překlad záznamu z blogu slavného fotografa Martina Parra, jež shrnuje 13 nejčastějších klišé, jež se v současné fotografické tvorbě vyskytují.
Extrémně zásadité vody afrického jezera Natron proměňují ptáky, kteří do nich spadnou, v kalcifikované mumie. Fotograf Nick Brandt tyto poněkud děsivé ostatky zachycuje ve své fotografické knize Across the Ravaged Land.
Německý fotograf Kilian Schoenberger vytvořil sérii inspirovanou pohádkami bratří Grimmů.
Rušný život měst od úsvitu do soumraku úsporně zaznamenal Stephen Wilkes - přes 1500 snímků městské scenerie zkombinovaných vždy do jediné časosběrné fotografie.
Co je stín a co je skutečný objekt, který ho vrhá? Tato skutečnost není často na první pohled na Bednijových propracovaných fotomanipulacích patrná.
Pozorně si prohlédněte tyto obrázky planet z cizí galaxie. Pro pozemšťany je zdokumentoval norský umělec Christopher Jonassen. Dokážete uhodnout, jak vznikly? Odpověď najdete v pokračování článku pod fotografiemi.
Tajemství Lochneské příšery, první kroky na měsíci, fascinující start raketoplánu či hřib výbuchu atomové bomby…pod všemi těmito hesly nám mezi prvními obrazy naskočí v hlavě fotografie světoznámých autorů, které, téměř okamžitě po jejich pořízení obletěly svět neuvěřitelnou rychlostí. Zachycení těchto jevů se však veřejnosti zdálo natolik nesnadné, že je mnoho z nich dodnes považováno za plagiát.
Fotomanipulace Carase Ionuta vyvolávají neskutečný, snový dojem. V každé z nich jakoby se skrýval příběh z neznámého světa, který funguje podle vlastních pravidel, pravidel snové logiky a fantazie.
Každý z nás si jistě dobře vzpomíná na vlastní dětské fantasie, odvíjející se od nejrůznějších podnětů, dětskými knihami počínaje, audio nahrávkami, kreslenými pohádkami či fantasy filmy konče...Některé fascinace se odvíjely od osobního vkusu, zážitků a vzpomínek, byly ale i také, které pohltily velikou část tehdejší generace a zanechali hlubokou kolektivní vzpomínku. Jedním z těchto odkazů jsou neoddiskutovatelně Hvězdné války. Skalním fanouškem byl i malý Thomas Dagg.
Cristina Hoch není jen studentkou biologie, ale i nadanou fotografkou. V působivých portrétech, které zobrazují její přátele i rodinu, zachycuje křehkou krásu toho, co mnohými může být vnímáno jako nedokonalost.
Způsobů lidské existence je opravdu mnoho a naprosté extrémy lze najít v jakékoli společnosti, nicméně klasický pohled na život v podobě vytvoření vlastního teritoria se stal běžným pro naprostou většinu populace. Lidská útočiště, ať už v jakékoli podobě (ovlivněné kulturní tradicí, geografií, počtem členů domácnosti, finanční stránkou či osobním vkusem) jsou od pradávna jedním z nejdůležitějších hmotných statků a vždy se jim podřizovala většina lidského snažení.
Jídlo: Fenomén mnoha kultur, zemí, vyznání i nejrůznějších skupin a společenství. Kolem jídla se zkrátka točí celý svět od nepaměti a bude tomu tak i v dalších letech. Nejedná se pouze o základní lidskou potřebu, ale o požitek, který je pro velké procento populace jedním z největších faktorů spokojeného života.
Každý z nás alespoň jednou za svůj život zažil pořádný, bolestivý a nevyhnutelný pád. Ať už mluvíme doslovně či obrazně, bez menších životních klopýtnutí by se věci vyvíjely zcela jinak. Odřená kolena, rozbitý nos či srážka s osudem, všechny tyto nepříjemnosti časem vedou k lepším zítřkům. Bez pádu zkrátka není cesty vzhůru!
Tetování je jedním z nejstarších možných lidských vyjádření a označení, způsob neverbální komunikace a především vymezení a zařazení jedinců do určutých skupin, přístupů a vyznání. Vytetované symboly nesly zvěsti o postavení, náboženství, bezúhonnosti a váženosti jeho nositele. V dnešní době a především v současné společnosti se význam tohoto druhu označení proměnil často pouze v módní záležitost či osobní vyznání, nicméně i dnes můžeme najít u skupin či kultur stejné zanícení jako v dávných dobách.