpozorním. Na papíře zůstali tři. "Tečky?"
"Trojtečky!" kývneš.
"A o tom sou?"
"Přesně o tom!" rozesměješ se na celou hospodu. "Proto jich tam mám tolik. Řeknou ti to co nemusíš psát. To co tvý postavy dělají sami, co ty sám neurčíš, co je jen na nich."
Dívám se na tebe? Jsi pěkná. A najednou mi zase příjdeš užasná. "Má to co do sebe."
A opravdu. Má ...  

.

 

Pro přidání komentáře se přihlašte.
Nefailsten
kvalita komentáře: 0 Nefailsten 05. září 2008, 20:27
Naschvál nejsou prostě píšu jako prase :D A dík za komentáře. Z toho co tam píšu je jasný že s váma souhlasim :) Z jednoho uhlů se to může zzdát jako hloupost ale víc věcí může mít víc významů. Tak proč ne trojtečky? :)
gorik
kvalita komentáře: 0 gorik 04. září 2008, 20:33
:che: :che: Jo něco to do sebe má:) Pěknej popis:kuk: Ty překlepy v první části jsou naschvál? Že nemáš ani jeden v další ? Docela pobavilo:) Ale bodovat nebudu;)
Liskulka
kvalita komentáře: 0 Liskulka 04. září 2008, 15:04
Něco to do sebe má =)
  • Nefailsten Autor
    Nefailsten
  • 0 bodů
  • 3 komentářů
  • 0 hodnocení
  • 03. září 2008, 22:31
  • 1548 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz