Jde to Dobré Wow!

Portrét paní P.

Grafika > Ruční malba / Bytosti
Portrét paní P. - Grafika - pwerner

Použitá techhnika, software

olej, 40x50 cm
Pro přidání komentáře se přihlašte.
Percian
kvalita komentáře: 0 Percian 28. října 2013, 12:20
2 nadherne vlasy..akurat original fotka je dost tuctva
iva
kvalita komentáře: 0 iva 02. června 2013, 19:16
1 ...už z náhľadu viem,že to maľoval pán Werner,ružovú veľmi nemusím,ale portrét sa mi páči...vaša "Kouzelná babička"je pre mna nezabudnuteľná...ľudia takéto portréty chcú,a to je podstatné...
Zaba
kvalita komentáře: 0 Zaba 02. června 2013, 19:06
1.5 -
Kumgrim
kvalita komentáře: 0 Kumgrim 01. června 2013, 11:40
S_H: To neni jen dobový vliv! Taková byla zadání a nároky na tu malbu. Neni to to, co vychází z autora (jen), ale to co je na autora kladeno za požadavek. Bylo to to, co církev vyžadovala a autor se měl do tohoto požadavku trefit. Pokud by tak neučinil, buď na svoje náklady mohl začít od znova nebo nežrat. Vliv doby není nějakej deus ex machina, magický zeitgeist který vstupuje do autora. Jsou to intence ve kterých se autor MUSEL pohybovat až do 19. století kdy se začala rozvíjet volná tvorba. Od tý doby vidíme, že najednou ten tvuj "duch doby" je ten tam a každej si začíná dělat co se mu zlíbí. A teď zas bude následovat shitstorm naprostejch nesmyslů.:sry:
Kumgrim
kvalita komentáře: 0 Kumgrim 01. června 2013, 11:30
PanTejmar: :thk: Já ale nikde netvrdím, že jsi řekl že autor nemá vlastní postupy nebo že říkáš že kopíruje fotku. To ti říkám já, abys to u kritiky zohlednil, což neděláš. Čti ty věty pořádně a celé, pak to pochopíš: "Pwerner fotku nikdy nekopíruje, má svoje vlastní postupy, které se ti samozřejmě líbit nemusí" Jak vidíš, naopak říkám, že o nich třeba víš, ale nelíbí se ti. Tak prosím, pokud mi něco vyčítáš, předně se toho sám zdrž.

Druhak votivní obrazy ti dávám za příklad, protože spousta z nich má stejný účel. Některé ne, některé ano. Jsou mezi nimi věci čistě na objednávku, aby si donátor dal nad krb svoje "umění" nebo někomu věnoval "umění". Pokud víš co stojí za významem pojmu "votivní obraz" a především význam slova votivní, tu linii návaznosti na tohle dílo ti nemusím přeci vysvětlovat ;-)

Za třetí, pokud se bavíme o řemesle, o kterém jsi se začal bavit TY , pak výroba židle a výroba obrazu je "nejmlich" to samý ;-) Nevím, co by na tom mělo být smutného. Řemeslo je řemeslo.

