Jde to Dobré Wow!
GunGirls - Grafika - pietr
pietr

pietr

Petr Vetečník
  • 2.8 bodů
  • 11 komentářů
  • 2 hodnocení
  • 1 hodnocení neregistrovanými
  • 20. srpna 2019, 21:25
  • 440 zobrazení
  • 0 oblíbené

GunGirls

Grafika > Ruční kresba

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

obkreslovaní podle referencí z pinterestu..

Použitá techhnika, software

krita + tablet
Pro přidání komentáře se přihlaste.
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka 25. srpna 2019, 11:00
pietr: Já s ivanovo názorem o nenahraditelnosti "3D do 2D" nesouhlasím a není to podložený absolutně ničím, jen spekulací. Naopak znam člověka, co jen z referencí a pomocí videí z Gnomonu začal dělat concept arty pro Blizzard. Artgerm je ten samej případ. Překreslování 3D do 2D je důležitý když chceš překreslovat 3D do 2D, dneska ale jsou možnosti výuky skrze počítač tak daleko, že si jí můžeš sám přizpůsobit tomu, co děláš a docela značně tak urychlit vzdělávání, protože nemusíš - jako tomu často bývá u 3D, soustředit se na příliš věcí najednou, který pak akorát brzdí celek - týickej příklad je, když děcka dostanou baličák a uhel a maj kreslit model. Většina pak místo aby z toho něco měla stráví 2 hodiny bojem s technikou, která jim ve výsledku je úplně k ničemu.
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 23. srpna 2019, 20:07
Jo, díval jem se na Prokopenkův kurz a není to vůbec špatný :-)
Bammes je nejlepší anatomický atlas pro výtvarníky, jaký znám.
A to i přesto, že se mi nelíbí, jak kreslil...
pietr
kvalita komentáře: 0 pietr 22. srpna 2019, 22:04
to zrcadlo mi zní dobře a za zkoušku to určitě stát bude;) Bammes vypadá taky skvěle a za tipy každopádně díky, těch není nikdy dost. Při kreslení, protože v poslední době kreslím digitálně, používám funkci zrcadlení převrácením obrazu kdy jsou vidět téměř okamžitě chyby a pánev vs hrudní koš trénuju jak se dá. Hodně čerpám z youtube jako je Stan Prokopenko a jeho beans a robo beans + Sycra, Sinix, Ross Draws,Loish a mnoho dalších (obrovský zdroj technik, přístupů a inspirace), to jsou artisti kteří mě strašně baví. Vím, že každý to má jinak a proto taky existuje taková hromada různých stylů, což je dobře. Jako vím, že moje úroveň je strašný šit, ale zároveń dokážu sledovat jistý progress a navíc mě to fakt baví, takže s tím nemám problém:)
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 22. srpna 2019, 21:31
Zkoušel jsi někdy třeba ve větším měřítku a opakovaně kreslit autoportréty v zrcadle nebo ruku a další své tělesné části? Vyjde to na čas stejně jako monitor, ale je to podnětnější. Já si pořád myslím, že samotné používání těch zdrojů, o kterých píšeš, je deformující a že ta deformace je na těch Tvých kresbách znát a že je to třeba škoda. Zkušenost s převodem 3D reality do 2D (nemyslím z monitoru, myslím skutečné) je nenahraditelná. Pokud budeš dlouhodobě skicovat jen podle těch referencí, tak se podle mne zasekneš a dál nedostaneš.

Sotva budeš mít o mnoho míň času než já, ale mám tu pofidérní kliku, že dlouho dojíždím z práce a do práce hromadnou dopravou, alias "sockou" a tak jsem mezi lidmi, což mé kreslířské já blaží.

