Články

Články - S HumanArt za kulturou - Milan Grygar v Brně 3   4

S HumanArt za kulturou - Milan Grygar v Brně

Články > Výtvarné umění / Hudba / Akce

Minulé pozvánky byly zaměřeny zejména na Prahu, přejděme dnes do Brna, kam se můžete přijít podívat na Milana Grygara - Světlo, zvuk, pohyb. Expozice potrvá až do 29.7.2017 a pojímá současnou i minulou tvorbu dnes již devadesátiletého umělce, jehož jméno je známé po celém světě.

Články - S HumanArt za kulturou - Žižkovská noc 1   1

S HumanArt za kulturou - Žižkovská noc

Články > Literatura / Hudba / Akce

3 večery a přes 500 interpretů - to je slogan, kterým se prezentuje největší klubový festival v ČR. Již sedmý ročník festivalu na 3 noci spojuje pražské žižkovské kluby, divadla, kavárny, hospody a galerie. Čekají na vás nové hudební styly, tvůrčí nápady, zážitky, doprovodné programy.

Články - Jaké zvuky skrývá zelenina? 1   0

Jaké zvuky skrývá zelenina?

Články > Inspirace / Hudba

Vídeňský Zeleninový orchestr, jak už jeho název napovídá, používá opravdu originální hudební nástroje. Vždyť kdo by si představil, že je možné koncertovat za pomoci obyčejné zeleniny?

Články - Pentatonix - hudba trochu jinak 1   4

Pentatonix - hudba trochu jinak

Články > Hudba

Pentatonix je originální hudební skupina, která se zrodila z účasti v talentové soutěži, a od té doby si dobyla srdce posluchačů po celém světě. Nepotřebují žádné hudební nástroje - veškeré jejich skladby jsou zpívané. Jejich vokální coververze známých písní i originální skladby se virálně šíří po Youtube a možná jste na ně už také narazli.

Články - Kostkovaná hudba 1   12

Kostkovaná hudba

Články > Hudba / 3D Grafika / Informace

Malé kostičky Lega se stala za poslední desetiletí nejen nejoblíbenější dětskou hračkou a jedním z nejvíce výdělečným dětským produktem světového trhu - jejich variabilitu, barevnost a použitelnost si oblíbilo také velké množství nejrůznější tvořících umělců. Velice často se jejich nápady opakovaly a v některých případech by se dokonce dalo jistě mluvit o pouhopouhém napodobení, nicméně stále jsou tu tací, kteří s tímto okoukaným materiálem dokážou pracovat neokoukaným způsobem.

Články - Skupina STOMP vykouzlí rytmus z čehokoliv 1   0

Skupina STOMP vykouzlí rytmus z čehokoliv

Články > Hudba

Koště, židle, noviny... na co z toho byste dokázali zahrát? Skupina STOMP předvádí strhující rytmickou show za pomoci těch nejneobyčejnějších (nebo možná naopak nejobyčejnějších) hudebních nástrojů.

Články - John Williams 3   8

John Williams

Články > Hudba / Osobnosti / Film

Myslím že milovníkům filmové hudby Johna Williamse netřeba představovat, nicméně mohou se objevit tací, jež jeho melodie dobře znají, jeho jméno ale nikoli. Rozhodla jsem se tedy za úvodní znělky z filmu E.T. aspoň stručně nastínit tohoto výborného skladatele.

Články - 15 zajímavých obalů gramofonových desek a cd 1   8

15 zajímavých obalů gramofonových desek a cd

Články > Výtvarné umění / Hudba / Ostatní

Výběr 15 zajímavých obalů desek. Skoro ke každému i krátké povídání o jeho vzniku, významu atp.

/1