To, že tě to nezajímá je jasné z tvých předchozích příspěvků. Nezajímá tě, jak správně hodnotit, hodnotíš to jen subjektivně, bez ohledu na objektivní kvality díla. Což je akceptovatelné, ale je to stejně primitivní jako to hodnotit na úrovni "líbí nelíbí". Jak jsem řekl, nic proti tomu, všichni takle hodnotíme, ale je to jak jsem řekl vágní. Co mě ale trochu štve je tvuj postoj kdy to dogmatizuješ a neříkáš "já si myslím" ale říkáš "je to takle".
S_H
kvalita komentáře: 1 S_H 01. června 2013, 11:20
Kumgrim: "To je jak vyčítat barokním malbám že jsou plné církevního mysticismu." co to je za blbost? Jak můžeš porovnávat jednoznačně dobovej vliv, kontext se zadánim typu "Chci tam bejt hezká"?!
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: -1 Michal-Tejmar 01. června 2013, 10:11
Kumgrim: Kumgrim: Seš s tou kritikou úplně mimo, nezlob se na mě. 1) Vkládáš mi do úst slova, který sem neřekl (například sem netvrdil, že autor nemá "vlastní" postupy a že jen kopíruje fotku. 2) Jestli chápeš votivní obrazy tak jak si naznačil, pak ti stačí málo, a pokud je považuješ za srovnatelné s tímhle tím, pak jakákoliv diskuze s tebou nemá smysl. 3) Pokud ti přijde výroba židle a obrazu na zakázku srovnatelný problém, pak je mi tě trochu líto. 4) Která kritéria jsou teda ta správná? Nebo ne, z toho co si řekl to asi tuším a vlastně mě to nezajímá. Tím končím, tvá Máňa…
Kumgrim
kvalita komentáře: -2 Kumgrim 01. června 2013, 09:48
PanTejmar: :stop: To sou zase kraviny:sry: Nemluvě o tom, že hodnotíš věc podle zadavatele... To je jak vyčítat barokním malbám že jsou plné církevního mysticismu.:sry: Udělej si v tom jasno, protože to co píšeš je hlavně snůška dojmů.

Poctivý řemeslo nepotřebuje být lascivní, nemusí se podbízet, nemusí používat mlhu a znásilňovat odlesky. Nepřekrucuje barvy pro čirou líbivost. Poctivé řemeslo se líbí, proto, že je poctivý – není poctivý proto, aby se líbilo. Si cucáš z prstu. (Když za tebou jako za truhlářem přijdou a řeknou ti jakou chtěj židli, tak jí musíš udělat takovou, jakou jí chtěj, jinak se nenajíš.)Poctivé řemeslo se líbí, proto, že je poctivý – není poctivý proto, aby se líbilo. Boha, tohle mi fakt dojímá:stop:

Tohle je samolibá, samoúčelná prázdná forma. To se dost mejlíš ;-) Tohle svuj účel má a ty ho sám zmiňuješ Ne. Chce mít doma obraz. Proč? Protože se na rozdíl od fotografie tváří jako umění Ať se ti to líbí nebo ne, i tohle má v umění svojí historii (třeba začni s votivními obrazy, ty mají podobnou hodnotu a spoustu z nich považováno za umění je) a je to poplatné době. Je na autorovi, kolik do toho chce vrazit pak svojí invence. Ať už to dělá podle fotky nebo ne. Pwerner fotku nikdy nekopíruje, má svoje vlastní postupy, které se ti samozřejmě líbit nemusí, ale pokud chceš kritizovat, musíš je brát vpotaz při hodnocení techniky, nikoliv to rozškatulkovat tak jak si to udělal ty. Ignorovat techniku a všechno okolo a hodnotit jen to, že ti nepřijde dostatečný obsah a že účel tohoto díla ti přijde nízký.

To proč dáváš jaký body je vcelku tvoje věc, ale tvuj postoj je k tomu podle mě velmi vágní a z toho co píšeš je jasné, že to hodnotíš podle špatných kriterii, které to naplňovat ani nemá, sám netušíš, jak danou věc uchopit a zaškatulkovat.
pwerner
kvalita komentáře: 0 pwerner 01. června 2013, 07:55
Plumm: Myslím, že jsi to vystihl velmi trefně. A pokud si mohu vybrat, tak radši maluji portréty než kytky. A pokud jde o zakázky, tak zákazník chce být vždy hezčí, než ve skutečnosti je. Ale jednání se zákazníkem a uspokojení jeho objednávky je jiná kapitola.
Plumm
kvalita komentáře: 0 Plumm 01. června 2013, 01:03
Gregi: "nevim proc se nekdo s necim podobnym dela" - to nezní moc jako z pohledu zákazníka :)
Gregi
kvalita komentáře: 0 Gregi 01. června 2013, 00:26
Plumm: ja to bral spis z pohledu zakaznika;) predpokladam ze tohle je na zakazku
Plumm
kvalita komentáře: 3 Plumm 01. června 2013, 00:13
Gregi: Kdybys sám kreslil, tak takovýhle otázky vůbec neřešíš. Portrét kreslíš, protože ho kreslit chceš. Protože nakreslit ho vlastní rukou je ti bližší, než navrstvit na fotku efekty v PS.
Vlastně to žádnej racionální smysl nejspíš nemá – Děláš to, protože tě to uspokojuje. A to je důvod, kterej když máš, tak tě žádný jiný nezajímaj.
Gregi
kvalita komentáře: 0 Gregi 31. května 2013, 23:30
pwerner: tady bych rekl ze tomu to prekresleni spis uskodilo... bez urazky prosim jen rikam svuj nazor to se snad jeste muze:)
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 31. května 2013, 18:02
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 0 Michal-Tejmar 31. května 2013, 17:51
malinovka: :D no, jedno z toho je určitě pravda, jiná možnost ani není.
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 31. května 2013, 17:40
PanTejmar: čoveče, buď neumíš srozumitelně formulovat svuj názor, nebo sám nevíš... nebo je chyba ve mě, že tomu cos napsal nerozumim
pwerner
kvalita komentáře: 0 pwerner 31. května 2013, 12:50
Gregi: Asi to bude ze stejného důvodu, proč Jan Mikulka maluje 4 měsíce svůj portrét, i když ho má vyfocený (v žádném případě se s jeho dílem nechci srovnávat).
Gregi
kvalita komentáře: -4 Gregi 31. května 2013, 12:25
1 nevim proc se nekdo s necim podobnym dela kdyz stejneho efektu by se dosahlo z fotky a 5 minut hrani si s ni v ps... souhlasim s tajmanem... kazdopadne obdivuju techniku;)
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 0 Michal-Tejmar 31. května 2013, 10:57
MMM:
0. To není pravda, nejde jen o komunitu, které se snaží zalíbit. Umění se líbit vůbec nemusí. Dokonce si myslím, že většina skutečně velkých uměleckých děl v historii se ze začátku moc nelíbila. Nic méně umění se líbit smí. To je pravda. Rozhodně to ale nestačí pro to, aby bylo uměním. Dokonce nestačí ani vyvolávat emoce (existuje chladné umění, i věci, které emoce vyvolávají a uměním nejsou). Umění musí obohacovat, jakkoliv vágní toto slovo je.

1.Kýč není nic jiného, než kdy byl. Definice, kterou nabízíš mi, však přijde trefná. Na rozdíl od té mé zachycuje i momenty současného „pseudouměleckého intelektuálství“- nejsem si však jistý že je vhodné jej označovat za kýč (ale také se mi nelíbí). Tvůj návrh se však bezezbytku vztahuje i na toto dílo, nemůže mi tedy oponovat.

2.Nevím, jak si skrze obrazovku zachytil vůni :kuk: , ale i kdyby. Materiál i tahy štětce jsou pro umění „signifikantní“ pouze pokud vyjadřují více, než slouží k věrnému zpodobnění předlohy. Věrná kopie zobrazeného pořád ještě není umění (ale je dobré řemeslo). Nejde však jen o to, jestli tyto aspekty zachycují víc, než je v předloze (i tady zachycují víc než je v předloze). Jde i o to co zachycují, co vyjadřují. Tady fungují pouze tak že se chtějí líbit.

3.Zcela nechápu tvůj argument. Netvrdím, že kýč, nebo jiné formy parazitující na umění, se váží jen na obrazy. Fotografie není kýči imunní stejně jako jakákoliv jiná umělecká forma. To co tu však popisuješ je jednak (dle mého) jiný druh příživnictví na umění, jednak to nevyvrací nic z toho, co jsem napsal dříve. Oba však máme zřejmě velmi podobný problém s některými současnými fotografy. Zdá se mi však, že příliš trváš na nějakém dokladu řemeslného umu, který si chybně vysvětluješ jako pro umění závazný, čímž (důsledně vzato) vyhazuješ celou fotografii mimo oblast umění.

