Jde to Dobré Wow!
cyklus V. 2.část - Fotografie - EmaMelemaso
cyklus V. 2.část - Fotografie - EmaMelemaso
cyklus V. 2.část - Fotografie - EmaMelemaso
cyklus V. 2.část - Fotografie - EmaMelemaso
cyklus V. 2.část - Fotografie - EmaMelemaso
EmaMelemaso

EmaMelemaso

Jana Vaverková
  • 12.4 bodů
  • 16 komentářů
  • 7 hodnocení
  • 1 hodnocení neregistrovanými
  • 05. června 2012, 11:54
  • 3035 zobrazení
  • 0 oblíbené

cyklus V. 2.část

Fotografie > Dokument / Nálada / Portrét

Použitá techhnika, software

Nikon D60
Pro přidání komentáře se přihlaste.
marfy
kvalita komentáře: 0 marfy 11. června 2012, 15:40
1.5 super serie, ciste, svetelne a kompozicne krasa, tezke tema dobre zpracovane. Kez by takhle fotili v tistenych mediich.:tlesk:
Kellart
kvalita komentáře: 2 Kellart 11. června 2012, 14:01
0.5 Je mi z toho smutno, ale ne takovým tím dobrým způsobem, jak má být smutno u dokumentu, který vyjadřuje podobné téma, ale tak nějak.... víc, to asi není dobrý. Ale jak to tak čtu, ostatní mají stajné pocity a naprosto nejvííííce souhlasím s Artguy: !!!
EmaMelemaso
kvalita komentáře: 0 EmaMelemaso 06. června 2012, 12:48
Ted už tomu rozumím naprosto,vytknul si přesně to,co i mě samotnou napadlo a zajímalo mě,jestli to i tak vyznívá pro ostatní.Chtěla jsem ,aby to ale bylo o ní,ne o našem vztahu ,ne o tom jak ji vnímám,ale o tom jak asi ona vnímá, taky mi to přijde takový zpatlaný dohromady,asi jsem si nedokázala úplně pomoct a asi je to špatně a působí to pak nekonzistetně ,jak pravil Lukas_87.Byla to první "větší" zkušenost s focením nečeho podobného,pokusím se si tvůj názor vzít k srdci.Díky moc .
Artguy
kvalita komentáře: 0 Artguy 06. června 2012, 12:06
EmaMelemaso: zdá se mi, že na těch fotkách je přesně to, co píšeš: "...moje babička,76letá se stařeckou demencí a podezřením na Alzheimera.Babička většinou celý den kouká na televizi...". Kromě tohe "MOJE". Ja věřím, že snad každý by dokázal podobně nafotit tuhle sérii, pro mě to je série s dost velkým odstupem, subjektivně tam ale necítím váš vztah. Takže bych si vybral jednu z cest. Fotit totálně z odstupem dokument, nebo fotit vnitřní vnímání celé situace. Zatím mi to přijde na půli cesty někde mezi,což mi nedává smysl. Mně. Osobně.
EmaMelemaso
kvalita komentáře: 0 EmaMelemaso 06. června 2012, 11:56
Artguy: věděla.Mě to srozumitelný úplně není...zkus to rozvést pokud možno.. víc se vcítit ? Nevím jak to tedy lépe vyfotit,mě spíš asi vyhovuje sirovější podání a je tam právě na můj vkus moc toho ema.
Artguy
kvalita komentáře: 1 Artguy 06. června 2012, 08:35
vedela, ze ji fotis? ja bych chtěl, aby jo. takhle mi prijde, ze je proste jen objekt fotky, chtel bych, aby ona byla fotkou, aby byla i fotografem, jestli to je srozumitelny teda.
EmaMelemaso
kvalita komentáře: 0 EmaMelemaso 05. června 2012, 22:34
jsi psycholog?Psychiatr?Moc úzkou paletu příkladů...já si s důchodci povídám docela často a přijde mi,že by se dali rozdělit na dvě skupiny,ti kteří se snaží mít z života ještě požitek a na ty kteří chtějí už jen dožít.Ta první skupina mě fascinuje,dá se s nimi mnohdy filozofovat a ráda se nechávám uchvátit jejich moudrostí a krásou.Ti druzí jsou většinou mrzutí a už jakoby nečekají,že by na ně mohl být někdo příjemný a tak jsou sami takoví automaticky nepříjemní.Je pravda,že ta osamělost je častá a projevuje se právě tím,že jsou rádi,když si povídají s cizím člověkem,sami ho osloví.Nevím...pravdou je,že sama se bojím už třicítky,se z toho podělám.:bueh:
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 2 hloupy_ivan 05. června 2012, 22:23
EmaMelemaso: šťastná to žena!
kolik je lidí, tolik je podob stáří a odcházení; stáří je asi vždycky svého druhu konec, alespoň takový, jaký má každé představení a může být hrozné i šťastné, stejně jako umírání. Mám ale dojem, že přeceňuješ úlohu člověka, jedince, jeho vůle, jakkoliv já sám bych ji nerad nedocenil. Možná máš moc úzkou paletu příkladů.
EmaMelemaso
kvalita komentáře: 0 EmaMelemaso 05. června 2012, 22:11
hloupy_ivan: Ivane,díky za komentář,souhlasím,akorát s tím rozvažováním..úkolem bylo nafotit min. 10 snímků,je pravda,že by se to dalo zúžit,ale těžko už se mi teď vnímá,co jo a co ne.K té demenci... vystihl si to,ale v případě mé babičky,když si vzpomenu jak byla hysterická,psychicky labilní a ubrečená,tak ji teď vidím častěji usměvavou,v pohodě,než naopak,je ráda,že se o ni někdo stará,raději si pustí televizi než ,aby si se mnou povídala.Takže nepůjdu ti s užíváním.Stárnutí je přirozené.Duševní choroby vnímáme možná hůře jak ty fyzické,ale v případě mé babičky si myslím,že si to už moc neuvědomuje,v opačném případě,jak si popsal,je to celkem průser,ale nemyslím si,že být starý znamená konec,je na každém jak se s tím vyrovná,co pro sebe udělá,konec mi přijde,když se z lidí na stará kolena stanou sebestřední bručouni,co si jen stěžují.
hloupy_ivan
kvalita komentáře: 1 hloupy_ivan 05. června 2012, 21:03
myslím, že málo přebíráš, že dost nerozvažuješ, co ještě je nosné, smysluplné, a co jenom rozptyluje. Jinak to ale z větší části jsou slušné fotky.
Znám to až moc dobře. Většina starců si svou demenci nijak neužívá, nejstrašnější jsou lucidní chvilky, jasné nebo skoro jasné okamžiky prozření a potom taky vracející se pohromy z minula, prožívané tady a teď, stálá nejistota kde jsem, samí neznámí lidé, otřesná samota i mezi nejbližšími: jdi mi, s užíváním!
Cukvala
kvalita komentáře: 0 Cukvala 05. června 2012, 17:38
2 -
EmaMelemaso
kvalita komentáře: 0 EmaMelemaso 05. června 2012, 15:58
mikimaus: Jak pro koho,možná spíš v naší zemi je tendence si to stáří neužívat a jen naříkat na bolavý klouby.Zajímaly by mě ty fotky.Já těch fotek moc nemám,tak jsem nahodila aspoň babičku i když vím,že podobný téma už bylo zpracovaný nesčetněkrát a že tady ty emo věcičky nejsou žádná senzace...
EmaMelemaso
kvalita komentáře: 0 EmaMelemaso 05. června 2012, 15:54
Lukas_87: jo,vnímám tvůj pohled,rozumím tomu až na to,že se ti to zdá nekonzistetní,patří k tomu ještě ta 1.část,tak nevím jestli si to viděl..pakliže jo,tak by mě zajímalo jak by se to dalo podle tebe vylepšit..co vůbec nefotit atd...právě o tom jsem byla docela přesvědčená,že by to mohlo působit uceleně.
A ne :-)
KOLU
kvalita komentáře: 0 KOLU 05. června 2012, 15:28
je to nekonzistentní, působí to voyeursky a zároveň pateticky, a to hnědý tónování je taky nahovno.
mikimaus
kvalita komentáře: 1 mikimaus 05. června 2012, 14:02
prvni serie se mi libila více-cela ta serie se mi zdala pozitivnejsi, zabavnejsi i lip odfocena...ja mam podobne fotky babicky jako tyhle, ale nikde sem je neukazal...stari je hrozna vec...
slakinglizard
kvalita komentáře: 0 slakinglizard 05. června 2012, 13:33
3 -
nestcanz
kvalita komentáře: 0 nestcanz 05. června 2012, 13:27
2 -
FASfoto
kvalita komentáře: 0 FASfoto 05. června 2012, 13:19
1.5 -
EmaMelemaso
kvalita komentáře: 0 EmaMelemaso 05. června 2012, 12:23
fákt jo ? Díky :-) .Jo,moje babička,76letá se stařeckou demencí a podezřením na Alzheimera.Babička většinou celý den kouká na televizi,díky které rozvíjí své až neuvěřitelně paranoidní představy,jí,spí a tak pořád dokola,nemá to vyznít tragicky,jde jen o zobrazení jejího světa,který se mi jeví možná bezstarostnější a pro ni veselejší než před lety ..
Adelaide
kvalita komentáře: 1 Adelaide 05. června 2012, 12:09
1.5 Emotivní jako prase! Asi bych se poskládala. Tvoje babička?
HumanART
Body od neregistrovaných