Jde to Dobré Wow!

Bett

Fotografie > Analog/Scan
Bett - Fotografie - Zirafina

Použitá techhnika, software

Yashica G
Pro přidání komentáře se přihlašte.
Zirafina
kvalita komentáře: 0 Zirafina 16. dubna 2012, 13:19
Tak ono to, že fotka někoho nezaujme nemusí mít vždy konkrétní důvod proč, jednoduše ho na ní nic nebere. Komentář nezaujalo mi sice taky připadal (a možná pořád malinko přijde) paradoxní, ale je to jen tím, že soudím dle sebe - když mě fotka skutečně ani trochu nezaujme, nemám potřebu ji ani rozklikávat, natož ji komentovat. To však neznamená že to tak musí mít všichni, proto i takovýto koment beru (teď už ano).

Celkově ale když už jsi mi tímto komentářem připomněla tuto diskuzi, která zde proběhla před cca půl rokem, musím veřejně přiznat, že se za ni hodně stydím - tedy konkrétně za své reakce. Byla jsem tu nová, měla růžové brýle, stačilo pár negativních komentářů od stejného člověka a už jsem vypěnila a jednala ze vzteku, což bylo hodně nemístné :stop: . Ale očividně takto skutečně ze startu jedná více lidí, tak můžu jen doufat, že tohle období mám již za sebou. Nyní si vážím jakéhokoliv komentáře a vůbec toho, když se lidé nad nějakou mojí fotkou pozastaví a věnují jí nějaký čas.
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 16. dubna 2012, 12:37
0.7 Tak se sem náhodou prokliknu a zas taková diskuze... Asi mi unikají nějaké jí předcházející souvislosti, nicméně napsat k něčemu jednoslovný, negativní komentář (Co třeba z něj udělat větu - velké N a tečku na konec)je trochu - jak bych to řekla - neohleduplné. Neohleduplné k autorce fotky - je to tak obtížné připsat k tomu nějaký důvod, proč je pro mě ona fotografie nezajímavá?
Jinak, mně nepřipadá špatná...
Kanecek
kvalita komentáře: 0 Kanecek 16. dubna 2012, 11:21
flyalot to krásně napsala, to se tu děje často...

Jinak mně se fotka líbí, pěkná klasika :) Ale chápu, že někoho nezaujala, mě ta fotka hladí svojí jednoduchostí, jsem spokojená, nepotřebuji, aby mě fotky pořád uchvacovaly...
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 1 Nezn.uživatel 16. října 2011, 14:26
PanTejmar: komentár nezaujalo nie je neutrálny a nie je ničnehovoriaci (ako ty píšeš), z hľadiska toho, ako fotka na mňa pôsobí je dosť zásadný a určite nie je zbytočný. Rovnako zbytočné by potom boli aj komentáre zaujalo, páči (líbí), baví a podobne, ktoré sa tu objavujú dosť často.
Pri fotke je pre mňa podstatné, aby zapôsobila = zaujala. Keď nepôsobí, nezaujme, je nanič a minula sa účinkom.
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: -1 Michal-Tejmar 16. října 2011, 14:08
janick: Ostře nesouhlasím s tím, že bych někde tvrdil že odmítám negativní komentáře. To je lež! Můj příspěvek byl zcela o ničem jiném a tvá reakce na něj je tedy uplně zcestná. Říkám pouze že komentář "nezaujalo" je nicneříkající, tedy zbytečný.
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 2 Nezn.uživatel 14. října 2011, 21:09
PanTejmar: to je zaujímavá myšlienka, pre mňa osobne je negatívny komentár celkom rovnocenný s pozitívnym, nechápem, prečo by sa mali písať iba pozitívne.
Pri veľa dielach sa objavujú iba pomlčky, doplnené bodovým ohodnotením. Zaujímavé, že to až tak nevadí. zrejme je chvála ďaleko žiadanejšia ako kritika. Ak sa objaví pomlčka bez bodov, je to považované za niečo nezdravé. Nie je to čudné? Prečo by sa mali aj takýmto zjednodušeným spôsobom vyjadrovať iba pozitívne názory? Je iba vecou autorského sebavedomia a v niektorých prípadoch aj zdravej sebakritiky, aby sa s tým autor vyrovnal.
A to poukazovanie na tvorbu kritika je tiež zvyk z iných fotoportálov, kde sa často odpovedá napr. na kritiku portrétu slovami čo mi do toho kecáš, keď si v živote žiaden portrét nenafotil :tam: Tam je to ale možno s prihliadnutím na priemernú úroveň aj pochopiteľné, lebo mnohí členovia pri hodnotení iných fotiek nedokážu prekročiť hranice vlastnej tvorby.
flyalot
kvalita komentáře: 3 flyalot 13. října 2011, 23:15
...a vůbec, že se tak rozkecávám - prostě mě už tahle nepřiměřená obrana dost štve - až na výjimky to dělaj všichni, kdo začnou strkat fotky na net, je to jak podle šablony, to mi věř - a není to nic osobního, milá Žirafo, akorát někde jsem už vypěnit musela ;-)
flyalot
kvalita komentáře: 4 flyalot 13. října 2011, 23:13
...mimochodem, pro mě je i slovo "nezaujalo" mnohomluvný, zvlášť pokud už trochu vím, jak daný kritik/divák/kdokoliv uvažuje o fotkách (vycházím teda jen z veřejného projevu). pokud by třeba dotyčný místo tohohle jednoho slova nenapsal k fotce nic, tak bych to brala snad z ještě "negativnější", neb mu nestálo ani za to fotku otevřít, příp. cokoliv napsat.
flyalot
kvalita komentáře: 6 flyalot 13. října 2011, 23:04 kvalitní komentář
Žirafo, základem přijímání kritiky je nekoukat na kritikovi fotky, abych mu to mohla natřít, jak mi přece nemůže rozumět v důsledku toho co a jak fotí, a proto je jeho kritika irelevantní.
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 0 Michal-Tejmar 13. října 2011, 18:33
Zirafina: janick: Uplně souhlasím, to že byl Warhol popartovým nadumělcem přece ještě neznamá že by neuměl ocenit dílo třeba Dalího. Na druhou stranu komentářům "nezaujalo" taky nerozumím, to je přeci zjevné, i pokud jsem tu fotku přešel bez povšimnutí. Přijde mi to jako představa, že můj komentář je tak žádaný, že bude autora (nebo ostatní hodnotící) zajímat i má neutralita. je to svým způsobem stejný protimluv jako (další můj oblíbený výrok) "k tomu se ani nebudu vyjadřovat"
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 13. října 2011, 16:50
Zirafina: no konečne, veď ja sem nepíšem svoje názory, aby som ťa bavil ...:tam:
Neviem prečo stále spomínaš moje fotky, ak sa ti nepáčia, kľudne to priamo k nim napíš, tu to nemá zmysel. Tým, že komentujem fotky (nielen tvoje) predsa neporovnávam svoju tvorbu s inou tvorbou, iba formulujem vlastné názory.
Nechcem sa už opakovať, ale tento server je aj o vyslovovaní názorov a nie iba pozitívnych, to by si už mohla konečne akceptovať.
Nechápem, ako ťa to môže tak vytáčať, nepochybne aj po tomto príspevku dostaneš zase plno kladných bodov. :kuk:
Zirafina
kvalita komentáře: -5 Zirafina 13. října 2011, 16:40 nemístný komentář
janick: ještě než jsem rozklikla, věděla jsem kdo komentoval, čím to asi bude :jo:
Hold nikdy nebudu fotit trubky, okna, paneláky apod. takže pochybuju, že by vás nějaká fotka ode mě zaujala. Naopak, kdyby se vám něco ode mě líbilo, řekla bych si, že je něco asi špatně.
A upřímně, těším se na den, kdy zvítězíte sám nad sebou a přejdete mé fotky bez povšimnutí. Snad někdy přijde. Tímto veškeré debaty s vámi u všech svých fotek končím, bylo toho až příliš na tak málo fotek - přestal jste mě bavit. :)
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 13. října 2011, 16:31
nezaujalo
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 13. října 2011, 14:40
3 -
HumanART
Body od neregistrovaných
  • Zirafina Autor
    Zirafina
  • 4.5 bodů
  • 13 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 2 hodnocení neregistrovanými
  • 13. října 2011, 13:13
  • 1909 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz