Články

Články - Zlaté šperky přímo od chrostíků 7   1

Zlaté šperky přímo od chrostíků

Články > Inspirace / Ostatní / Nej Díla

Využívání veškerého dostupného materiálu pro splynutí s okolním prostředím je typické pro většinu mořských živočichů. Například kraby si během několika hodin dokážou na svých zádech vytvořit neuvěřitelný pestrobarevný koberec. Co se ale stane, když přenecháme těmto a podobným živočichům práci profesionálních zlatníků? Na tuto otázku nám odpověděl francouzský umělec Hubert Duprat.

Články - Ušít celý svět! 7   0

Ušít celý svět!

Články > Inspirace / Výtvarné umění / Nej Díla

Tajuplný lesní porost, červené králičí oči ustrašeně vykukující zpoza zkrouceného kmene, jedovaté muchomůrky rozevírající své potrhané závoje či vykuchané andulky mrtvolně ležící na bílém prostěradle...to vše a mnohem víc se ukrývá pod jménem Mister Finch.

Články - Umění ve tmě 5   4

Umění ve tmě

Články > Inspirace / Výtvarné umění / Nej Díla

V prvním editorialu jsme se zmínili, že nemusíte být právoplatným redaktorem HumanARTu, abyste mohli sem tam napsat něco zajímavého. A jak jsme se tak prohrabovali redakčním systémem, narazili jsme na jeden takový nezveřejněný uživatelský článek. Tak přátelé, tady ho máte! I když o půl roku později...

Články - Podmořský sochař Jason deCaires Taylor 5   2

Podmořský sochař Jason deCaires Taylor

Články > Plastika / Nej Díla / Osobnosti

Každý den vzniká po celém světě nezčetné množství uměleckých prací, není tedy divu že je nedokážeme všechny prohlédnout, natož pak zhodnotit a udělat si vlastní názor. Některá díla jsou dobrá, některá vynikající a některá zkrátka špatná. Nakonec je zde ale ještě malá skupinka prací, které úrovní naprosto převyšují všechna ostatní a dokážou nás fascinovat ještě dlouhou dobu po jejich odhalení. Mezi ně neodmyslitelně patří i podvodní sochařský park jedinečného Jasona de Caires Taylora, který ukázal, že nejen na souši může umění doslova kvést.

Články - Listy jako umělecký materiál 4   1

Listy jako umělecký materiál

Články > Nej Díla / Osobnosti

Přišel nám podzim a s ním i miliony barevných pokroucených listů schnoucích na autobusových zastávkách, povalujících se na cestách v parcích a neustále přibývajících pod každým listnatým stromem. Můžeme je shrabat a naspat do jutových pytlů nebo je přinést domů a udělat z nich neuvěřitelně krásné a jemné dekory, tak jako umělec Lorenzo Duran.

Články - Není dřevo jako dřevo 5   0

Není dřevo jako dřevo

Články > Výtvarné umění / Nej Díla / Osobnosti

Hyperrealismus je jedním z uměleckých směrů, které nepřestanou své okolí udivovat a fascinovat. A nejedná se pouze o precizní technické zpracování či dokonalé napodobení obrazu skutečného, pointa fascinace sahá mnohem hlouběji – otřásá divákovou důvěrou a převrací všechny jeho dosavadní přesvědčení o reálnosti vnímání okolního světa.

Články - Stavení z oken.... 4   6

Stavení z oken....

Články > Inspirace / Nej Díla

V dnešním světě velkých měst plných šedě panelových sídlišť, výfukových plynů a světelného smogu je útěk do čisté neposkvrněné přírody stále častějším řešením civilizačních problémů a chorob. Někdo jezdí stanovat, někdo si pořídí chalupu v chatařské oblasti a někdo napne své fantazie, síly a sny, sesbírá staré a nepotřebné materiály a svépomocí si postaví vlastní útulné obydlí.

