Články

Články - Malé plstěné potěšení 1   0

Malé plstěné potěšení

Články > Výtvarné umění / Nej Díla / Film

Práce s ručně zhotovenou loutkou je od pradávna jedním z nejoblíbenějších způsobů performance ať už na jevišti malých divadel či holywoodském filmovém plátně. V rámci 3D animací a nových technologií se popularita tohoto fenoménu vrací jako bumerang aby svým vtipem, propracovaností a originalitou fascinoval a bavil diváky každého věku.

Články - V hlubinách s kovovými mořskými tvory 1   0

V hlubinách s kovovými mořskými tvory

Články > Film

Krátký animovaný film "The Deep" má dost nepravděpodobné protagonisty. Vystupují v něm totiž kovové nástroje v roli mořských tvorů. A co je ještě nepravděpodobnější - podmořský svět takto vytvořený animátorem s přezdívkou PES je naprosto věrohodný a realistický.

Články - John Williams 3   8

John Williams

Články > Hudba / Osobnosti / Film

Myslím že milovníkům filmové hudby Johna Williamse netřeba představovat, nicméně mohou se objevit tací, jež jeho melodie dobře znají, jeho jméno ale nikoli. Rozhodla jsem se tedy za úvodní znělky z filmu E.T. aspoň stručně nastínit tohoto výborného skladatele.

Články - Puk-Puk 5   9

Puk-Puk

Články > Výtvarné umění / 2D Grafika / Film

Dneska Vám s radostí představím českou autorskou dvojici, ke které mě dovedla má učitelka sítotisku. Po delší studii a prohlížení jejich skvělých tvůrčích nápadů - od videí až po grafiku, jsem si zakoupila spolu s bratrem jejich trika a spolu jsme zašli na jejich nedávnou výstavu v Uherském Hradišti.

/1