Některé jsou roztomilé, některé jako by vypadly z hororu. Všechny jsou ale jednoznačně originálem. Řeč je o hračkách, které vyrábí Child’s Own Studio – podle obrázků nakreslených samotnými dětmi.
Na ořízce některých starých knih se skrývají namalované výjevy - při zavřené knize neviditelné, ukážou se, až když prolistujete jejími stránkami.
Využívání veškerého dostupného materiálu pro splynutí s okolním prostředím je typické pro většinu mořských živočichů. Například kraby si během několika hodin dokážou na svých zádech vytvořit neuvěřitelný pestrobarevný koberec. Co se ale stane, když přenecháme těmto a podobným živočichům práci profesionálních zlatníků? Na tuto otázku nám odpověděl francouzský umělec Hubert Duprat.
Tak jako hudba 20. století má svého Presleyho, má výtvarné umění této doby svého Lichtensteina.
Tajuplný lesní porost, červené králičí oči ustrašeně vykukující zpoza zkrouceného kmene, jedovaté muchomůrky rozevírající své potrhané závoje či vykuchané andulky mrtvolně ležící na bílém prostěradle...to vše a mnohem víc se ukrývá pod jménem Mister Finch.
Zanechány samy sobě, pomalu kráčejí po písku. Svými pohyby se podobají živým tvorům, ale nejsou jimi. Strandbeests, stvoření pláže, výtvory holandského umělce, ožívají ve větru.
V prvním editorialu jsme se zmínili, že nemusíte být právoplatným redaktorem HumanARTu, abyste mohli sem tam napsat něco zajímavého. A jak jsme se tak prohrabovali redakčním systémem, narazili jsme na jeden takový nezveřejněný uživatelský článek. Tak přátelé, tady ho máte! I když o půl roku později...
Pozorně si prohlédněte tyto obrázky planet z cizí galaxie. Pro pozemšťany je zdokumentoval norský umělec Christopher Jonassen. Dokážete uhodnout, jak vznikly? Odpověď najdete v pokračování článku pod fotografiemi.
Pohádkový svět ukrytý tam, kde by ho nikdo nečekal – to je továrna na ukolébavky v londýnské dětské nemocnici na Ormond Street. Fantazie týmu architektů opředla starou nemocniční budovu kouzelnou legendou.
Cestování stockholmským metrem rozhodně není nudné. Přes devadesát z jeho sta stanic je totiž uměleckým dílem.
V období Haloweenu není dýní nikdy dost, a proto pro vás máme malý test. Tyto vyřezávané dýně napodobují proslulá umělecká díla. Uhodnete, o které autory a práce se jedná?
Fascinující příběh člověka, který se jednoho dne z ničeho nic rozhodl, že se naučí malovat. Začal jednoduchými náčrty - a během devíti let, v průběhu kterých svůj pokrok zaznamenával na internetové diskuzi, se dopracoval na profesionální úroveň.
David LaFerriere se jednoho dne rozhodl udělat svým dvěma synům radost a na obaly jejich obědů do školy nakreslil obrázek. To bylo v roce 2008... a kresby se tak zalíbily, že se z nich stala rodinná tradice, která pokračuje dodnes. LaFerriere svým synům každodenně kreslí vtipné obrázky na obaly od sendvičů už přes pět let!
Žena indického vědce si všimla, že mravenci s průhlednými zadečky, kteří vypili rozlité mléko, se obarvili na bílo. Od toho byl jen krok k vědecko-uměleckému experimentu, a Mohamed Babu se této příležitosti jako správný badatel s nadšením chopil.