Články

Články - 111 zajímavých vizitek 14   31

111 zajímavých vizitek

Články > Reklamní / Výtvarné umění / 2D Grafika

Původně jsem chtěl dát dohromady nejhorší exempláře, ale to se hledá podstatně hůř, než vizitky nějak vyjímečné. Tak jsem našel 111 pro mě zajímavých.

Články - Photoshop CS5 v praxi 9   12

Photoshop CS5 v praxi

Články > 2D Grafika / Software / Tutorial

Právě zkouším nový Photoshop CS5, tak jsem při té příležitosti dal dohromady video tutoriál. Podívejte se, jak se dá s novými nástroji Photoshopu během 5 minut přetvořit běžná fotka.

Články - Alexej Bednij - fotograf, který si hraje se stíny 7   0

Alexej Bednij - fotograf, který si hraje se stíny

Články > 2D Grafika / Fotografie

Co je stín a co je skutečný objekt, který ho vrhá? Tato skutečnost není často na první pohled na Bednijových propracovaných fotomanipulacích patrná.

Články - Puk-Puk 5   9

Puk-Puk

Články > Výtvarné umění / 2D Grafika / Film

Dneska Vám s radostí představím českou autorskou dvojici, ke které mě dovedla má učitelka sítotisku. Po delší studii a prohlížení jejich skvělých tvůrčích nápadů - od videí až po grafiku, jsem si zakoupila spolu s bratrem jejich trika a spolu jsme zašli na jejich nedávnou výstavu v Uherském Hradišti.

Články - Příběhy, které vás pohltí! 2   0

Příběhy, které vás pohltí!

Články > 2D Grafika / Nej Díla / Komix

Ať se zeptáte kohokoli na této planetě, nenajdete člověka, který by neznal alespoň jednu klasickou pohádku. Tyto poučné a moralizující příběhy nás provázejí již od kolébky a my z nich čerpáme naděje a sny až do konce našich dní. V každé zemi či kraji se vypráví něco jiného, příběhy, které se na první pohled zcela liší, ovšem všechny mají stejný základ: vznikly v hlavách a srdcích obyčejných lidí. Některé jsou známé, některé méně. Ty nejznámější si dnes můžeme vychutnat ve zbrusunovém zpracování!

Články - Tatsputin - když táta vybarvuje 2   2

Tatsputin - když táta vybarvuje

Články > Inspirace / 2D Grafika

Nekonečná a bezbřehá dětská fantazie je zdánlivě naprosto neslučitelná s dospělou myslí, ovlivněnou a korigovanou mnoha získanými zkušenostmi a danými pravidly.Co se ale stane, když se oba tyto podstatné faktory smísí dohromady?

Články - největší streetartová výstava na světě 2   2

největší streetartová výstava na světě

Články > Inspirace / 2D Grafika

Pouliční umění bylo, je a vždy bude silně spojeno s opuštěnými budovami, starými industriálními zónami či jinak časem poznamenaným prostorem. Tvůrci, kteří ctí majetek jiných a nechtějí zapsat streetartery na černou listinu netolerovaných, tato místa často vyhledávají. Proto každý ocení, když se takový prostor objeví z čista jasna a za svůj projev navrch sklidí zasloužený ohlas.

Články - co dokáže obyčejná fixa 1   0

co dokáže obyčejná fixa

Články > Inspirace / 2D Grafika / Osobnosti

Abstraktní umění-téma věčného sporu mezi racionalitou a fantazií, mezi realitou a snem, mezi věděném a viděném...Při pohledu na obrazy napříč epoch 20. a 21. století se mnoho pozorovatelů právem zamýšlí nad kvalitou a smyslem daných děl.V některých unikátech se ovšem pojí obě diference a tak se takové práce stávají akceptovatelnými u všech lidských vnímání. Jedním z tvůrců takovýchto obrazů je bezesporu John Franzen.

Články - úžasné vystříhování 0   1

úžasné vystříhování

Články > 2D Grafika / Nej Díla

Každý z nás se jistě jako malé dítě mnohokrát setkal s papírovými vystřihovánkami, krajkami, či modely hradů a zámků z kutilských časopisů. Pokud pro vás byly vaše tehdejší výsledky alespoň trochu uspokojivé, tyto ukázky umění vystřihování vám jistě srazí hřebínek.

/1