Články

Články - Sushi cats! 1   0

Sushi cats!

Články > Reklamní / Fotografie / Ostatní

Fenomén domácích koček jako rozkošných mazlíčků se v posledních letech rozrost do fascinujících rozměrů. Několikahodinové smyčky tančících koťátek, Maru The cat a mnoho dalších byzarních videí kolují cybersvětem neuvěřitelnou rychlostí. Nyní přibývá další bláznivý trend-kočky jako Sushi!

Články - Symbolika mrtvých 2   6

Symbolika mrtvých

Články > Výtvarné umění / Fotografie / Ostatní

Tetování je jedním z nejstarších možných lidských vyjádření a označení, způsob neverbální komunikace a především vymezení a zařazení jedinců do určutých skupin, přístupů a vyznání. Vytetované symboly nesly zvěsti o postavení, náboženství, bezúhonnosti a váženosti jeho nositele. V dnešní době a především v současné společnosti se význam tohoto druhu označení proměnil často pouze v módní záležitost či osobní vyznání, nicméně i dnes můžeme najít u skupin či kultur stejné zanícení jako v dávných dobách.

Články - Apokalyptická móda 1   1

Apokalyptická móda

Články > Inspirace / Ostatní / Informace

Apokalypsa je fenoménem kolujícím v krvi filmařů, umělců či náruživých dobrodruhů již mnoho let. V dnešní době, díky neustále měnícím se klimatickým podmínkám a vzrůstajícím přírodním katastrofám, tato tematika navíc stále více dostává na aktualitě. Je opravdu fascinujícím faktem, že hrozba této podoby naopak bývá popularizována a stává se z ní oblíbené téma mnoha uměleckých, hudebních či filmových a divadelních prací.

Články - Lidé z maringotek 2   0

Lidé z maringotek

Články > Inspirace / Ostatní

K již započatému seriálu o alternativních přístupech k bydlení a žití bych ještě ráda připojila jeden velmi důležitý a neopomenutelný druh svérázného pojetí tohoto fenoménu. Na mysli mám dřevěné a plechovémaringotky,jejichž vzezření často dokáže vykouzlit úsměv na rtech nejen malému dítěti.

Články - Život v kontejneru 1   0

Život v kontejneru

Články > Inspirace / Ostatní / Informace

V předchozích dvou článcích jsem se zabývala netradičními způsoby žití vyhledávaných především lidmi s alternativním přístupem k životu. Rozhodla jsem se v této tematice i nadále pokračovat a přinést ještě několik typů pro svérázné a spokojené bydlení v co nejnižším rozpětí nákladů. Počítám s tím, že mnoho čtenářů do tajů alternativního bydlení již zasvědcená je, nicméně trocha inspirace a popostrčení nemůže být na škodu!

Články - Domy a stromy 2   2

Domy a stromy

Články > Inspirace / Ostatní

Strom se svým silným kmenem a košatou korunou bývá často považován za symbol života, vytrvalosti a vitality, ale také síly a vzpřímenosti. Nejen, že čistí naše ovzduší a dává nám mnoho potřebného, také nás dokáže neuvěřitelně nabýt pozitivní energií. Naši předkové spali na stromech, aby se ukryli před divokou zvěří. Tyto tendence nám zůstali až dodnes, kdy si malé děti často staví domy v korunách jako útočiště před běžným životem a otravnými rodiči. Je ale možné strávit na stromě zbytek svého života? Jistě!

Články - Happy toys aneb návrat ke kořenům 2   4

Happy toys aneb návrat ke kořenům

Články > Inspirace / Ostatní / Recenze

V dnešní době nekonečně mnoha druhů pet lahví, igelitových balení či další široké škály plastových produktů se nemůžeme divit touze po návratu k přírodním produktům a čistému světu. Z tohoto fenomenu se dokonce pomalu ale jistě stává módní trend-plné regály bio produktů, oblečení z konopí a další drobné vychytávky v očích spotřebitelů dělají svět lepším. Někdy je ovšem hranice opravdové kvality a reklamních triků velice tenká a jen u mála takovýchto produktů si můžeme být jisti jejich přínosem. U designérského studia Usuals si ovšem kvalitou a původností můžeme být jisti!

Články - Ostrich pillow-odpočinek kdekoli! 0   0

Ostrich pillow-odpočinek kdekoli!

Články > Reklamní / Ostatní / Informace

Každý z nás zná nepříjemné dny plné únavy, ospalosti a vyčerpání. V takových chvílích, kdy člověku padá hlava ve školní lavici a protáčejí se mu oči na pracovních schůzkách, by dal cokoli za chvíli nerušeného odpočinku. Díky Ostrich pillow už se nemusíte bá otlačeného obličeje či poslintané kravaty. Položit si hlavu na stůl nebylo nikdy pohodlnější!

Články - Olej nebo čokoláda? 2   1

Olej nebo čokoláda?

Články > Inspirace / Plastika / Ostatní

Čokoláda, bonbony, karamel...sladké zkrátka neurazí! Na každého z nás občas přijdou chutě a není špatné mít vždy po ruce něco sladkého k zakousnutí. Není se tedy čemu divit, že cukroví se skvělou chutí a navíc originálním designem je dárek, který potěší malé i velké.

Články - Shake! 1   2

Shake!

Články > Fotografie / Ostatní

Divoké kousky našich čtyřnohých mazlíčků jsou pro mnoho lidí milým a zábavným rozveselením. Zaujmou nejen bizarní povely všeho druhu, ale především bezděčné a běžné úkony prováděné se svéráznou grácií jednotlivých ras. Pokud si v psím životě také tak libujete, tato kniha je něco pro vás!

Články - Není maso jako maso 3   5

Není maso jako maso

Články > Reklamní / Ostatní

20. Března dopoledne, Španělsko. Do ulic se opírá jarní slunko, jehož paprsky pomalu začínají hřát. Na náměstí v Barceloně, před hlavním vchodem do světoznámé katedrály, začíná houstnout vzduch. Na chladné zemi leží velké plastové misky, v nichž, pod zapařenou průhlednou fólií, nehybně leží nahá krvavá těla žen. Jak by si mnozí mohli na první pohled myslet, nejedná se o dílo vyšinutého sériového vraha.

Články - Zlaté šperky přímo od chrostíků 7   1

Zlaté šperky přímo od chrostíků

Články > Inspirace / Ostatní / Nej Díla

Využívání veškerého dostupného materiálu pro splynutí s okolním prostředím je typické pro většinu mořských živočichů. Například kraby si během několika hodin dokážou na svých zádech vytvořit neuvěřitelný pestrobarevný koberec. Co se ale stane, když přenecháme těmto a podobným živočichům práci profesionálních zlatníků? Na tuto otázku nám odpověděl francouzský umělec Hubert Duprat.

Články - 15 zajímavých obalů gramofonových desek a cd 1   8

15 zajímavých obalů gramofonových desek a cd

Články > Výtvarné umění / Hudba / Ostatní

Výběr 15 zajímavých obalů desek. Skoro ke každému i krátké povídání o jeho vzniku, významu atp.

Články - Grécko ako východisko umenia 1   10

Grécko ako východisko umenia

Články > Ostatní

Zámerom tohto textu bude ozrejmiť z akých dôvodov je antické Grécko a jeho kultúrny vrchol dôležitý pri racionálnom zhodnotení vlastného diela umelca v akomkoľvek období, resp. zvážení jeho kvality a podložení jeho dôvodu na samotnú existenciu a tiež porovnanie s dielami Egypta a Mezopotámie