PS: Líbí se mi tvůj výrok, že autoři kýče nic neriskují, to je docela chytrý motiv. Ačkoliv jak je vidět, není to tak úplně pravda (riskují, že jim někdo vytkne, že nic neriskují). Ke své obvyklé klientele jsou však velmi ohleduplní…:jo:
MMM
kvalita komentáře: -1 MMM 31. května 2013, 10:14
PanTejmar: Myslel jsem si, žes to tak myslel. Měl bych pár argumentů, proč jsem reagoval, jak jsem reagoval:
0) Kýč je dílo, snažící se zalíbit zákazníkovi nebo pozorovateli. Což by byla většina všech děl v historii. Jde jen o to, které komunitě se snaží zalíbit.
1) Kýč je (dle mého mínění) v současnosti něco jiného. Díla, jejichž autoři neriskují nic. Stačí deformace, nahozenost, trocha esoteriky a jsou IN. Samozřejmě zjednodušuji, ale nechci psát právní dokument.
2) Proti fotografii přináší obraz něco více, stopa po autorovi je téměř nevyhnutelná. I když jde jen o popisný realismus. Hovoří zde materiál, tahy štětcem, koneckonců i vůně.
3) Vylhanost v umění vidím již jinde, právě (mimo jiné) žel také ve fotografii, v její snadnosti a o to větší nabubřelosti. Jsem fotograf, je to UMĚNÍ, kdo je víc (si tak každý druhý a druhá).
4)Podobně jako v jiných nevypočitatelných oborech je problém odít myšlenku do slov a dosáhnout porozumění. Končím, bylo by to jinak asi tak na tři strany.
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 2 Michal-Tejmar 31. května 2013, 09:16
MMM: MMM: To, že je to kýč, mi nevadí. Vadí mi, jak je to vylhaný. Tváří se to jako něco, co říká: „Jsem poctivý řemeslo, nehraji si na umění“. To je lež. Poctivý řemeslo nepotřebuje být lascivní, nemusí se podbízet, nemusí používat mlhu a znásilňovat odlesky. Nepřekrucuje barvy pro čirou líbivost. Poctivé řemeslo se líbí, proto, že je poctivý – není poctivý proto, aby se líbilo. Kýč může být kreativní, tento však není. Tohle je samolibá, samoúčelná prázdná forma. Kýč může být dobře využitý- funkční. Zde je však samoúčelný, bez užitku a to je ten moment, kterým si hraje na umění.(Umění je také bez zjevného užitku). Pokud by si zadavatel pověsil doma fotku, nebylo by to nic proti ničemu. Ne. Chce mít doma obraz. Proč? Protože se na rozdíl od fotografie tváří jako umění. Zadavatel nechce mít doma řemeslo, fotografie je skrze zachycení reality lepším řemeslníkem než tento autor, chce mít doma umění, které nechápe a zaplatí si proto kýč. Takže ano, je to tak špatný.
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 30. května 2013, 21:39
3 -
Dani
kvalita komentáře: 0 Dani 30. května 2013, 20:53
3 -
andree
kvalita komentáře: 0 andree 30. května 2013, 20:34
1.5 -
Moex
kvalita komentáře: 0 Moex 30. května 2013, 15:20
0.3 -
MMM
kvalita komentáře: 0 MMM 30. května 2013, 13:29
2 PanTejmar: Tak špatný to snad není.
PeterK
kvalita komentáře: 0 PeterK 30. května 2013, 12:20
1.5 -
Bashina
kvalita komentáře: 0 Bashina 30. května 2013, 12:17
3 :love:
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: -7 Michal-Tejmar 30. května 2013, 12:14 nemístný komentář
-1 -
OMGjako
kvalita komentáře: 0 OMGjako 30. května 2013, 12:03
To je moc hezká paní.
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 30. května 2013, 11:24
3 -
HumanART
Body od neregistrovaných
  • pwerner Autor
    pwerner
  • 22.6 bodů
  • 23 komentářů
  • 13 hodnocení
  • 2 hodnocení neregistrovanými
  • 30. května 2013, 10:39
  • 1724 zobrazení
  • 0 oblíbené
new © 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz