Jde to Dobré Wow!
Vše živé - Grafika - Tyet
Vše živé - Grafika - Tyet
Tyet

Tyet

Eva Francová
  • 9 bodů
  • 2 komentářů
  • 4 hodnocení
  • 17. února 2023, 16:50
  • 236 zobrazení
  • 0 oblíbené

Vše živé

Grafika > Ruční malba / Bytosti

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Vše živé na Zemi je člověku nápomocno, je-li dobrý.
Obraz je malovaný na zakázku jako ochranný, má pomáhat udržet harmonii v rodině, také s uskutečněním dobrých plánů, přitahovat a zabydlet se lásce v domě, a v neposlední řadě i prospívat zdraví celé rodině.
Uprostřed pod Stromem života je slovanská bohyně Lada, která je ženským principem nejvyššího boha Roda a manželkou Svaroga. Je královnou všech bohů, protože byla Rodem stvořena před všemi ostatními. Symbolizuje bezpodmínečnou lásku, pokoj a dobro, které jsou základem všeho života na Zemi. Je tak bohyní všeho živého – lidí, zvířat i rostlin a představuje plodnost, obnovu a znovuzrození. Dává život přírodě a všemu, co z ní pochází, bez jejího vědomí nespadne ani list ze stromu. Jako Pramatka ochraňuje zejména děti a mláďata vůbec. V její péči jsou rovněž ženy, stejně jako se stará o šťastná manželství, porody, partnerskou lásku a rodičovství jako takové. Žehná také úrodě v tom nejobecnějším i konkrétním smyslu slova.
Medvěd, který sedí po Ladině levici, a jehož pravé jméno znají jen nemnozí, je jedním z nejstarších, a možná dokonce vůbec nejstarším posvátným zvířetem z dob lovců a sběračů. Mnoho národů včetně Mongolů, Ainů nebo Arkádiánů se považují za jeho potomky. Medvěd je poslem lesních božstev a strážcem portálu mezi světy. Symbolizuje archetyp poustevníka, jenž v samotě prochází osobní transformací pomocí hlubokého sebepoznání. Je zvířetem léčitelství (proto drží v klíně kouzelnou mísu s léčivými bylinami), iniciačního spánku, koncentrace a vyrovnanosti.
Po pravici Lady je Cernunnos, Pán lesa představující veškerou moudrost pradávné Divočiny. Symbolizuje vše mužské, prastaré, původní a nespoutané v nás, dodává vnitřní sílu všem tápajícím a hledajícím své místo ve světě. Je ochráncem divokých zvířat a přítelem všech, kdo je ctí. Je nebezpečným nepřítelem všech, kdo zvířatům naopak ubližují a má skrytou moc nad jejich životy. Nikdy nemine cíl. Je oporou všem, kteří jednají čestně a nesobecky.

Akryl na plátně, 70 x 70 cm.

Použitá techhnika, software

-
Pro přidání komentáře se přihlaste.
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka 28. února 2023, 15:18
3 -
Yossa
kvalita komentáře: 0 Yossa 19. února 2023, 09:19
1 -
Emi
kvalita komentáře: 0 Emi 18. února 2023, 12:34
3 .
.
Krom toho obrazu i krásná a kultivovaná, forma textu.
.
.
Ant
kvalita komentáře: 0 Ant 18. února 2023, 01:08
2 ...