Články - Létající obydlí 3   0

Létající obydlí

Články > Výtvarné umění / Fotografie / Nej Díla

Způsobů lidské existence je opravdu mnoho a naprosté extrémy lze najít v jakékoli společnosti, nicméně klasický pohled na život v podobě vytvoření vlastního teritoria se stal běžným pro naprostou většinu populace. Lidská útočiště, ať už v jakékoli podobě (ovlivněné kulturní tradicí, geografií, počtem členů domácnosti, finanční stránkou či osobním vkusem) jsou od pradávna jedním z nejdůležitějších hmotných statků a vždy se jim podřizovala většina lidského snažení.

Články - 7 koní 5   3

7 koní

Články > Nej Díla

Procházíte se podzimní krajinou. Na ramena vám padají malé nažloutlé lístky a po zemi se válí hustá, šedivá mlha. Najednou vidíte v dáli cosi zvláštního ležet na zemi, jako by tam někomu ulítla náruč plná podzimních šatů. Při bližším pohledu ale zjistíte, že nejde jen o obyčejnou hromadu látky…

Články - Barvy podle umění 4   1

Barvy podle umění

Články > Inspirace / Výtvarné umění / Nej Díla

Barva v nespočtu odstínů nás ve svých nejrozmanitějších podobách obklopuje jako neprodyšná bublina a činí život hravějším a zábavnějším. Každý z nás ji ovšem vnímá zcela odlišným a autentickým způsobem. Nejen, že jednotlivé odstíny a tóny vnímáme naprosto individuálně-v hlavách se nám tyto vjemy každou sekundou mísí a generují potenciální škálu schopnou vytvořit pro nás osobně esteticky harmonický celek.

Články - Plážové umění 3   1

Plážové umění

Články > Inspirace / Výtvarné umění / Nej Díla

Na světě jsou dva diametrálně odlišné druhy umělců. Jedni pracují s vidinou velkého úspěchu dosaženého především uznáním kritiků umění, široké veřejnosti a státními či soukromými institucemi.Těm druhým na názoru ostatních zase tolik nesejde: umění je pro ně životem, láskou a vybitím. Pracují sami, často v anonymitě, a jejich největším uspokojením je radost z dobře odvedené práce. Jedním z nich je i talentovaný a velice trpělivý Andre Amadors Playa.

Články - Příběhy, které vás pohltí! 2   0

Příběhy, které vás pohltí!

Články > 2D Grafika / Nej Díla / Komix

Ať se zeptáte kohokoli na této planetě, nenajdete člověka, který by neznal alespoň jednu klasickou pohádku. Tyto poučné a moralizující příběhy nás provázejí již od kolébky a my z nich čerpáme naděje a sny až do konce našich dní. V každé zemi či kraji se vypráví něco jiného, příběhy, které se na první pohled zcela liší, ovšem všechny mají stejný základ: vznikly v hlavách a srdcích obyčejných lidí. Některé jsou známé, některé méně. Ty nejznámější si dnes můžeme vychutnat ve zbrusunovém zpracování!

Články - Šaty tištěné na míru 2   1

Šaty tištěné na míru

Články > 3D Grafika / Nej Díla

3D tiskárna je jednou z nejmodernějších a nevyzdvihovanějších technologií dnešního průmyslového, ale i designérského trhu. S touto poněkud dražší hračkou lze vytvářet opravdové zázraky, modely domů a produktů začínaje a neuvěřitelně propracovanými šperky konče. Lidská faztazie ovšen nezná hranic a tak se tato skvělá vymoženost dostává i do módního průmyslu.

Články - Krajina pod hladinou 2   0

Krajina pod hladinou

Články > Inspirace / Nej Díla / Informace

Chování rybiček patří mezi jedno z nejklasičtějších koníčků a zároveň domácích dekorací. Někteří lidé si na velkých akváriích zakládají design celého interiéru, často se jedná o velkou skleněnou zeď dělící dvě místnosti od sebe. Návštěva pak dokáže sedět třeba několik hodin na pohovce a jen fascinovaně sledovat, co se za stěnou akvária odehrává. Někteří milovníci rybiček se ovšem nesmíří s klasickým podvodním dekorem, kamenným hradem a truhlou vypouštějící vždy po malé chvíli bublinky: Tak poté vznikají díla až mistrovského charakteru.