Jde to Dobré Wow!
NegEntropa - Fotografie - fikacek
fikacek

fikacek

Jan Fikáček
  • 0.4 bodů
  • 31 komentářů
  • 0 hodnocení
  • 1 hodnocení neregistrovanými
  • 31. ledna 2009, 06:43
  • 3285 zobrazení
  • 0 oblíbené

NegEntropa

Fotografie > HDR / Barevnost / Produktová

Informace, poznámkyZobrazit dílo na samostatné stránce

Černý má dobré nápady, ale nejsem si jist, jestli zvolil správně název svého díla: Entropa. Ať je to jak chce, rozmanitost zemí, které dílo zobrazuje, vyjadřuje negentropie, tedy míra informace.

Použitá techhnika, software

Nikon D200, Nikkor 18-200 mm VR 3,5-5,6
Pro přidání komentáře se přihlaste.
petasonic
kvalita komentáře: 0 petasonic 18. května 2009, 21:18
fikacek: Fikacek foti Cernyho :che: pobavilo to je trefa do cernyho!:jo:
fikacek
kvalita komentáře: 0 fikacek 18. května 2009, 21:15
No, umělec moc není, ale showmen je velkmi dobrý. Umí prodat i úplnou sračku, i když se mu občas něco i povede náramně. To ale zřídka.
Venkov
kvalita komentáře: 0 Venkov 10. května 2009, 13:41
Tyet: môžem to hovoriť kedy chcem .)
a vráť mi vláčik :che:
Tyet
kvalita komentáře: 0 Tyet 10. května 2009, 13:19
Venkov: docela zírám, mám dojem, že kdyby si tenhle výlev Černý přečetl, docela by se bavil :) Mám dojem, že všichni znají jeho věci, každý o něm slyšel, něco má prostě horší něco lepší, jako každý. Až budeš mít po světě tolik výstav a tolik realizovaných věcí, pak můžeš prohlašovat, že je někdo třetiřadý člověk (vlastně ani potom ne).
fikacek
kvalita komentáře: 0 fikacek 01. února 2009, 08:20
2 Marcano: Díky za zajímavou informaci. Takovejch nápadů mám ve svém poznámníčku zapsány desítky, jen furt zatím chybí motivace + čas je realizovat. Prostě fotka je pro mě v tuto chvíli jen snadný a levný relax.
fikacek
kvalita komentáře: 0 fikacek 31. ledna 2009, 18:48
2 Venkov: No, pro mě je to srozumitelné. Ale nějak to není můj obor, tak to nechám na jiných, ať to s Tebou proberou.
Venkov
kvalita komentáře: 0 Venkov 31. ledna 2009, 18:48
niekto by mohol namietnuť, že mnoho myšlienok pochádza práve z excesov podobného typu, aj nepriamo. Lenže to sa dialo doteraz a ďalej to už nemá zmysel. Postmodernizmus ukončil výber prvkov z ktorých možno vychádzať a je hlúpe v tom ďalej pokračovať ďalšou zúfalou tvorbou ktorá bude len opakovaním minulosti.
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 31. ledna 2009, 18:46
jaaaj koukam ze to nedopsalo co jsem myslel tim Ucitelka je .... no at si kazdej domysli sam
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 31. ledna 2009, 18:45
premejslel jsem nad timhle dilem Entropa a nakonec mi pripada, ze je to podobny umeni jako napsat na skolni zachod "Ucitelka Novotna je "...min by mi vadilo, kdyby tam Cechy byly znazorneny napriklad rozkradeny nebo Rudý Cechy nebo vsude cigosi nebo tak něco..to by aspon vypadalo, ze si umime delat srandu i sami ze sebe...nevim jestli nejaky Klausovy vyroky nas treba zesmesnujou vic nez onanujici fotbalisti nebo Nemecko znazorneny hakovym krizem+cislem 18 (dle abecedy anicialy A.H.)+autor nejakej fasista...:bueh:
Venkov
kvalita komentáře: 1 Venkov 31. ledna 2009, 18:43
fikacek: mne je jedno že rezignuje na estetiku, mne vadí, keď niekto nemá úctu k priestoru. Už len kvôli tomu že je to ďalší človek čo dýcha vzduch by si ten priestor mal vážiť, to je predpoklad vyvedený len z existencie.
Druhý predpoklad vychádza z toho, že umelec by si mal ešte viac uvedomovať úctu k priestoru, pretože ak je skutočne umelcom, tak jeho potenciál je potenciálom prírody, to znamená, že z hľadiska tvorby vychádza z nej nie formou, ale práve tvorivým potenciálom ktorý má svoj systém a obsadí priestor len vtedy ak je to prirodzené vzhľadom na ostatné prvky v tomto systéme. To je profesionálny umelec.
Lenže aby ľudia došli k takému jednoduchému poznaniu, keď väčšina z nich nemá o umení žiadnu páru (čo je divné, pretože to čo má obyčajný človek spoločné s umelcom je práve to, že tiež vychádza z prírody, ale dokáže len konzumovať, nie produkovať), bude treba ešte jeden vývojový stupeň čím sa dovŕši postmodernizmus a začne sa nová doba, v ktorej ľudia definitívne zužitkujú znalosti nadobudnuté z doterajšieho vývinu, ktorý sa skončil práve postmodernizmom, bude to, ehm povedzme, doba archetypov.
Chystám sa o tom napísať článok kde to bude zrozumiteľnejšie štylizované.
Sofa
kvalita komentáře: 0 Sofa 31. ledna 2009, 18:37
Venkov: obdivuji tvé nezmírné sebevědomí už delší dobu :wau: Doufám, že jsi poslední poznámku nemyslel vážně...
fikacek
kvalita komentáře: 0 fikacek 31. ledna 2009, 18:35
2 Venkov: V každém případě mi vadí, že většinou totálně rezignuje na jakoukoliv estetiku. Ale občas se mu povede skvělá zkratka.
slakinglizard
kvalita komentáře: 0 slakinglizard 31. ledna 2009, 18:32
Venkov: s tou reklamou možná souhlasim..
ale jinak jsem naivní oběť nejspíš, nemůžu si pomoct a vůbec mi to žíle netrhá
fikacek
kvalita komentáře: 0 fikacek 31. ledna 2009, 18:31
2 Lukas_87: Možná to tak autor nezamýšlel, ale dle mýho ta rozmanitost je jak vyšitá. Každá země je tam prezentována velmi odlišně, má jiný problém, nebo jinou charakteristiku.
Venkov
kvalita komentáře: 0 Venkov 31. ledna 2009, 18:27
sl.lizard: nie sú to dobré nápady, ako vravím, je to treťotriedny človek. To je asi tak že niekomu ukážu kocku a on si začne myslieť že je to dobrý nápad.
Niektoré veci predstavujú také vákuum že začnú naivných ľudí priťahovať.

Ľudia čo produkujú takéto blbosti by mali pracovať v reklamných agentúrach, netreba im dávať príliš veľký hrniec, pretože všetko čo urobia je, že nad ním budú masturbovať. Malý kastrol im na to stačí. Alebo aj vreckovka.
Až na tejto fotke som si uvedomil aké je to veľké, demencia proste, namiesto toho aby sa dávali peniaze schopným umelcom príde tento kokot a zavesí tam svoju použitú vreckovku 500 x zväčšenú.
slakinglizard
kvalita komentáře: 0 slakinglizard 31. ledna 2009, 18:22
Venkov: mně prostě přindou státy v platu jako stavebnice dobrej nápad.
nebo ten visící člověk z baráku, prostě pecka podle mě
Venkov
kvalita komentáře: 0 Venkov 31. ledna 2009, 18:11
Venkov
kvalita komentáře: 0 Venkov 31. ledna 2009, 18:10
ide o to že je to jednoducho pičovina s ktorou by sa umelec nezaoberal a ani nepomýšľaľ na také uzurpovanie priestoru. To sa môže stať snáď len v postmodernom bordeli. V budúcnosti budú ľudia čo robia takéto blbosti filtrovaný cez systém a pôjdu svoju prácu robiť niekam kam patria a neobťažovať zbytočne priestor.
Honzii
kvalita komentáře: 0 Honzii 31. ledna 2009, 17:19
loocas:
no u Černého se to asi jako záměr docela brát dalo, on rád vyvolává rozruch kolem svých prací :) a tady se mu to povedlo teda dobře
loocas
kvalita komentáře: 0 loocas 31. ledna 2009, 16:15
Honzii: Aha... no, ale i tohle by se dalo brat jako "umelcuv zamer" ne? :) Inu, kde je hranice umeni a kde uz cista vypocitavost nebo lidska blbost...? ;)

Kazdopadne supr, misto, aby se resily zasadni veci, tak se furt omyla tahle picovina. Uzasna maskarada pro nase i evropsky politiky!
slakinglizard
kvalita komentáře: 0 slakinglizard 31. ledna 2009, 15:26
ted jsem na nej koukal co delka..a nahodou me ty jeho veci strasne bavi:tlesk:
rozalii
kvalita komentáře: 0 rozalii 31. ledna 2009, 15:22
Honzii: je to spíš smutný...:che:
Honzii
kvalita komentáře: 0 Honzii 31. ledna 2009, 15:15
rozalii:
no právě, i to mě na tom baví.. co se v Evropě nejvíc řeší.. tahle ptákovina :)
rozalii
kvalita komentáře: 0 rozalii 31. ledna 2009, 15:13
Honzii: mě už to spíš neba...pořád se to jen omýlá a omýlá...jak mlýnský šutry...
Honzii
kvalita komentáře: 0 Honzii 31. ledna 2009, 15:12
loocas:
Černý slíbil, že Entropa se bude skládat z děl umělců jednotlivých členských zemi, nakonec ale všechno udělal se svojí partou sám a vytvořili falešné identity umělců, což prasklo, když Bulhaři začali pátrat po autorovi toho jejich záchodku :D Podle mě to je skvělá věc, ať o tom všem čtu cokoliv, pořád se bavím :D
loocas
kvalita komentáře: 0 loocas 31. ledna 2009, 15:05
Marcano: Jak to je s tim podvodem? Nejak tuhle "aferu" moc nesleduju, ale kam se kouknu, tam vidim "podvod" atp... Jinak mi prijde skutecne debilni, jak se tim vsichni strasne zabejvaj, dementi z Bulharska se muzou posrat, jelikoz se Cerny presne trefil do bolavyho. Fakt, demence tenhle cirkus kolem. Ale na druhou stranu to splnilo ucel dokonale. Nekdo se pobavil, nekoho to nezajima, nekoho to totalne nasralo a nekdo by Cernyho nejradsi kastroval = umeni jak se patri! :)

Jinak foto fine, jako vzdy fikacku ;)
Marcano
kvalita komentáře: 0 Marcano 31. ledna 2009, 14:10
..trochu jsem čekal kdy se to objeví v HDR, když jsem přestal doufat, hups a je to tu:che: jako forma mi dílo přijde pěkné, vystavené v čechách, všichni se zasmějem..nicméně na mezinárodní úrovni bych spíše volil diplomacii. Ještě k tomu podvod 2 melouny, kdokoliv jinej by šel za to do vězení za mnohem menší částku, právo platí pro každého. Rozhodně jsme to Evropě osladili to jo.. no a třeba srdce na hradě bylo také fajn. Přesně ukazovalo jak to v Čechách panuje.. siceu mistra neuvědoměle, ale pravdivě, stejně jako s tímhle . Jinak fotka stejná, žádný pokrok po tolika letech vystavování na internetu.. Na tuhle fotku jsem si vzpoměl že se mi docela líbila, ta je trochu tvořivá ne?:kuk:
http://www.photopost.cz/pp5free/foto.php?id=105795&ord=1&kat=0&aut=1435
ilmb
kvalita komentáře: 0 ilmb 31. ledna 2009, 14:04
kdyby to nebyl "produkt" řeknu nejhezči fotka toho všeho, ale takhle mi to nepřijde ani trošku jako produktová fotka
fikacek
kvalita komentáře: 0 fikacek 31. ledna 2009, 13:15
No, nejsem až takový příznivec Černého, a většinu jeho děl považuju za hovadiny, ale jeho sv. Václav na břiše koně mi přijde geniální, a jeho Metalmorphosis je taky moc pěkná.
Venkov
kvalita komentáře: 0 Venkov 31. ledna 2009, 12:13
černý je treťotriedny humorista
HumanART
Body od neregistrovaných