Články

Články - Photoshop CS5 v praxi 9   12

Photoshop CS5 v praxi

Články > 2D Grafika / Software / Tutorial

Právě zkouším nový Photoshop CS5, tak jsem při té příležitosti dal dohromady video tutoriál. Podívejte se, jak se dá s novými nástroji Photoshopu během 5 minut přetvořit běžná fotka.

Články - Štylizácia a umenie 0   9

Štylizácia a umenie

Články > Tutorial

štylizácia, gýče a ženské telo

Články - Efekt Skleněná hvězda 0   1

Efekt Skleněná hvězda

Články > Tutorial

Tento návod slouží jako ukázka "glassy" efektu. Je určen pro Il, ale použít jde i v PS a ostatnich programech ;) Protože se jedná o efekt určený pro ikony je potřeba výsledný obrázek zmenšit, či pracovat s 600% zoomem :)

Články - 3D Fence Tutorial 0   1

3D Fence Tutorial

Články > Tutorial

Návod na vyrobení Hi-Res plotu v cinemě 4D.

Články - Ohnivý text 1   9

Ohnivý text

Články > Tutorial

Menší návod na efekt ohnivého textu. Je to muj starší překlad, tak omluvte případne chyby.

Články - Převod barevné fotografie na černobílou 1   10

Převod barevné fotografie na černobílou

Články > Tutorial

Určitě všichni víte, že převod fotografie do BW (black and white) není až tak snadnou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Aby výsledek za něco stál, těžko nás asi uspokojí převod do stupňů šedi (Image/Obraz > Mode/Režim > Grayscale/Stupně šedi) nebo klasická desaturace pomocí Command/Ctrl+Shift+U. I když samozřejmě nepopírám, že může nastat situace, kdy tyto takřka primitivní postupy mohou stačit.
Mnohem lepší metodou už je např. použití Channel Mixeru, ale ani tímto profláknutým postupem se dnes nebudeme zabývat. Ale teď už k samotné podstatě dnešního článku…

Články - Cinema 4D - Smoke Twirl 1   4

Cinema 4D - Smoke Twirl

Články > Tutorial

Docela jednoduchý, pro render sice trochu nepraktický (náročný), návod na vytvoření smoke twirlu (pardon za ten anglický název, ale český ekvivalent mě nenapadl).

Články - Cinema 4D - Grass Tutorial 1   7

Cinema 4D - Grass Tutorial

Články > Tutorial

Pokud chcete vytvořit realisticky vzhlížející trávu, moc možností nemáte. První je XFrog, ten ale není zdarma takže tahle možnost odpadá, další je pak Hair Department u nějž není výsledek taky nejlepší. Tráva se dá ale udělat velice jednoduše...

/1