Velice podobnou modifikaci můžeme najít i ve zcela menších, nenápadnějších činnostech. Projekt Gravity Glue zcela jasně ukazuje, že posun a vyjímečnost lidských schopností může mluvit jakýmkoli jazykem. Autor zde pracuje velice jemným a pokorným způsobem s přírodními materiály, které zcela autenticky nachází přímo na místě vzniku instalace. Zajímavým prvkem je fakt, že nepřináší do krajiny nic nového, pouze upravuje již dané.
Projekt Gravity Glue, vzniklý v minulém roce, pracuje s kameny nalezenými v místě následného sestavení velice křehkých instalací. Zajímavým faktem je polarita charateru díla, kdy materiál funguje sám o sobě jinak, než ve výsledném uskupení: Kámen, symbol tíhy, břemene, stálosti, se pod rukama autora mění v nejistý monument se snadným podlehnutím okolním přírodním vlivům. Jeho jemné kamenné konstelace, spoléhající se na nezvratitelnou sílu gravitačního pole, budí dojem nemožnosti, absurdity, ale také naprosté vyrovnanosti.
Velice zajímavým monetem je vznik, při kterém autor nemohl kameny skládat jeden na druhý, ale musel problém vyvážení řešit jako komplexní projekt-kameny jsou totiž v naprosté návaznosti závislé jeden na druhým a odebráním jakéhokoli článku by se instalace okamžitě zbortila. Dalo by se tedy říci, že autor poskytl dílu dokonalý tvar. Vazby mezi jednotlivými prvky jsou dokonalé, nic nechybí, nic nepřebývá, zkrátka čistý, intimní projev.
Díla jsou umístěna na těžce dostupných místech, spatřit je měla a bude mít možnost jen hrstka vyvolených. Tento způsob presentace podporuje intimitu autorova záměru a jemného ducha zvoleného materiálu.