Myslím si, že rychlost práce podle internetu je diskutabilní. Třeba jsi o mnoho uvědomělejší, ale já třeba nakonec strávím tolik času hledáním vhodných referencí, které mne stále někam strhávají, že takové kreslení zvlášť časově ekonomické není. Quick poses mi přijdou, pokud je používáš jako hlavní pravidelný zdroj, zrádné přepjatostí gest i přehnaností perspektiv - jako doplněk (sluha) při řešení konkrétních problémů můžou být fajn.
Domnívám se, že pro kreslení z paměti je vedle pravidelné zkušenosti s realitou vhodné sáhnout po anatomiích pro výtvarníky. Skvělý pomocník je Bammes, který radí jak používat pánev a další konstrukční prvky pro modelování těla. V některých ohledech, hlavně kupodivu v popisech, je zajímavý, jinak až příliš "vědecký" český Zrzavý. Bammes je k nalezení ve velkých spoustách na Pinterestu, ovšem chybí vesměs text, který kupodivu hodně znamená.
pietr
kvalita komentáře: 0 pietr 22. srpna 2019, 21:28
jenom pro upřesnění... obkreslováním zde není míněno trasování. To bych potom souhlasil, že může škodit. Možná jsem se špatně vyjádřil. Myšlno je samozřejmě kreslení podle reference, ne obtahování obrysů, to chrań pánbůh:)
pietr
kvalita komentáře: 0 pietr 22. srpna 2019, 20:47
hloupy_ivan: mám to asi tak, že cca 80% kreslím z hlavy a 20% podle referencí většinou z quick poses, anebo line of action anebo z pinterestu, prostě podle nálady. Když kreslím podle referencí, tak ne abych 100% okopčil to co vidím, ale naopak se snažím zachytit energii, pohyb, emoci, to co z fotky, anebo obrázku cítím. Zbytek si pak kreslím podle sebe. Když kreslím z paměti, tak technikou z jednoduchého do komplikovanějšího, obvykle začínám akční lajnou, kolem které pak skládám kostru s tvary, které pak dál prokresluji. Nyní jsem ve fázi, kdy nechci trávit hodiny na renderování, abych nakonce zjistil, že je to úplný šit, protože jsou již úplně špatné základy. Jestli myslíš trojrozměrnou realitou vzít skicák a jít ven, tak mi nezbývá než souhlasit, ale v současné době bojuji dost s časem, takže volím spíše cestu různých fotek, pro refernce, jako to bylo v tomto případě. S tím, že by obkreslování škodilo, nemůžu naprsoto souhlasit. Protože když si kladu otázku jak něco nakreslit, tak je to v mnoha případech nejrychlejší odpově´d. Když se chceš např naučit jak připojit hlavu k trupu, anebo rameno k tělu, tak potřebuješ reference jako nikdy. A tím, že je obkresluješ a přemýšlíš nad tím a začínáš tomu rozumět, tak pak si to vybavíš méně či více i při kreslení z paměti a to je mým cílem. Učím se totiž prioritně kreslit z paměti a k tomu používám v mnoha případech reference:D, abych si vytvořil jakousi knihovnu ze které můžu čerpat. Na HA máme naneštěstí odlišný pohled. Já bych to raději viděl jako více otevřenou alternativu pro vyjádření více lidí, kteří se nebojí ukázat i chyby ve své tvorbě, které mohou dále komunikovat a tím se třeba i posounout dál. Ale respektuji tvůj pohled a budu se snažit dále tolik nespamovat;) a tím udržovat kvalitu místního serveru, respektive pro toto budu využívat jiná místa;)
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 22. srpna 2019, 19:23
pietr: No já Ti žádnou cestu necpu, podpis dílo nedělá a snad si ani nemyslím, že by sis z toho co píšu nebo dělám mohl vzít to, že bych k takovému názoru tíhl. Myslím si jen, že to obkreslování, pokud je více méně samo (plus nějaké práce z hlavy), že ve skutečnosti člověka posouvá jen málo, často dokonce škodí. Myslím, že je vidět, že by Ti bodlo kreslit podle trojrozměrné reality. Když si to doplníš tu a tam obkreslováním gest, proporcí, anatomických detailů, určitě Ti to neuškodí. K vystavování to ale není, na tom bych trval.
O hotovost děl mně třeba nejde ani málo, rád bych, aby tu bylo vidět především skutečně autorské a pokud možno trochu vybrané práce. Sám bych byl rád, kdyby tu bylo k vidění víc skic. Co se mých pérovek týče, jsou to vesměs skici, jsou vybrané (kdybych sem dal všechno co kde obkreslím, bylo by to tu k zbláznění) a snažím se, aby v nich vždy něco autorského bylo.
pietr
kvalita komentáře: 0 pietr 22. srpna 2019, 18:32
la-Sicka: hele, díky moc za kuráž;) absolutně, cvičit potřebuji faaakt moc, kreslení je cesta co nekončí:)
pietr
kvalita komentáře: 1 pietr 22. srpna 2019, 18:25
hloupy_ivan: já ti taky nevím čoveče:), protože kdybych to nevystavil, tak bych nikdy nezjistil tvůj názor, který i otázkami vyjadřuje dost jasně co si myslíš. Hele, cílem těchto skečů je potrénovat, ne ani tak anatomii, jakožto spíše proporce, gesta, aj. To, že to nemá v podstatě žádný autorský přínos, a že to není pěkné je mi vážně moc líto. Příště se tam podepíšu, aby to mělo alespoň nějaký ten autorský přínos. Chápu, že je to tady vnímáno více jako server, kde se vystavují již hotová díla, což je mi na jednu stranu trochu líto, na druhou stranu si říkám proč taky nesdílet s ostatními svůj vlastní shitty proces ve formě jednodušších skečů. Vždyť každý může jít svou vlastní cestou, stejně jako ty se svou perokresbou;)
la-Sicka
kvalita komentáře: -1 la-Sicka 22. srpna 2019, 10:25
0.5 Jsem ráda, že vidim, že cvičíš. Potřebuješ to jako sůl a v některých místech je vidět, že ti to skutečně něco dává. Jen tak dál.
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 21. srpna 2019, 22:01
já Ti nevím, je to tak pěkné nebo je v tom takový autorský přínos, aby se skutečně hodilo to vystavovat? Co je vlastně cílem toho obkreslování? Zvládnout anatomii, výraz, pózu...?
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 21. srpna 2019, 07:38
2 -
HumanART
Body od neregistrovaných