Jde to Dobré Wow!
Wesmírodivní ufonci - Grafika - Sebastian-Wortys
Wesmírodivní ufonci - Grafika - Sebastian-Wortys
Wesmírodivní ufonci - Grafika - Sebastian-Wortys
Wesmírodivní ufonci - Grafika - Sebastian-Wortys
Wesmírodivní ufonci - Grafika - Sebastian-Wortys
Wesmírodivní ufonci - Grafika - Sebastian-Wortys
Sebastian-Wortys

Sebastian-Wortys

Sebastián Wortys
  • 10.1 bodů
  • 7 komentářů
  • 4 hodnocení
  • 4 hodnocení neregistrovanými
  • 19. července 2019, 18:52
  • 1267 zobrazení
  • 0 oblíbené

Wesmírodivní ufonci

Grafika > Ruční kresba / Bytosti / Volné téma

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Když jsem letos prohledával krabice mých výkresů z dětství a přemýšlel o utváření mé osobnosti, tak mě, v důsledku tohoto dialog mého současného já s nezabitým dětským já, napadly tři sci-fi obrázky, které by se mi i tehdy v dětství jistě velmi zalíbily, protože jsem zbožňoval různé ufonky a plynule na své bizarní dětské fantazie navazuji dodnes. Čtvrtý obrázek je pak nová verze mého starého obrázku z dětství, jehož různé verze jsou na pátém obrázku.

1) Ufonek na kyberpunkové jednokolce:
Ufonek oděný v unitardu využívá záhadné mimozemské zařízení upevněné na jednokolce/ monokole (a s těžištěm nad jeho středem), na kterém zdatně jezdí obut v baletních botkách na vysokém podpatku.

2) Ufonek jako živá elektronka:
Speciální elektronka obsahující trpasličího ufonka, jehož mozek lze, díky tomuto adaptéru využívajícího principy z kvantové biologie, dočasně zapojit do složitých výpočetních procesů v kyborg-superpočítačích.

3) Ufonek při pokusném vyšetření:
Podmořský ufonek oděný v unitardu s několika otvory (mj. na břiše), upevněný ke stolu zdviženému do svislé polohy a čekající na pokusné vyšetření jeho odlišných fyziologických funkcí ze strany ufonů z jiné než jeho rodné planety.

4) Ufonek Nijor Q2 (dříve Mot Koldijon) - 2019:
Nová verze mého alter ega z dětství složená z několika různých verzí, které jsem tehdy nakreslil. Základem je klasický okatý ufon v roztomilém provedení, ke kterému jsem postupně připojoval různé mé oblíbenosti v čím dál koncentrovanější podobě, což je součástí mého stylu dodnes. Jinak Nijor měl i svůj specifický létající talíř a žil na prapodivné Ufonce, což byla planeta modrých oceánů sražená s planetou zelených hor. V této verzi má Nijor místo nohou šnečí nohu, místo rukou chapadla chobotnice, na hlavě anténky a laserové dělo podobné maličkému větrnému rukávu, ale bez vývodu a neohebný. Na sobě má elektrickou vestu ze seriálu Vládci kouzel se zapínáním na knoflíky jako u laboratorního pláště. A kolem hlavičky má třpytivý límec jako marťani ve filmu Mars útočí.

5) Ufonek Nijor Q2 (dříve Mot Koldijon) - kdysi:
Koláž z 31 různých verzí Nijora (z toho 3 jsou jen jeho oblečení), které jsem nakreslil v období od školky po první stupeň ZŠ (jeden z nich na dřívko, které mi tehdy taťka vyřezal podle mého nákresu). Abych tu koláž sestavil, musel jsem projít zhruba 2 000 obrázků a stejně mám pocit, že tam alespoň pár Nijorů chybí, protože občas měli i kovové návleky na chapadlech. Zde některé verze mají, navíc oproti nové verzi, mj. na hlavičce vystouplý mozek či zbytek skořápky vajíčka, ze kterého se vyklubali. Jinak ne ze všech verzí jsem vycházel při tvorbě té nové, takže možná časem udělám další a košatější.S touto sérií souvisí minimálně také dva obrázky ufonků v létajících wesmírodivných asamblážích, ale ty chci zveřejnit později jako součást série domečků hadích kluků. (A ještě později obrázek Snílek wesmírodivný, který jsem začal tvořit 6.2.2016 a z toho dne pochází slovo „wesmírodivný“, ne teprve z této série ufonků.)

UPOZORNĚNÍ: Podstata těchto děl nespočívá v preciznosti provedení, ale v zajímavosti nápadů.

Sebastián Wortys

Použitá techhnika, software

Drobné kresby černým tenkým fixem 0,3mm, zvětšené, se zvýšeným kontrast černá-bílá a dodatečnou úpravou některých detailů.

Vzájemnou míru zvětšení obrázků lze odhadnout od tloušťky jejich čar (ačkoliv pár jich bylo ztenčeno, např. šněrování bot prvního obrázku).
Pro přidání komentáře se přihlaste.
FERRIS
kvalita komentáře: 0 FERRIS 21. ledna 2020, 09:36
3 -
Sebastian-Wortys
kvalita komentáře: 0 Sebastian-Wortys 17. ledna 2020, 15:33
twoclicks: Stratifikator: Děkuji za pozitivní hodnocení, :v19: .
twoclicks
kvalita komentáře: 0 twoclicks 17. ledna 2020, 15:16
1.5 -
Stratifikator
kvalita komentáře: 0 Stratifikator 12. srpna 2019, 23:27
1 -
Sebastian-Wortys
kvalita komentáře: 1 Sebastian-Wortys 21. července 2019, 18:19
Mesje: Děkuji za dodatečný komentář, :v19: . Jinak bez té koláže sestavené z mých dětských obrázků by chyběla ukázka kontextu, který pro všechny ty kresby byl neodmyslitelnou inspirací. A po přidání barevné verze Nijora slouží i jako přechod mezi černobílou a barevnou verzí a naopak ty nové verze stejného tvaru po obou stranách jsou trochu jako zdůrazňující rámeček toho východiska, :v19: .
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 21. července 2019, 15:49
Sebastian-Wortys: oh shora dolů do poloviny jsem to bral jako vtipné, také jako zajímavě zpracované, od začátku barevné poloviny jako zbytečné a pro mě nezajímavé.
Sebastian-Wortys
kvalita komentáře: 0 Sebastian-Wortys 21. července 2019, 15:18
HumanART: Přidal jsem ještě barevnou verzi Nijora Q2. A jak jsem mu dodělal i bílý okraj, aby lépe vynikl na pozadí, tak mi to připomíná nálepku. Takovou bych si jako malý s radostí vlepil do nějakého z mých sešítků, :v18: .
HumanART
kvalita komentáře: 0 HumanART 21. července 2019, 15:00
21. 07. 2019 15:00:54: Do díla byla přidána nová část série.
Sebastian-Wortys
kvalita komentáře: 0 Sebastian-Wortys 20. července 2019, 13:01
Mesje: Děkuji za hodnocení, :v19: . A jak to na tebe působí, mohu-li se zeptat?
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 20. července 2019, 12:53
3 -
HumanART
Body od neregistrovaných

Složka Různé kresby

Různorodé nezařazené kresby...