Jde to Dobré Wow!
Klausura_2012_LS_Vizuální styl - Grafika - ESQMEG
ESQMEG

ESQMEG

Jiří Jaroš
  • 11 bodů
  • 7 komentářů
  • 5 hodnocení
  • 11. června 2012, 15:04
  • 2623 zobrazení
  • 0 oblíbené

Klausura_2012_LS_Vizuální styl

Grafika > Typografie / Vektor / Montáž

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Obhajoba klauzurní práce

Téma: Koncept vizuálního stylu domu Františka Křižíka

Toto téma klauzurní práce jsem si vybral, protože mě od začátku zaujal historický podtext, který je s objektem spjatý. Vycházel jsem právě z faktu, že se jedná o dům, kde žil významný český elektrotechnik a vynálezce František Křižík se svojí rodinou. Hovoříme o první polovině 20.století. Dům se nachází v Praze, poblíž Letenské pláňě. I přes četné rekonstrukce, které se odehráli v průběhu života této stavby si čelní fasáda zanechala svůj původní historický vzhled. V součastnosti se jedná o kancelářskou budovu o čtyřech patrech.

To co mě přišlo nezajímavější bylo propojit ducha minulosti se současnými postupy v grafickém designu. Jedním ze záchytných bodů zadání bylo inspirovat se vizuálními prvky tehdejší doby. Což vzhledem mé oblibě k secesi a art deco bylo příjemné zjištění. Rozhodl jsem se tedy postavit vizuální styl na dekorativnosti, eleganci, barevné střídmosti a ohledu k životnímu prostředí.

Vizuální styl je tvořen z několika částí, základní prvky jsou: logotyp, informační systém, navštívenky, obálka a dopisní papír a dále je rozšířen o prvky doplňkové: návrh potisku CD, flash disku, tužek, etikety na lahev vína, hrnku atd. Stavebním kamenem všech částí se stala dekorativnost v podobě rámování textu a výběr serifových písem. Inspirací k vytvoření orámování mi byly kovové cedulky, kterými se v době Fr. Křižíka osazovali například elektrické přístroje apod. Měly na sobě technické parametry nebo logo výrobce.

Protože se jedná o koncept, některé části vizuálního stylu nejsou úplně materiálově dořešené. Avšak jednou z hlavních myšlenek bylo využití levnějšího recyklovaného papíru, který je zajímavý pro svou strukturu a barvu. Toto řešení vyhoví současným ekologickým požadavkům a navíc dodává celku neotřelou eleganci.

Použitá techhnika, software

ADOBE, WACOM ,
Pro přidání komentáře se přihlaste.
Cukvala
kvalita komentáře: 0 Cukvala 24. července 2013, 11:18
3 až na některé detaily
TT.
kvalita komentáře: 0 TT. 17. června 2012, 18:37
3 je to velmi dobré!
Charleville
kvalita komentáře: 0 Charleville 13. června 2012, 21:11
ESQMEG: aha, tak to sem slepá :)
ESQMEG
kvalita komentáře: 0 ESQMEG 13. června 2012, 12:11
Domingo: jo dik, ale tohle tam je taky v rohu :)
Charleville
kvalita komentáře: 0 Charleville 12. června 2012, 21:34
škoda že to nebylo vystavený, dnes jsem tam byla, ale zas jsem mohla naživo vidět plakát k Forestovi..ten byl skvělej :)
Ludva
kvalita komentáře: 0 Ludva 12. června 2012, 12:45
1 -
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 0 Michal-Tejmar 12. června 2012, 07:38
1 Je to myslim si uplně v pořádku, přesně to , co (by) si asi zákazník představoval, jen tam asi nezbylo moc místa pro tebe. Myslim že design hrnku je najednou celkem koncepční úlet, všechno je symetrický, na střed a teď najednou fjuuu. No ale to mi nevadí.
michal
kvalita komentáře: 0 michal 11. června 2012, 15:13
3 jedine co mi vadi je ten pas prechadzajuci cez informacnu tabulku inac supeR:)