Jde to Dobré Wow!
04 - Grafika - Christine
Christine

Christine

Kristína Haluštoková
  • 5.3 bodů
  • 6 komentářů
  • 3 hodnocení
  • 1 hodnocení neregistrovanými
  • 16. září 2012, 11:53
  • 1817 zobrazení
  • 0 oblíbené

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

asi rok staré, A2

Použitá techhnika, software

-
Pro přidání komentáře se přihlaste.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 08. února 2015, 22:29
2 -
S_H
kvalita komentáře: 1 S_H 17. září 2012, 11:26
ModraMina: světlá místa u okraje objektů jsou vždy, protože vždy nějaký světlo proniká zezadu zpoza objektu(je ho tam více nebo méně, ale vždycky tam je), je to základní věc při modelování věcí s kulatým průřezem, mozek tuto konturu velmi špatně vnímá a proto je dobrý kreslit to co vim a nikoliv to co vidim, ale v zásadě máš jinak pravdu, že jde zejména o to správně chápat prostor...
Cukvala
kvalita komentáře: 0 Cukvala 16. září 2012, 19:40
Cukvala: Christine: Tak nevím, buď se špatně vyjadřuju, nebo fakt radím blbě. Tak mě radši neposlouchej :tam:
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 1 Nezn.uživatel 16. září 2012, 14:28
1 ta světlejší místa u okraje kulatých objemů tam nejsou vždycky a nejsou tam jen tak, mají svoji příčinu, když si to budeš chtít takhle zobecňovat, nebudeš pak chtít pochopit, jak v tom prostoru - alespon schematicky - pracuje světlo, nebudeš rozlišovat materiály a to by bylo špatně. To bílé místo asi nejčastěji vznikne, když je to těleso z odrazivého materiálu, tak se tam bud něco konkrétního odráží, anebo spíš tam dopadá odražené světlo od boční stěny, od podložky atd...NEstačí zkoumat světlo jen "jde odtud, sem svítí, sem už nesvítí", pátrej i po reflexech, vytváří krásný barvy a modelují objemy.
Ty elipsy trénuj ,ale na mysli měj stále, že je to kružnice v perspektivě. Možná zezačátku pomůže, když tu kružnici budeš malovat vepsanou čtverci, ten klidně rozděl na sít, a to celý zobrazíš v perspektivě, pomůžeš si středem, diagonálama, styčnejma bodama s tím čvercem atd...Je to trochu toporný,ale možná se pak naučíš při kreslení elipsy vnímat tyhle neokecatelný geometrický vztahy automaticky a bez čar.
Christine
kvalita komentáře: 0 Christine 16. září 2012, 13:04
Cukvala: ďakujem ti za rady :)
Cukvala
kvalita komentáře: 0 Cukvala 16. září 2012, 12:55
cvič elipsy a neboj se nechat u okraje "kulatých" objektů světlejší místa i když je tam nevidíš, jak to máš u kelímku vzadu. Předmět tak bude vypadat plastičtěji. Tahle rada mi od učitelky mi dost pomohla. všechny objekty, kromě toho úplně vlevo vypadají, jako by byly v mlze, to by nevadilo jen u objektů vzadu, vytvoříš tak prostor, ale předměty vepředu by měly být výraznější.
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 0 hloupy_ivan 16. září 2012, 12:32
2 Pěkné zátiší, chtělo by to nacvičit to sklo, to je dost slabina.
HumanART
Body od neregistrovaných