Jde to Dobré Wow!

Na pustém ostrově

Literatura > Jiné / Povídka
Netradiční povídka a popis

Zkuste se zasnít, a nebo radši ne, to byste se taky nemuseli dostat na konec stránky. Možná, zkuste si představit tu situaci, kdy jste doopravdy odkázání na své schopnosti a na svůj pud sebezáchovy, kdy všechny smysly fungují na 110% a ještě se nechystáte opustit tuto zem.

Ztroskotání, pojem dosud neznámý, možná existující v dětských knížkách nebo filmech. Jak to? Co se stalo? A proč se to stalo právě vám? Otázky střídají fakta. Otevřete oči a před vámi se ocitne jen čisté moře zbarvené do azurově modré barvy. Najednou se vám vybaví střípky z minulé noci, kdy jste si v pohodě leželi na lehátku ve své palubě. A nebo to taky ne, lodě jsou ohrané. Tak jste hezky usínali v letadle, když najednou se ozvalo náhlé: "VÁŽENÍ CESTUJÍCÍ, DOSTALI JSME SE DO NOUZOVÉ SITUACE, PROSÍM, PŘIPOUTEJTE SE!". Hrkne ve vás, jelikož si uvědomíte, že to nebyla noční můra, ale skutečnost.

Kéž by to byla jen noční můra, ze které by se dalo vzbudit, ale není. Pomalu vstáváte z pláže, chodidla se vám hezky vnořují do tuny písku, který tento ostrov nabízí požehnaně. Rozhlížíte se kolem, ale nevidíte nic víc než moře a pláž. Nyní máte na vybranou, buď budete doufat, že se někde poblíž ocitne soukromá jachta nějaké sexi herečky a její kamarádek, a nebo se budete držet toho, co vám radí instinkty.

 

PRŮZKUM MĚSTA

Je velmi důležité, abyste se porozhlídli po okolí, zmapovali si terén a udělali si tak představu, jak je ostrov velký, popřípadě jaký má tvar, kde se co nachází a kde by bylo vhodné postavit přístřešek.Pokud se na ostrově vyskytuje nějaký kopec, vyvýšenina nebo skála, máte štěstí, neboť tyto místa nabízí možnosti vhodného pozorování okolí.

Je dobré si projít celý ostrov křížek krážem, seznámit se s místem a detailně si zapamatovat místo, kde se nacházíte.

 

VÝSTAVBA VILY

Po průzkumu byste si měli udělat nejdříve dočasný, později trvalý přístřešek, taková menší vila klidně postačí. Pokud se na ostrově nachází les, či dokonce prales, tím lépe pro vás, neboť máte o materiál postaráno. Pokud se vám dopřeje vyplavit zbytky letadla, možná bude poblíž nějaký poklad s každodenními věcmi, které se budou hodit.

Taková vila, to je velmi užitečná věcička, neboť nejen že vás chrání před zdivočelými potkany divočiny, ale také vám může poskytnout lepší útočiště a vytvořit tak vaší základnu, z které budete moct provádět dobrodružné výpravy. Navíc, pokud je v noci zima, trošku to zkrotí vítr, aby nenarážel přímo do vás.

 

HURÁ NA DRŮBEŽ

Asi vám nebudu muset připomínat, že bez jídla a pití toho moc nevydržíte. Proto je vhodné zajistit si potravu a to buď ve formě ovoce, nebo zvěřiny. Takový potkan, nad tím byste nyní ofrnuli nos, ale když je hlad a jste skoro na pokraji smrti? No pak takový potkánek přijde vhod.

Pak se budete muset nějak vypořádat s pitím. Ideálním řešením je kokosové mléko. Ale ani na to se nemůžete spolehnout navždy, proto by bylo vhodné vymyslet, jak přefiltrovat slanou vodu z moře. A v neposlední řadě by bylo fajn rozdělat oheň, neboť takový oheň je pro život docela nezbytný.

 

FACEBOOK

Nějakou chvíli to půjde vydržet, ale později si uvědomíte, že vám chybí nějaký ten kámoš, s kterým by jste si hezky pokecali, možné ne u pěkně vychlazeného pivka, ale i tak by vám to stačilo. Pokud se dostanete do tohoto bodu, tak je na čase na něčem zapracovat. Ono najít si kámoše není přece tak těžké, nebo jo? Na facebooku to jde samo a pokud máte trošku fantazii, půjde to samo i v divočině. Postačí vám cokoliv, kus klacku, rozbitý kokos, popřípadě domácí mazlíček. Po takový době to nebudete ani vnímat a bude vám jedno, co to je. Pro vás to bude nejlepší kámoš.

 

 

Na ostrově jste už nějaký ten den a začali jste si pomalu zvykat na zdejší městský ruch. Pořád tu však něco chybí. Nyní je na čase, aby jste vydali kouřový signál a počkali si na tu úžasnou jachtu plné hereček, pití, jídla a všeho, co chcete. A nebo taky můžete zdokonalovat své obydlí, zušlechťovat ho a rozšiřovat. Ono mít takovou nějakou automatickou farmu, to není vůbec špatné. Navíc vám to ulehčí hromadu práce.

Nakonec se stejně dostaví nějaká ta loď nebo loďka, kterou když si stopnete, tak vás za menší úplatek hodí na nejbližší letiště. A pokud ne, tak to abyste sehnali nějaké domorodce a založili si svou vlastní tlupu, jinak nemáte sebemenší šanci.

 

 

Pokud si tento článek četlo nějaké to něžné pohlaví, tak asi pochopilo, že zdejší povídka či rady patřila výhradně mužskému pokolení, jelikož předpokládám, že ženy by nepotřebovaly žádné rady, ony by se o sebe dokázaly postarat, ikdyby vypukl mor a na světě by nezbyli žádní muži.

Pro přidání komentáře se přihlašte.
  • Prixn Autor
    Prixn
  • 0 bodů
  • 0 komentářů
  • 0 hodnocení
  • 29. ledna 2013, 21:37
  • 715 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz