Články

Články - Zlaté šperky přímo od chrostíků 7   1

Zlaté šperky přímo od chrostíků

Články > Inspirace / Ostatní / Nej Díla

Využívání veškerého dostupného materiálu pro splynutí s okolním prostředím je typické pro většinu mořských živočichů. Například kraby si během několika hodin dokážou na svých zádech vytvořit neuvěřitelný pestrobarevný koberec. Co se ale stane, když přenecháme těmto a podobným živočichům práci profesionálních zlatníků? Na tuto otázku nám odpověděl francouzský umělec Hubert Duprat.

Články - Symbolika mrtvých 2   6

Symbolika mrtvých

Články > Výtvarné umění / Fotografie / Ostatní

Tetování je jedním z nejstarších možných lidských vyjádření a označení, způsob neverbální komunikace a především vymezení a zařazení jedinců do určutých skupin, přístupů a vyznání. Vytetované symboly nesly zvěsti o postavení, náboženství, bezúhonnosti a váženosti jeho nositele. V dnešní době a především v současné společnosti se význam tohoto druhu označení proměnil často pouze v módní záležitost či osobní vyznání, nicméně i dnes můžeme najít u skupin či kultur stejné zanícení jako v dávných dobách.

Články - Olej nebo čokoláda? 2   1

Olej nebo čokoláda?

Články > Inspirace / Plastika / Ostatní

Čokoláda, bonbony, karamel...sladké zkrátka neurazí! Na každého z nás občas přijdou chutě a není špatné mít vždy po ruce něco sladkého k zakousnutí. Není se tedy čemu divit, že cukroví se skvělou chutí a navíc originálním designem je dárek, který potěší malé i velké.

Články - Není maso jako maso 3   5

Není maso jako maso

Články > Reklamní / Ostatní

20. Března dopoledne, Španělsko. Do ulic se opírá jarní slunko, jehož paprsky pomalu začínají hřát. Na náměstí v Barceloně, před hlavním vchodem do světoznámé katedrály, začíná houstnout vzduch. Na chladné zemi leží velké plastové misky, v nichž, pod zapařenou průhlednou fólií, nehybně leží nahá krvavá těla žen. Jak by si mnozí mohli na první pohled myslet, nejedná se o dílo vyšinutého sériového vraha.

Články - Shake! 1   2

Shake!

Články > Fotografie / Ostatní

Divoké kousky našich čtyřnohých mazlíčků jsou pro mnoho lidí milým a zábavným rozveselením. Zaujmou nejen bizarní povely všeho druhu, ale především bezděčné a běžné úkony prováděné se svéráznou grácií jednotlivých ras. Pokud si v psím životě také tak libujete, tato kniha je něco pro vás!

Články - Lidé z maringotek 2   0

Lidé z maringotek

Články > Inspirace / Ostatní

K již započatému seriálu o alternativních přístupech k bydlení a žití bych ještě ráda připojila jeden velmi důležitý a neopomenutelný druh svérázného pojetí tohoto fenoménu. Na mysli mám dřevěné a plechovémaringotky,jejichž vzezření často dokáže vykouzlit úsměv na rtech nejen malému dítěti.

Články - Domy a stromy 2   2

Domy a stromy

Články > Inspirace / Ostatní

Strom se svým silným kmenem a košatou korunou bývá často považován za symbol života, vytrvalosti a vitality, ale také síly a vzpřímenosti. Nejen, že čistí naše ovzduší a dává nám mnoho potřebného, také nás dokáže neuvěřitelně nabýt pozitivní energií. Naši předkové spali na stromech, aby se ukryli před divokou zvěří. Tyto tendence nám zůstali až dodnes, kdy si malé děti často staví domy v korunách jako útočiště před běžným životem a otravnými rodiči. Je ale možné strávit na stromě zbytek svého života? Jistě!

Články - Život v kontejneru 1   0

Život v kontejneru

Články > Inspirace / Ostatní / Informace

V předchozích dvou článcích jsem se zabývala netradičními způsoby žití vyhledávaných především lidmi s alternativním přístupem k životu. Rozhodla jsem se v této tematice i nadále pokračovat a přinést ještě několik typů pro svérázné a spokojené bydlení v co nejnižším rozpětí nákladů. Počítám s tím, že mnoho čtenářů do tajů alternativního bydlení již zasvědcená je, nicméně trocha inspirace a popostrčení nemůže být na škodu!

Články - Sushi cats! 1   0

Sushi cats!

Články > Reklamní / Fotografie / Ostatní

Fenomén domácích koček jako rozkošných mazlíčků se v posledních letech rozrost do fascinujících rozměrů. Několikahodinové smyčky tančících koťátek, Maru The cat a mnoho dalších byzarních videí kolují cybersvětem neuvěřitelnou rychlostí. Nyní přibývá další bláznivý trend-kočky jako Sushi!

Články - Úvaha na téma: Kresba z fotografie 1   0

Úvaha na téma: Kresba z fotografie

Články > Ostatní

Tak jsem premyslel, proc mi to tak vadi. Zkusil jsem to.

Články - Tisíc očí, každé jiné 1   5

Tisíc očí, každé jiné

Články > Ostatní

Trochu jsem se zamyslel nad tím, kde jsou hranice dobré fotografie a kde jsou ty špatné. Nemohu si pomoci, ale když si prohlížím fotografii a po sléze kouknu na názory hodnotitelů, tak se čím dál tím více utvrzuji v názoru, že nikomu z nás nepřísluší určovat hranice snesitelnosti či nesnesitelnosti daného díla.

Články - Něco z ulice 1   4

Něco z ulice

Články > Ostatní

Dnešní doba, je pro graffiti na jednu stranu příznivá a to díky internetu, magazínům zabývající se touhle tématikou a na druhou stranu nepříznivá dost, diky "malým" dětem, zákonům a filosofii politiků.

Články - Marek Denko: Demoreel 2006 1   11

Marek Denko: Demoreel 2006

Články > Ostatní

Marek Denko po mnoha dnech dokončil svojí novou animaci "Mooving Stills".

Články - Obrazovka a uživatel 1   2

Obrazovka a uživatel

Články > Ostatní

Reakce na text Lva Manoviche ruského vědce působícího na amerických vysokých školách.