Jde to Dobré Wow!
Do světla... - Fotografie - DAx
DAx

DAx

Dušan Axmann
  • 9.4 bodů
  • 24 komentářů
  • 6 hodnocení
  • 1 hodnocení neregistrovanými
  • 30. května 2011, 09:39
  • 2505 zobrazení
  • 0 oblíbené

Do světla...

Fotografie > Momentka / Město

Použitá techhnika, software

NIKON D3000
Pro přidání komentáře se přihlaste.
DAx
kvalita komentáře: 0 DAx 31. května 2011, 09:25
hypnogen: Rozhodně nevzdávat nic! Každej si neseme svůj pohled na věc, své zkušenosti, každý má jiný oko... Mám např. kamarády fotografy popeláře, zelináře - neměli by snad kvůli tomu svému povolání fotit? To v žádném případě. Jde mi jen o to, že fotografování je stejně jako obdobné tvořivé činnosti záležitostí jedince, jeho individuality, amatér-neamatér. Hájím sebe a své věci, které Vám evidentně do oka nepadly... Každému co jeho jest. Jen je bláhové se domnívat, že se tímto humbukem změním. :mrk: A prosím TYKAT!

janick: Opravdu nemám pocit, že by se fotografie právě tady nějak moc lišily právě od fotoserverů (potažmo i současných fotočasopisů): dobrá, je tu méně kytiček, kočiček, pejsků a dětí (což je pozitivum) - co tu považuji za ještě větší klad je to, že to tu ještě evidentně neumřelo, že se občas diskutuje (respektive jsou psány názory diváků) a nedávaj se jen "palce". Bohužel ale jsem se pro sebe pořád nedočetl nic přínosného, jen málo se tu píše k věci - rozhodně se budu 100x radši bavit o kompozici, barvách a tématech svých i Vašich fotografií, než číst "obehrané, banální"... To mě rozhodně neposune. Asi jsem příliš dlouho žil mezi "pochlebovačskýma fotopakama", od kterých jsem kritiku čekat nemohl...
Tak fajn, popojedem. :ja: Problém je v tom, že se opírat do cizích věcí moc neumím. Ale zkusím to. Díky za tenhle bezva štěkot! :jo:
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 31. května 2011, 07:53
DAx: A keby ste mali na oplátku chuť oprieť sa do mojej tvorby, tak to prosím urobte pod konkrétnymi fotkami, budem rád.
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 0 Nezn.uživatel 31. května 2011, 07:40
DAx: Vaša logika je dosť zvláštna, to, že nechválim Vaše banálne a tuctové fotky ešte neznamená, že vediem smutný život. :tam: Diskusie pod Vašimi fotkami hovoria iba o jednom - že sú tu ešte ľudia, ktorí majú na fotografiu vyššie nároky ako Vy, fotografia nie je pre nich iba pekné zobrazenie práve videnej skutočnosti. Nechápem, prečo sa tomu toľko čudujete. Vaše fotky sú celkom dobrou vzorkou súčasnej amatérskej fotografie z masových fotoserverov – neustále opakovanie typických, obľúbených a podobných motívov bez akejkoľvek originality a bez akéhokoľvek autorského prínosu a pridanej hodnoty.
A čo sa týka spomenutého výberu z Photoextractu, Pavla Kozdasa si pamätám aj odtiaľto, aj pod jeho fotkami sa niekedy odohrávali zaujímavé diskusie. :kuk:
hypnogen
kvalita komentáře: 0 hypnogen 31. května 2011, 07:29
DAx: takže podle Vás už to mám hned na začátku raději zabalit? vzdát se? uznat, že jsem totální průměr a že na víc nemám? nene, tohle není můj přístup, takhle jsem možná nebyl vychovaný nebo tak něco. netajím se tím, že jsem obyčejný zemědělec a fotograf začátečník, ale zatím mám chuť se někam posouvat. a k tomu potřebuju jak spolubojovníky, tak i soupeře - nebo spíše oponenty - ti mě vždy dokážou posunout daleko efektivněji než poplacávači po ramenech.
Btw. to, že někdo dělá něco dlouho neznamená, že to nedělá blbě... (tím nemyslím jen fotografii).
A i amatér (jako jsem já) může někmou zkušenému (jako jste Vy) poskytnout užitečnou refleksi (i když to třeba nezní příjemně).
DAx
kvalita komentáře: 0 DAx 31. května 2011, 01:42
S_H: Snažím se fotografovat od svých sedmi let, to jest dost dlouho. Za tu dobu jsem pochopil jen jedno - nikdy to nebudu dost umět, ale nikdy mě to nepřestane bavit. Jsem člověk, co s sebou tahá denně foťák. Neberu se vážně, fotografování je pro mě koníčkem - nehledám poselství, přesahy, ideu - tohle vše dokážou do své tvorby dostat jen ti jedineční, nikoliv já - pokud to tam hledáte, marníte svůj život...
Fotím co se mi líbí, co mi právě padne do oko, zkouším.
Co očekávám od vystavování tady? A výš, že ani nevím?
Prostě je to pro mě další hřiště a možná tu objevím další spoluhráče a soupeře (ty daleko dřív :mrk: ).
Jediné co zjišťuji je to, že je tu hodně teoretiků - nakoukáno, načteno ... no a dál, pánové?
Co napsat k této fotografii samé - připadá mě dost potrhlé číst, že jsem byl "neúčasten výjevu" - a kde jsem tedy asi byl? Z Tvého zdejšího portfolia si jen stěží udělám obrázek o tom, co Tě rozehřeje. Zamýšlet se teď krátce můžu jedině nad tím, co mě Tvůj lament dal a odpovím si rychle a věcně: Děkuji, ale nic! :hi:
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 31. května 2011, 01:28
A k fotce — hodná do topu na PhotoExtract či jiný podobný servr. :tam:

Mě tohle neoslovuje.
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 31. května 2011, 01:27
DAx: hehe, další co kolem sebe fackuje ostatní svym věkem :che:
malinovka
kvalita komentáře: 0 malinovka 31. května 2011, 01:26
DAx: A někomu zase stačí málo ke štěstí. :tam:
S_H
kvalita komentáře: 0 S_H 31. května 2011, 00:54
DAx: DAx: strašlivej alibismus:)...ale pravda je, že pokud ti to takhle stačí, tak je to naprosto v pořádku, jen si nejsem jistej co očekáváš od vystavování podobnejch děl a taky si myslím, že tenhle přístup tak uplně nekoresponduje s tématy, který zobrazuješ, z vetšiny tvejch děl je patrná snaha o určitou ideu a většinou to nakonec vyzní spíše banálně a uměle, nejistě. A tvářit se nakonec, že je ti to vlastně jedno, protože všechno už tu jednou bylo, mi připadá přinejmenším jako strkání hlavy do písku před faktem, že to prostě neni ideální cesta...
Fotka samotná mi připadá nudná, stál jsi daleko a byl jsi neúčasten výjevu, takový fotky mě obvykle nechávají chladným, přejdu je bez povšimnutí, ovšem v tomhle případě se nabízí reakce, pro případ, že bys měl ochotu se nad tím v tomhle smyslu zamyslet:)
DAx
kvalita komentáře: 0 DAx 31. května 2011, 00:01
hypnogen: ...ten můj povzdech (útrpný úsměv) byl vyjádřením toho, jak Vám "závidím" Vaši sebejistotu. V názorech na ostatní, v jistotě že děláte vše správně, že jste zosobnění progrese - úplně vidím svou dvacetiletou dceru!
Hlavně ať Vám ta jasnozřivost dlouho vydrží a co nejmíň havárií... :mrk:
hypnogen
kvalita komentáře: 0 hypnogen 30. května 2011, 22:17
DAx: ... v současném kontekstu samozřejmě.

např. když bys byl levičák v čssr před 30ti lety, tak jsi konform jak cyp, ale v dnešní době se stáváš jako komunista zrcadlem mainstreamové společnosti... všechno jednou bylo a zase bude, jen je třeba vystihnout, kdy to bude, kdy to dělat, z čeho se poučit, co si vzít z toho, co bylo, dobrého, jak to posunout někam jinam apod.

moc však nevím, jak to souvisí s mládím... třeba i starý člověk může být kreativní!
DAx
kvalita komentáře: 0 DAx 30. května 2011, 22:10
hypnogen: Ach to mládí! :jo:
hypnogen
kvalita komentáře: 0 hypnogen 30. května 2011, 22:09
DAx: jo
DAx
kvalita komentáře: 0 DAx 30. května 2011, 21:53
hypnogen: Jojo, naprostá pravda - jsem si toho vědom. Kdybych ale začal přemýšlet takhle, tak už nevyfotím ani jedinou fotku...
Fotografování je už víc než půlstoletí "uměním mas" a všichni už pěkných pár let fotí (více-méně) pořád to stejné.
Kupodivu si ale někteří stále myslí, že se jim daří dělat naprosto osobitá díla a něco tím někomu přináší - máš snad pocit, že jsou Tvé fotky jsou jiné? :mrk:
hypnogen
kvalita komentáře: 0 hypnogen 30. května 2011, 20:31
na mlj vkus hrozně banální fotka
jakože "něco tam je", ale jako celek je to imho k níčemu
DAx
kvalita komentáře: 0 DAx 30. května 2011, 17:26
petrkell: Díky, pane!
StefanVaclav: Stín patří opravdu soše a sice jednomu z bratří Mrštíků (teď ale nevím kterému z toho sousoší :hua: ) Děkuji!
Zaba: mornos: nabelekm: Taktéž díky za zastavení! :mrk:
Zaba
kvalita komentáře: 0 Zaba 30. května 2011, 16:18
1 -
mornos
kvalita komentáře: 0 mornos 30. května 2011, 15:07
1 pěkný, pěkný
nabelekm
kvalita komentáře: 1 nabelekm 30. května 2011, 14:49
1.5 :love:
StefanVaclav
kvalita komentáře: 0 StefanVaclav 30. května 2011, 13:29
0.5 mne to celkem baví. Trochu kazí druhý stín, ale zas nevím kde to bylo foceno (možná je to socha)
petrkell
kvalita komentáře: 0 petrkell 30. května 2011, 13:24
3 Kvalitní momentka
DAx
kvalita komentáře: -1 DAx 30. května 2011, 11:08
janick: Možná nejen Váš názor a nebudu Vám ho vyvracet - já jsem na ni ale celkem hrdý ... A nejen kvůli například tomuto - http://www.photoextract.com/cs/clanky/837.html.
Jsem zvědav, jak Vás tento způsob komentování bude dlouho bavit. Asi vedete velmi smutný život...
Nezn.uživatel
kvalita komentáře: 2 Nezn.uživatel 30. května 2011, 10:40
klasická, obohraná, banálna tienovka, navyse nie celkom dobre zvolený formát na výsku, je tam zbytocne vela prázdneho hluchého priestoru.
DAx
kvalita komentáře: -1 DAx 30. května 2011, 10:26
me_and_brian: Z očí do očí to má vždy své kouzlo, taky to mám radši, je to občas i určité dobrodružství (zvlášť třeba místním "ghettu" :-) - ale tady šlo opravdu o to místo, kudy se prochází ze stínu do světla. Navíc ta dáma měla kabát i klobouk z jakéhosi filcu, takže se jí na hranách krásně rozzářil ... Do protisměru těch pár minut co tam bylo světlo nikdo nešel a mám prostě pocit, že ta dáma stála za to...
Díky za pár slov!
me_and_brian
kvalita komentáře: -1 me_and_brian 30. května 2011, 10:12
urcite jsem to delal taky;
ale ty zabery do zad;
no, neni to zrovna vono.

ale musim priznat, ze tady to docela sedi.
Michal-Tejmar
kvalita komentáře: 0 Michal-Tejmar 30. května 2011, 09:43
2 -
HumanART
Body od neregistrovaných