Jde to Dobré Wow!
Paralýza z analýzy - Fotografie - Dee.misa.k
Paralýza z analýzy - Fotografie - Dee.misa.k
Paralýza z analýzy - Fotografie - Dee.misa.k
Dee.misa.k

Dee.misa.k

Michaela Kašperová
  • 4.5 bodů
  • 7 komentářů
  • 3 hodnocení
  • 17. července 2014, 20:56
  • 1537 zobrazení
  • 0 oblíbené

Paralýza z analýzy

Fotografie > Nálada / Autoportrét / Inscenovaná

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Paralýza z analýzy (analysis paralysis) je stav, kdy stojíme na rozcestí, ale nejsme schopni vykročit ani vlevo, ani vpravo. Víme totiž, že ať půjdeme kamkoli, něco ztratíme a něco zase získáme a nejsme s to se mezi tím rozhodnout, protože možná chceme oboje. Zůstat stát na místě a bezradně lomit rukama je nakonec ale také "rozhodnutí", byť zdánlivě ne naše.

Použitá techhnika, software

-
Pro přidání komentáře se přihlaste.
Mesje
kvalita komentáře: 0 Mesje 22. března 2015, 23:59
2 -
Dee.misa.k
kvalita komentáře: 0 Dee.misa.k 07. srpna 2014, 18:22
Honzii: To já ti to nechci upírat, naopak! Jen jsem teprve zpětně začala opravdu přemýšlet nad tím, jak ty fotografie asi působí, když k nim přistupuje někdo nevědoucí a trochu jsem se zarazila.
Honzii
kvalita komentáře: 0 Honzii 07. srpna 2014, 02:08
Dee.misa.k:
já se snažím hledat symboly a metafory v každém díle, které to jen trochu umožňuje, takže když postneš něco takového, nesmíš se divit, že se to někdo snaží rozklíčovat i rozumem a ne jen citem :) ale asi jsem si tam moc hledal, když nad tím uvažuju teď, asi bych to, co jsem našel, úplně neobhájil :)
Dee.misa.k
kvalita komentáře: 0 Dee.misa.k 06. srpna 2014, 22:18
Honzii: Vřele děkuji! :-) Tak jako vždy jsem ráda, že na druhou stranu existuje někdo, kdo se takovými fotografiemi chce zabývat, kdo se jim chce vystavit, kdo o nich chce přemýšlet.
Upřímně si myslím, že ty fotografie nic konkrétního neříkají a skutečnost nikdo nezúčastněný neobjeví. Proto se trochu děsím toho, jak sis ty fotky vyložil. :-)
Naše mysl je ale to největší bojiště, jak píšeš. To, jak to vlastně doopravdy bylo, tak pro tebe vlastně ani nemusí být důležité. Nakonec je to vždy o nás...
Honzii
kvalita komentáře: 0 Honzii 24. července 2014, 23:47
Ahoj Míšo, jsem rád, že ještě přidáváš a že tě tu vidím :) Líbí se mi to téma a baví mě, že používáš fotku jako myšlenkové médium (sám to ve fotce neumím a na HA takové věci hodně chybí, většina prací tu jsou jen obrazové banality založené na atmosféře). Chtěl jsem ti napsat, že mi ani po dlouhém přemýšlení vůbec nesecvaknul ten symbol na druhé fotce, ale při psaní toho komentáře mi to, myslím, došlo, a teď se divím sám sobě, že mi to tak dlouho trvalo :) Taky se mi líbí, že ta první fotografie nese spíš emoci, zatímco ta druhá tu myšlenku. A nakonec - patos mi taky nevadí, k člověku neodmyslitelně patří. Jakékoli vážnější dilema vnímáme přeci uvnitř sebe velmi pateticky, v našich hlavách se odehrává to největší drama.
Dee.misa.k
kvalita komentáře: 0 Dee.misa.k 20. července 2014, 15:02
stefan: Nene, žádný med, prosím. :) Já si od nich bohužel nedokážu držet odstup, proto i když v sobě kus patosu bezesporu mají, nevadí mi to. Je v nich to, co jsem v nich chtěla mít. A jak obecně razím - fotografuju hlavně pro sebe a kvůli sobě, ne, aby se to ostatním líbilo. Myslím, že to máš stejně, tvé fotky na mě působí jako deník. Díky za názor, hodně štěstí i tobě.

Díky, že hledáš, svatojan. Díky Santiago.
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 20. července 2014, 13:19
1.5 myslím si že když se na to člověk chvíli zaměří, ta tam ten hlubší smysl najde...je poměrně skrytej, ale je tam
stefan
kvalita komentáře: 0 stefan 19. července 2014, 19:40
promin míšo ale budem úprimný ten popis ma svoj zmysel aj sa v nom viem najst ale fotky mi pridu patetické a chýba mi tam hlbka ako som u teba zvyknuty snád chapeš že si nemažeme med kolem pusy ale je s podivom že ma tvoje veci prinútia aspon niečo napísat lebo v iných prípadoch to robím výnimočne ale pre teba mám proste slabost..vela štastia :)
Santiago
kvalita komentáře: 0 Santiago 19. července 2014, 11:52
1 -