Jde to Dobré Wow!

Dolores

Grafika > Ilustrace / Ruční malba / Bytosti
Dolores - Grafika - ShameOrb

Použitá techhnika, software

Digitální malba
PaintTool SAI
Wacom Intuos5 Pro Small
Pro přidání komentáře se přihlašte.
pachry
kvalita komentáře: 0 pachry 14. března 2017, 13:10
:buu:
ShameOrb
kvalita komentáře: 0 ShameOrb 12. března 2017, 22:31
la-Sicka: Díky. Klidně mě smažte (jako od slova mazat), mně to zase tak nevadí. Měl jsem jen radost, že jsem našel českou stránku takového zaměření. Navíc, pokud je tu etalonem kvality série 5 portrétů lidí, kteří zírají do kufru z Pulp Fiction, nebo obálka knížky s kostlivcem, tak jsem si spletl web.
la-Sicka
kvalita komentáře: 0 la-Sicka 12. března 2017, 19:45
ShameOrb: vpohodě. Tvoříš = nahrávej klidně každý den. Ono se to pak odrazí i na tvém hodnocení. Tvoje věci jsou sice pod úrovní toho, co tu bylo když byl HA naživu, ale pořád jsou to alespoň tvůrčí věci na serveru, kterej je docela už dead. Až tady bude Skvor nebo M_Kocour nahrávat každý den něco, pak možná bude na čase, aby si s tim přestal, ale do té doby je mi fuk když sem nahraješ 1 věc za den. Pamatuji si rok 2009 na HA, kdy sem nahrávali všichni, bez ohledu na úroveň. Pokud jsi dokázal jako autor alespoň něco tvořit a prošel jsi autorizací, bylo to fér. Samozřejmě se bavím o reálné kreativní tvorbě, ne posunování sliderů a patlání věcí dohromady, jako tu kdysi někteří natruc předváděli.

Přijde mi naprosto nesmyslný, aby to, kolik toho může uživatel zvěřejňovat se měřilo od jeho úrovně. Co to je sakra za nesmyslnej požadavek? Je tu hodnocení, když se vám to nelíbí, napalte mu mínusový body a třeba si to uvědomí. HA mimo jiné dojel na to, že se stal naprosto elitářskou skupinou, kde mladí autoři neměli místo a ti staří loď postupně opustili. A vy, místo toho abyste tu kluka podpořili, speciálně ty, kocoure, tak mu akorát tyvole naflušeš na ruce. 24 hodin na přidání 1 díla je limit, takový sou pravidla. Deal with it.

A BTW, mohli jste jeho přijetí nebo nepřijetí ovlivnit v autorizacích. Jistě jste tak učinili, že?
M_Kocour
kvalita komentáře: 2 M_Kocour 12. března 2017, 17:25
ShameOrb: Inu. Pokud ti opravdu přijde, že každá tvá věc je natolik odlišná od ostatních a toto je tvé stanovisko k určité kritice, tak nevidím v pokračování tohodle rozhovoru ani přínos, ani naději.
ShameOrb
kvalita komentáře: -2 ShameOrb 12. března 2017, 15:26
Skvor: Tak já bych tu kritiku i bral (a beru, viz jinde), ale od někoho, kdo tvoří něco zajímavého. Třeba tvé obrázky mají moc pěknou techniku, světlo, atd., ale všechno už jsem viděl někde jinde. Nerozumím tomu, o kolik horší je házet sem po jednom dílka, která se výrazně liší, než nasázet do jednoho příspěvku pět stejných.
Skvor
kvalita komentáře: 2 Skvor 12. března 2017, 11:24
1 ShameOrb: S tou inspirací to přece není vůbec pravda. Náhledy tu jsou od toho, abys je rozklikl, pokud tě zaujmou. HumanART není o vyhledávání, ale spíš o tom, kdo co aktuálně dělá. Alespoň to tak bylo co si pamatuju já. Bylo to tu o sdílení obrázků s komunitou. ( Já něco ukážu tobě a chci vidět co děláš ty). A taky to tu bylo plné rýpalů co se nebáli napsat něco od srdce.
Je to právě kvalita, která dělá důstojnou stránku kam se lidi budou vracet. Je to kvalita která bude lidi nutit nad obrázkem uvažovat a vyjadřovat se k němu. DeviantART je jiný, stává se symbolem všeho výtvarně špatného. My bychom neměli kráčet tímto směrem.

Asi nemá smysl to nějak uhlazovat. Myslím si že bys v té aktivitě měl být pokornější. Kdo ví, třeba se dočkáš i konstruktivních komentářů. Zatím totiž není moc o čem se bavit.
ShameOrb
kvalita komentáře: 0 ShameOrb 11. března 2017, 23:34
M_Kocour: Těžko tu někdo najde inspiraci, pokud bude přísěvek obsahovat několik obrázků s náhledem jediného z nich; takhle se hledat nedá. Možná jsem příliš ovlivněný DeviantArtem, a tudíž nevidím přínos v mizivém počtu příspěvků, ale faktem je, že stránky s širším portfoliem mají nejen větší návštěvnost, ale hlavně víc aktivních uživatelů / členů. Takže jsem se rozhodl, že sem budu přispívat sice po drobcích, ale pravidelně.
Nevím, co znamená ten minimální popis. Tím míníš popis vytváření? Jestli ano, tak můj názor je takový, že debata mezi lidmi ohledně postupů a tipů při kresbě a malbě je asi ta nejlepší věc, která s tím souvisí - mnohem lepší, než samotné hodnocení, protože tu všichni jsme v první řadě proto, že nás to baví, a ne kvůli srdíčkům. Ale rozepsání typu: "Jak udělat stejný obrázek" jde přímo proti myšlence kreativnosti.
M_Kocour
kvalita komentáře: 2 M_Kocour 11. března 2017, 20:28
ShameOrb: To už je otázka názoru, která se tu řešila dříve. Já třeba za přínosný obsah téhle stránky nepovažuju záplavu obrázků s pár srdíčky a minimálním popisem, ale inspiraci a určitou konstruktivní debatu vznesenou nad danými příspěvky. Nemyslím si, že by tahle komunita umírala kvůli tomu, že sem každej nemůže sypat pět věcí za den. Nejde o to kolik. Jde o to "co". Pokud máš tolik věcí, že ti je 24 hod. na přidání málo, tak by jsi měl možná investovat do jedný věci tolik času, co normálně dáváš třeba do tří. Opravdu ti to prospěje a výsledky budou mnohem lepší.

Jinak máš tu třeba hned tři studie dívčích portrétů v digitálu. To trochu souvisí.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 11. března 2017, 18:57
3 -
ShameOrb
kvalita komentáře: 0 ShameOrb 11. března 2017, 16:47
M_Kocour: Jestli se touhle radou řídí i ostatní tvůrci, tak už se nedivím, že jsou tyhle stránky tak mrtvé. Možnost přidávat jen jeden příspěvek za 24 hodin (?!?!?!) v kombinaci s takovým přístupem je pro službu, kterou tvoří obsah, sebevraždou.
Pokud udělám sérii obrázků, určitě o tom zapřemýšlím. Ale sám uznej, že spolu zatím ani obsahem, ani formou nijak nesouvisí.
M_Kocour
kvalita komentáře: 3 M_Kocour 10. března 2017, 17:16
Bylo by super, kdyby jsi to posílal v sériích. Opravdu není nutný, aby jsi to hned po dokončení nahrával a pak tu zaflákával zeď hromadou podobných věcí, které, jak sis posle hodnocení určitě všiml, zrovna moc lidí ze židle nenadzvedli. Raději si počkej, jednou za čtrnáct dní vyselektuj dobré věci a postni je všechny naráz v jednou příspěvku. Alespoň tam bude moc jeden v klidu pozorovat a porovnat tvůj pokrok a popř. vypozorovat důležité chyby, než aby si to všechno proklikával na zpět. Nejde o kvantitu ale o kvalitu a není to žádná soutěž... Taky ti to možná pomůže se vážně zamyslet nad tím, co je vhodný ke sdílení a co by sis měl třeba nechat pro sebe (teď mluvim třeba o "Trappist-1". Jako vážně dude?).

Nerad bych ti tímhle vzal chuť do tvoření a nemyslím to nějak zle. Nenarážim tím snad na kvalitu děl, ale na způsob jejich prezentace a komunikace s komunitou. Zkus to přehodnotit a uvidíš, že to bude mít výsledky.
Harumi
kvalita komentáře: 0 Harumi 07. března 2017, 21:25
1 -
FERRIS
kvalita komentáře: 1 FERRIS 07. března 2017, 19:26
+
FERRIS
kvalita komentáře: 1 FERRIS 07. března 2017, 19:25
3 +
  • ShameOrb Autor
    ShameOrb
  • 8 bodů
  • 12 komentářů
  • 4 hodnocení
  • 07. března 2017, 06:06
  • 1030 zobrazení
  • 0 oblíbené
new © 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz