Warning: file(./_sys_files/stats_main.log): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/humanart_cz/www/index.php on line 86
Jde to Dobré Wow!

Tisíc očí, každé jiné

Články > Ostatní
Trochu jsem se zamyslel nad tím, kde jsou hranice dobré fotografie a kde jsou ty špatné. Nemohu si pomoci, ale když si prohlížím fotografii a po sléze kouknu na názory hodnotitelů, tak se čím dál tím více utvrzuji v názoru, že nikomu z nás nepřísluší určovat hranice snesitelnosti či nesnesitelnosti daného díla.
Každý z nás má hranici grafického citu posunutou jinam, jen se občas můžeme na nějaký okamžik sladit na stejnou vlnu s pohledem na dílo některého z kolegů. Avšak do té doby, než  dotyčný se svou fantazií ulítne úplně jinam a naladí se na jinou vlnu, třeba někoho jiného z nás.

Všimněte si v hodnocení, kolika lidem se určité dílo líbí, a naopak komu se příčí. Určitá rovnováha tam asi bude a je to tak dobře.

Tímto znovu pokládám otázku, kde jsou hranice dobré fotografie a kde jsou ty špatné?
Také bychom si ale měli současně položit otázku, kde mám já jistotu, že můj názor a hodnocení tohoto díla je správný ?

Tisíc očí, každé jiné

Vnímáme detaily, barvy, ostrost, no prostě vnímáme svět z různých pohledů.
Někomu se může zdát, že některá fotografie je přeostřená, jiná barevně znehodnocená, ale autor to tak chtěl a myslím si, že by později po vašem názoru na práci stejně nic nezměnil.

Měli bychom si určitě zachovat každý z nás ten svůj, originální pohled na svět a neustupovat originálu druhého člověka.

Někdo to nemusí myslet špatně a snaží se podat pomocnou ruku, jako by poradce, ale není to náhodou už snaha klonovat svou vizi do cizích očí ?

Vzít si za svou myšlenku někoho jiného, myslím tím inspirovat se talentem někoho jiného je naše vlastní iniciativa a nemusí být na škodu ,ale rozhodně ne si ji nechat násilně vpravovat proti našemu přesvědčení.

Ctít originál druhého, ale zachovat si svůj vlastní a neustupovat 
Pro přidání komentáře se přihlašte.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 01. listopadu 2014, 11:22
2 -
betasoft
kvalita komentáře: 0 betasoft 21. května 2006, 22:19
souhlas
Barda
kvalita komentáře: 0 Barda 16. května 2006, 20:02
souhlasím, DINO
stribny
kvalita komentáře: 0 stribny 16. dubna 2006, 23:37
Pěkně napsáno.
HeinzNewman
kvalita komentáře: 0 HeinzNewman 14. dubna 2006, 19:37
Já osobně musím říct, že žádná moje práce není originál, vždycky se do velké míry inspiruji buď poslední výstavou na které jsem byl, pracemi kamarádů, nebo vlastními předchozími pracemi (to je nejhorší :grr: ). Otázkou je, jestli to potom divák pozná. Hodně záleží na tom, jestli člověka jehož dílo hodnotíte znáte a můžete tak lépe pochopit co tím myslel (zvlášť pokud práce nemá rozumný popisek).
CRAZY-Ivan
kvalita komentáře: 0 CRAZY-Ivan 13. dubna 2006, 20:28
No, účelem "umělecké" fotografie a všeobecně grafiky (propagační, poč., webdesignů, apod.) je "ovlivnit" resp. zapůsobit na co nejširší spektrum lidí. Prostě a jednoduše zalíbit se všem .)

Toť můj názor.
  • DINO Autor
    DINO
  • 2 bodů
  • 5 komentářů
  • 1 hodnocení
  • 13. dubna 2006, 00:00
  • 1821 zobrazení
  • 0 oblíbené
© 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz