Téma | Budoucnost fotografie v 21.století

Fórum > Fotografie > Budoucnost fotografie v 21.století
Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 23. září 2013, 12:30
CRAZY-Ivan: já sem taky uvažoval o WP, ale nakonec mám androida, tenkrát rozhodla cena...iOS a apple moc rád nemám, nefandim jim i přesto, že je možná "nejlepší"..já mám android, ale vadí mi na něm, že není moc optimalizovatelnej a po roce používání mám problémy s pamětí a výkonem telefonu..jinak googlu fandim a WP taky :)
CRAZY-Ivan
kvalita komentáře: 0 CRAZY-Ivan 23. září 2013, 12:19
mikimaus: tak neni tajemství, ze já Windows Phone fandim a mam už druhy telefon s nima :) Takze doufam, ze stále budou ukusovat víc a víc, už teď maj nekde větší market share než třeba iOS :)
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 23. září 2013, 09:41
CRAZY-Ivan: tak to je dobre, ze to jde...
jj za 8 je to fér cena a fotit s mobilem je jednodussi nez tahat navic kompakt :)..sem zvedavej, kam se celkove nokia a windows posune, kdyz ted nokii koupil microsoft :)...
CRAZY-Ivan
kvalita komentáře: 0 CRAZY-Ivan 22. září 2013, 13:32
Jako v momentě, kdy ten telefon bude stát 8 000, stejně jako teď stojí její předchůdce Lumia 920 8000, tak je to boží věc. Já osobně mam windows phone rád, tak se na ní moc těšim :)
CRAZY-Ivan
kvalita komentáře: 1 CRAZY-Ivan 22. září 2013, 13:29
mikimaus: tak zrcadlovce se to samozřejmě nevyrovná, ale na cesty je super - třeba ta stabilizace (která fakt funguje - mám starší lumii 920), ta je boží i natáčení videa třeba :)

jinak EV a nastavení - to tam je a poměrně dobré - Nokia udělala na focení vlastní aplikaci Nokia Pro Cam, kde můžeš nastavovat víceméně vše potřebné manuálně a jednoduše na obrazovce.
Doporučuju celé video dole :)

S rozlišením:
vyfotí v plném rozlišení (neni to přesně 41mpix - dle nastaveného poměru stran) a buď nastavíš ať downsampluje na 5mpix, nebo nechá původní plus downsampluje, nebo jenom plné rozlišení a určitě jenom jpegy

a zrovna dnes vyšla recenze:
http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-lumia-1020-41-kralovnou-jsem-ja-recenze/sc-3-a-1324788/default.aspx

mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 22. září 2013, 09:40
CRAZY-Ivan: koukal jsem na ukázkový fotky a kvalita fakt dobrá, myslim že kompakt nahradí :)..
pokud bych měl vyfocené něco, co se mi hodí světelně nebo kompozičně, tak bych to do montáže použil, ale do projektu bych se pustil raději se zrcadlovkou :)..
nečetl jsem žádné parametry, ale dá se na lumii snížit/zvýšit ev, třeba když člověk fotí v protisvětle?..snímá to do 40mpx a potom interpoluje do mensiho rozliseni?..předpokládám, že to ukládá jen do jpg...
CRAZY-Ivan
kvalita komentáře: 0 CRAZY-Ivan 22. září 2013, 03:37
mikimaus: to souhlas, kolikrát si člověk řiká z promo videí jaká to je bomba a ono prd :)))

jinak teda nevim jestli to sem patří, ale jak se vám líbí Nokia Lumia 1020 a způsob jakym nokia jede tenhle fotomobil? Alá 40mpix a pak s tim manipulujeme - ono fotky z toho lezou fakt nádherný
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 11. září 2013, 10:23
CRAZY-Ivan: jo, vypada to paradne..akorat je otazka, jak to bude fungovat ve skutecnosti, ve videich vzdycky vse vypada lehky, jednoduchy a funkcni a skutecnost je pak nekdy uplne jinde :)...
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 11. září 2013, 10:18
hanuman: to se bat nemusis :), prece jen je to ve 3D svete dost omezeny a defacto nic moc noveho..vlastne uz neco takovyho existuje, napr. v google sketchup jde podobne namapovat jakoukoliv budovu z google mapy do 3D :)

Tento příspěvek byl 11.09.2013 v 10:25 upravován.
hanuman
kvalita komentáře: 0 hanuman 10. září 2013, 21:49
mikimaus: zajimavy..asi budu zachvili bez prace :) mene takovych programu :D

Tento příspěvek byl 10.09.2013 v 21:49 upravován.
CRAZY-Ivan
kvalita komentáře: 0 CRAZY-Ivan 10. září 2013, 18:29
mikimaus: docela čumim, díky tomu videu vypadá vše tak jednoduše, skoro jako by 3D modelování bylo otázkou pár kliků :)
mikimaus
kvalita komentáře: 3 mikimaus 10. září 2013, 09:49
zajimavej soft
#t=97
CRAZY-Ivan
kvalita komentáře: 0 CRAZY-Ivan 22. srpna 2013, 12:58
crazyhorse42: ad to HDR, to už dneska normálně stáhneš do telefonu jako aplikaci, a nemyslim tim takové ty fake HDR, ale že ti udělá tři expozice :)

snad i nějaké zrcadla to už umí
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 21. srpna 2013, 22:52
crazyhorse42: vzhledem k tomu, že se dnes operační systém cpe už i do hodinek, tak se nevyhne ani digitálním zrcadlovkám a do 5 let se něco objeví na google play :))
crazyhorse42
kvalita komentáře: 0 crazyhorse42 21. srpna 2013, 22:37
mikimaus: jj používám photomatix v počítači. Blbí je že jak to dopadne se dozvíš až doma u komplu. Bylo by fajn prostě postavit foťák na stativ, máčknout a v náhledu vidět jak vypadá finální fotka sloučená třeba z devíti, po tone mapingu atp. Udělal sem takhle dost fotek který za tu práci vůbec nestáli, prostě předpokládám že to bude vypadat dobře až to spojim ale nakonec je to hnusný, třeba kvůli nějaký textuře která strašně vyleze(klasicky chlupy)
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 21. srpna 2013, 22:32
crazyhorse42: tak to je velka pecka :))..rikal jsem si uz driv, jestli nekdy bude 3D fotka a vypada to teda, ze na tom pracujou :)...vím, že exituji ruzny 3D skenry, ale to je moc slozita a draha zalezitost :)...
a co myslíš tím HDR?..myslíš aplikaci/plugin, který zpracovává více exponovaných fotek přímo ve fotaku? myslím, že něco takového existuje...viděl jsem snad i nějakou aplikaci na ios/android..
crazyhorse42
kvalita komentáře: 0 crazyhorse42 21. srpna 2013, 21:21

Já už nevim kde sem to našel, tak doufám že né tady na HA.
Jinak já čekám nato kdy někdo vyrobý foťák kterej z fotek nastřílenejch přez bracketing sloučí HDR rovnou ve foťáku a ukáže náhled. Možná to už existuje protože to je věc jen softwaru a výkonu procesoru ale neviděl sem to.
CRAZY-Ivan
kvalita komentáře: 1 CRAZY-Ivan 20. srpna 2013, 19:04
mikimaus: Jo, přesně to jsem myslel... nedávno se spekulovalo o tom, že nějakej výrobce mobilů to dá už i do telefonu :)
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 20. srpna 2013, 17:53
viděl jsem flashový video s objektivem google street view
ale nemůžu najít ten odkaz..jediný co jsem našel je tohle
http://www.cornflex.org/files/video3d/videos/new_york.flv
...ale někde to bylo promítnutý a nalepený na kouli, 3D video panorama..ale nevím už kde

no ale udělat jenom takovou fotku bych si chtěl taky zkusit :)))
mikimaus
kvalita komentáře: 0 mikimaus 20. srpna 2013, 15:41
new © 2006 - 2020 HumanART.cz - všechna práva vyhrazena | kontakt | reklama | podmínky | informace o HumanARTu | design & code by expectum.cz & ryz.cz